Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Call of Duty: Ghosts Hikayesi

Call of Duty: Ghosts Hikayesi

Oyunun hikayesinde 2017 senesinde ABD Ordusu subayı Elias Walker, genç oğulları Hesh ve Logan'a tüm ABD Özel Harekat birimlerinin seçkin bir koalisyonu olan Ghosts'un ilk kez nasıl ortaya çıktığına dair efsaneyi anlatıyor.

Bu arada uzayda Amerika Kıtası Federasyonu, kinetik bombardımanı kullanan bir uydu ağından oluşan yörüngesel bir süper silah olan Yörünge Savunma Girişimi'ni (ODIN) ele geçirir. Federasyon bunu Amerika Birleşik Devletleri'nin güneybatısındaki birkaç şehri yok etmek için kullanır. ABD Hava Kuvvetleri astronotları Baker ve Mosley, uzay istasyonunu kendi kendilerini yok etmek ve ODIN'in iç bölgelere başka yükleri fırlatmasını engellemek için kendilerini feda ediyor. Walker ailesi, San Diego'nun yıkımından kıl payı kurtulur.

Call of Duty®: Ghosts
Call of Duty®: Ghosts
59,50
den başlayan fiyatlarla

ŞEHİRLERİ YOK EDİLEN ABD'NİN MÜCADELESİ

On yıl sonra, Amerika Birleşik Devletleri ve Federasyon arasındaki savaş, yok edilen şehirleri (No Man's Land olarak bilinir) içeren bir cephe boyunca kanlı bir çıkmaza dönüşür ve daha fazla Federasyon kuvveti kırmaya çalıştıkça bir yıpratma savaşı haline gelir. Ancak ABD, eski ABD-Meksika sınırının yakınında savaşarak zeminini korur. Hesh ve Logan, Elias komutasındaki bir ABD özel biriminin parçasıdır ve onlara askeri eğitimli sadık Alman Çobanları Riley eşlik eder. No Man's Land'e yapılan bir görev sırasında Federasyon ajanı Gabriel Rorke'un Ghost üyesi Ajax'ı sorguladığını görürler. Kardeşler, Ajax'ı kurtarma görevlerinde Ghost üyeleri Thomas Merrick ve Keegan Russ ile tanışır ve onlara katılır, ancak öldürüldüğü için başarısız olur.

Call of Duty Ghosts hikayesi

Kardeşler, ABD kuvvetlerinin Federasyondan gelecek bir saldırıya karşı direndiği Kaliforniya, Santa Monica'ya geri dönerler ve kendisini Ghosts takımının lideri olarak ifşa eden babalarıyla tekrar bir araya gelirler. Oğullarını Ghosts'a katan Elias, onlara Rorke'nin eski Federasyon lideri Diego Almagro'ya suikast düzenlemek için Caracas'ta başarılı bir görev sırasında onu terk etmek zorunda kalana kadar Ghosts'un önceki komutanı olduğunu anlatır. Federasyon, Rorke'yi yakalayıp beynini yıkamıştır ve şimdi onu Ghosts takımını avlamak için kullanır.

Ghosts, Rorke'un üssüne saldırır ve onu yakalar. Ancak Federasyon güçleri uçaklarını yok eder ve onu kurtarır. Ekip, gizemli bir Federasyon füzesinin fırlatılmasına tanık oldukları Yucatán Yarımadası'na iner. Ghosts bir Federasyon üssüne sızar ve yeni bir süper silah yaratma planlarını keşfeder. Bir karşı saldırı inşa eden Ghosts, Federasyona karşı önemli kazanımlar elde eder, Antarktika'daki Atlas petrol platformlarını başarıyla imha eder ve Rio de Janeiro limanında bir Federasyon fabrikasını koruyan bir destroyeri batırır. Ekip daha sonra fabrikaya girer ve Federasyon'un ODIN'i LOKI adlı kendi yörüngesel bombardıman sistemine ters mühendislik yaptığını keşfeder.

Call of Duty Ghosts hikaye

HİKAYE NASIL SONLANIYOR?

Fabrikayı yok ettikten sonra Ghosts, Las Vegas'taki bir güvenli evde yeniden toplanır, ancak Elias'ı idam eden Rorke tarafından yakalanırlar. Son bir çabayla ABD, son uçak gemisi USS Liberator de dahil olmak üzere kalan tüm güçlerini senkronize bir topyekün saldırıda bir araya getirir. Hesh ve Logan bir füze fırlatır ve Atacama Çölü'ndeki Federasyon uzay merkezini yok ederken, uzaydaki güçler Federasyon'a ait uzay istasyonunu ele geçirir. LOKI'nin kontrolünü ele geçirirler ve silahlarını üzerlerine çevirerek Federasyon güçlerini yok ederler. Hesh ve Logan daha sonra Merrick'in emirlerine karşı gelerek babalarının intikamını almak için Rorke'nin peşine düşerler. Logan tarafından vurulmasına ve boğulmaya bırakılmasına rağmen, Rorke hayatta kalır, Logan'ı yakalar ve bir Federasyon ajanı olmak için beynini yıkamaya çalışır. Emeği geçenler kısmından sonra çıkan bir sahnede Logan, ormandaki kafesli bir çukurun içinde, muhtemelen Rorke ile aynı işkence yöntemlerini uygularken görülüyor.

Call of Duty®: Ghosts Yayınları