Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
191,32
den başlayan fiyatlarla
Palworld
495,31
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
792,69
den başlayan fiyatlarla
Dead Space Hikayesi

Dead Space Hikayesi

Dead Space’in yeniden yapımına hayranlardan gelen tepkiler inanılmaz derecede olumlu olsa da, hatrı sayılır bir oyuncu kitlesinin 2008’de çıkan orijinal oyunu oynamadığını unutmamak lazım. Bazılarımız için bu yıl Dead Space evreni ile tanışma yılı olacak. 

Bu içeriğimizde, seriye yeni başlayanların yeniden yapım çıkmadan önce hikayeyi kavramasını amaçlıyoruz. Böylece Dead Space'in konusu hakkında bilmeniz gereken her şeyi oyun çıkmadan öğrenebilirsiniz.

Hikaye Nasıl Başlıyor?

Dead Space MS 2508'de geçiyor. Dünya'nın nüfusu sürdürülemez bir düzeye ulaştığında ekolojik felaketten etkilenmeyenler, kaynak çıkarımı için uzaya yöneliyorlar. Devasa ölçekte değerli mineralleri çıkarmak için açık gezegenleri keşfe çıkan devasa bir gemi olan USG Ishimura, oyundaki temel lokasyonumuz oluyor. 

35. Planetcracking operasyonu sırasında USG Ishimura ile iletişimi kayboluyor. Bir mühendis ve gemi sistemi uzmanı olan Issac, olayı araştırmak ve Ishimura'daki herhangi bir hasarı onarmak için görevlendiriliyor. Bir tıp uzmanı olan kız arkadaşı Nicole Brennan, Isaac’e katılmak için gönüllü oluyor ve ikisi beraber uzay gemisine göreve gidiyorlar. 

dead space hikayesi

Clarke'a Kendra Daniels, Zach Hammond ve şirketin başka bir çalışanı Ishimura'ya kadar eşlik ediyor. Clarke, Zach Hammond ve Kendra Daniels yanaşmaya çalışan Clarke gemisindeler. Ancak arıza, patlamasına neden olarak içlerinden birinin ölümüyle sonuçlanıyor. Gemi inmeyi başarsa da çalışamaz hale geliyor.

Parti gemiye girdiğinde, çarpık varlıklar olan Necromorph'lar tarafından karşılanıyorlar… Clarke, Unitology Kilisesi adlı bir tarikatın üyelerinin Ishimura gezegeninde bulduğu bir kalıntı olan Red Marker'ı keşfediyor. Bu tarikatçılar onu gezegenin kolonisine getirdiler ve ardından mürettebat arasında paranoyaya ve halüsinasyonlara neden olduğu gemiye bindiyorlar. Daha sonra birbirleriyle savaşmaya zorlanıyorlar. Daha kötüye gidemez sanıyorsunuz ama felaketler burada da bitmiyor ve askerler öldüklerinde Nekromorf’a dönüşüyorlar.

dead space konusu

Oyunun Amacı Nedir?

Oyundaki hedefiniz açık ve net bir şekilde kaçmak ve hayatta kalmak. Kaçış odası yok, bu yüzden yardım çağırmak tek seçenek gibi görünüyor. Clarke, belirli sistemleri başarıyla yeniden etkinleştirip onardı ve yardım istemeyi başarıyor. USM Valor, Clarke'ın SOS'sine yanıt veriyor. Valor, içinde Necromorph olan bir kaçış kapsülü keşfediyor. Bu noktaya geldiğinizde hayatınızda bir oyunda içinde kaldığınız en büyük ve zorlayıcı vicdani ikilemlerden birine tanık olacaksınız. 

Oyunun Sonu

Oyunun sonunda Clarke, Valor'dan Ishimura'ya gitmeyi başarır. Hive Mind, Necromorph'ları kontrol eder ve Clarke onları orada bulur. Ama Hammond'u yener. Daniels ölür ve bir hain olur. Clarke, Nicole'ün Ishimura'ya binmeden yıllar önce intihar ettiğini de öğrenir. Clarke bir kaçış gemisinde halüsinasyon görerek hayatına devam eder…

DEAD SPACE™
DEAD SPACE™
1.982,22
den başlayan fiyatlarla

Ana Karakterler

Isaac Clarke

Isaac Clarke, Concordance Extraction Corporation için çalışan eski bir gemi sistemleri mühendisi ve Dead Space serisinin oynanabilir ana karakteridir. Bir C.E.C. mühendis, Isaac son derece beceriklidir. Elektronik cihazları hackleme, onarma ve sökme konusunda en iyi yeteneklerini sergiliyor ve tehlikeli durumlarda avantajına kullandığı yüksek teknoloji madencilik araçları ve diğer silahlar hakkında kapsamlı bilgiye sahip. Oyunun yeni versiyonunda karakter tamamen seslendirildi. Oyuncuların en çok beğendiği yeniliklerden biri bu oldu. 

Nicole Brennan

Nicole Brennan, İkinci Aegis VII Olayı sırasında USG Ishimura'da Kıdemli Sağlık Subayıydı ve Ishimura'da Necromorph salgınından ilk kurtulanlardan biriydi. Ishimura'ya atanmadan önce, Isaac Clarke'ın kız arkadaşıydı. Nicole, hayatının son anlarında, intihar etmeden önce hayatta kalanları olabildiğince kurtarmaya çalıştı. Nicole'ün kişiliği, onun güçlü bir insan olduğunu çok defa kanıtlıyor ama kaosun ortasında kaldığında artık direnecek gücü bulamadığını ve pes ettiğini görüyoruz. 

Dead Space yayınları