Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
186,94
den başlayan fiyatlarla
Palworld
483,99
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
774,57
den başlayan fiyatlarla
Dead Space İnceleme

Dead Space İnceleme

Tamamen yeniden tasarlanan Dead Space'in bilim kurgu odaklı hayatta kalma korku deneyimi artık daha da sürükleyici. Aynı heyecan verici deneyim, daha büyük ve daha kaliteli oyuncuyla buluşmaya hazır. 

Doğru duydunuz, Dead Space geri dönüyor! Oyun, 2008'de ilk piyasaya sürüldüğünde piyasayı kasıp kavurmuştu ve hala bugüne kadar gördüğümüz en iyi korku oyunlarından biri olma özelliğini koruyor. Zor bir zamanda korkuyu hayata döndürerek birçok korku severin saygısını kazanan oyunun geri dönüşü hepimizi fazlasıyla heyecanlandırdı. 

9Mükemmel
  • Gelişmiş deneyim
  • Orijinale bağlılık
  • Daha iyi mekanikler
  • Daha da korkutucu oynanış
  • İnanılmaz ses tasarımı
  • Oynanış seçeneklerinde hâlâ çok fazla çeşitlilik yok

Oyun, orijinal oyunun büyüleyici vizyonuna sadık kalırken dudak uçuklatan görseller, atmosferik ses ve oyun geliştirmeleri sunuyor. Bu incelemede, en yeni Dead Space oyunu hakkında bilinmesi gereken her şeyi anlatacağız.

Dead Space Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

DEAD SPACE™
DEAD SPACE™
1.936,91
den başlayan fiyatlarla

Oyunun Konusu

Dead Space Remake'in konusu, orijinal hikayeye sadık kalıyor. Isaac Clarke, devasa bir maden gemisi olan USG Ishimura'yı tamir etme görevinde çalışan bir mühendis. Ancak, bir şeylerin ciddi şekilde yanlış gitmesi üzerine, Isaac'in sevgili arkadaşı Nicole gemide bir yerlerde kaybolduğunu öğreniyoruz. Artık yalnız olan ve başka hiçbir aracı veya becerisi olmayan Isaac, Nicole'ü bulmak için yarışırken, Ishimura'yı çevreleyen korkunç gizemi de çözmek zorunda kalıyor. Isaac kendini Necromorph'lar tarafından kapana kısılmış halde buluyor ve hem geminin büyüyen dehşetine hem de kendi solmakta olan akıl sağlığına karşı hayatta kalmak için savaşması gerekiyor. Hikaye hakkında daha fazla ayrıntı için Dead Space Hikayesi makalemize göz atın.

Oynanış 

Oynanış orijinalinden pek farklı değil. Oyun sayesinde ünlü olduğu o yoğun, korkunç üçüncü şahıs korku macerasını yeniden yaratmayı amaçlıyor. Dar ve sıkışık uzay istasyonlarında yaşayan bir grup uzaylı olan Nekromorflar dört bir yandan üstünüze geliyor. Plazma Kesici, bu uğursuz iblislerin uzuvlarını çıkarmak için en iyi araç olacak. Bu tehlikeli yaratıkları durdurmak için ek silahlar kullanılabilir.

Dead Space remake, Nekromorfları alt etmenizi sağlayan yeni bir mekanik sunuyor. Peeling yani ‘deri yüzmek’ şeklinde adlandırılan bu yeni mekanik, adının hakkını sonuna kadar veriyor. Önceden, düşman nekromorflarının uzuvlarını ve diğer silahlarını parçalamak için Isaac Clarke'ın plazma kesicisini kullanabiliyordunuz. Ancak yeniden yapımda, bir tür çılgın cerrah gibi bir bacağını veya sallanan eli çıkarmadan önce Isaac Clarke'ın güçlü rakiplerinin etini kesmeniz ve kemiklerini ortalığa dökmeniz gerekecek. Bu, düşmanlarla savaşmanız gerektiğinde baskıyı artırır. 

yeni dead space incelemesi

Yeni Dead Space, Orijinal Oyuna Ne Kadar Benziyor?

Açık konuşmak gerekirse, geliştiriciler orijinal oyunun nostalji arayan hayranlarını yeniden ağırlamak için can atıyorlar. Bunu oyunun her anında hissediyorsunuz. Ne kadar geliştirilmiş olursa olsun, 2008 oyunun orijinalliğine inanılmaz bir sadakat ile tutundukları belli. Ayrıca yeni nesilleri bir klasikle tanıştırmak ya da ilk kez kaçıranları memnun etmek istiyorlar. Yani oyunu daha önce oynadıysanız da, bu evrene sıfırdan dahil olacaksanız da Dead Space’de sizi inanılmaz bir deneyim bekliyor. 

Grafikler

Klasik bilim kurgu korku filmi, gelişmiş görsel doğrulukla geri dönüyor. Katledilen bir mürettebatın yaşadığı rahatsız edici derecede ayrıntılı odaları ve çalışma alanlarını terk edilmiş bir uzay gemisinin gizemli atmosferik sesleriyle keşfedecek ve gerilim ve öngörülemeyen anlarla dolu bir bilim kurgu dünyasına dalmaya mideniz henüz hazır olmayabilir, bizden söylemesi. Bu yeniden yapımda yeniden işlenmiş USG Ishimura'nın ne kadar korkunç olduğunu anlatmaya kelimeler yetmez. Şimdiden bazı oyuncular geceleri tek başlarına oynamaya cesaret edemediklerini itiraf etmeye başladı. 

dead space inceleme

Dead Space oynanır mı?

Motive Studio, Dead Space'i bizim kadar önemsiyor. Oyunu görünce buna emin olduk. Şu ana kadar deneyimlediğimiz bu Dead Space, açıkçası harika bir oyun. Oyunla birlikte 2008’de hissettiğim aynı heyecan ve korkuyu hissettim. Sonunda her şey tanıdık gelse de üzerlerinde yapılan iyileştirmeler onları daha da yıpratıcı hale getirmiş. Yeni özelliklerin eklenmesi ve görsellerin ve ortamların yeniden tasarlanmasının yanı sıra Isaac'e hikayeyi anlatması için bir ses verilmesi, 2008 deneyiminin büyük bir kısmının daha yeni ve daha iyi hissettirmesini sağlıyor.

Dead Space yayınları