Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
190,19
den başlayan fiyatlarla
Palworld
492,40
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
788,03
den başlayan fiyatlarla
Baldur's Gate 3 İnceleme

Baldur's Gate 3 İnceleme

Baldur's Gate 3, Dungeons & Dragons evreninde geçen hikaye açısından zengin, parti tabanlı bir RPG'dir. Oyun, seçimlerinize tepki veren bir dünyayı keşfetmeniz, denemeniz ve bu dünyayla etkileşime geçmeniz için size benzeri görülmemiş bir özgürlük sunar.

İlgi çekici konusu ve harika görselleri ile Baldur's Gate 3, her tür oyuncu için saatlerce eğlence vaat ediyor. Bu açıklamalar size yetmediyse ve oyunu daha detaylı incelemek istiyorsanız, Baldur's Gate 3'ün hikayesinden görsellerine kadar her şeyiyle sizin için inceledik. 

8Çok İyi
  • An intriguing plot with great visuals
  • Unprecedented freedom to explore and experiment
  • Combat system based on D&D 5e ruleset
  • Stunning graphics quality with detailed facial expressions during conversations
  • Limited environmental interaction possibilities outside combat

Baldur's Gate 3 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Oyunun Hikayesi

Oyun, gemilerindeki ana kötülerin ve onlar tarafından kaçırılan karakterimizin yer aldığı heyecan verici bir girişle başlar. Maceramızı benzersiz kılmak ve daha sonra ne olacağı konusunda daha fazla kontrole sahip olmak için başlangıçta farklı sınıflar, ırklar ve cinsiyetler arasından seçim yapabiliriz.

İlginç konuşmalar, yüzleşmeler ve kararlarımızın etkilediği olaylarla dolu olay örgüsünde ilerledikçe, beynimize yerleştirilen Mind Flayer paraziti sayesinde içimizde uyanan gizemli yetenekler hakkında daha fazla şey öğreniyoruz. Kaderini birlikte belirleyeceğimiz Unutulmuş Diyarlar'da çıktığımız bu yolculukta bize eşlik eden farklı hedefleri olan çeşitli yoldaşlarla da tanışıyoruz.

Oyunun lore ve hikayesine dair daha detaylı bilgi için BG3 Hikayesi içeriğimize de göz atabilirsin. 

Oynanış

Geliştiriciler, yeni Divinity 4.0 motoru sayesinde sürükleyici bir deneyim yaratmada harika bir iş çıkardılar. Sırlarla dolu yerleri keşfederken yukarı ve aşağı hareket etmenizin yanı sıra savaşta güçleri birleştirmenize veya ortaya çıkan duruma bağlı olarak grubunuzu iki takıma ayırmanıza olanak tanıyan yeni oyun mekanikleri ile Baldur's Gate hiç olmadığı kadar kaotik. Skyrim veya Mass Effect'in hızlı temposunu ve beklenmedik anda bastıran karmaşasını düşünün... Baldur's Gate 3'te bu çok daha heyecanlı ve aksiyonlu.

baldurs gate 3 inceleme

Savaş sistemi, D&D 5e kural setine dayalıdır ve size savaş kameralarıyla birleştirilmiş takım tabanlı inisiyatif, avantaj ve dezavantaj veya yuvarlanma değiştiricilerin yanı sıra genişletilmiş çevresel etkileşim olasılıkları sunar, bu nedenle bu destansı macerada zarar görmeden hayatta kalmak istiyorlarsa oyuncunun yanında taktiksel düşünmeyi gerektirir! Çatışma dışında duraklatma özelliği, soygun hazırlıklarına veya şeytani tuzaklardan zaman baskısı olmaksızın kaçışa fırsat sağlayan ve daha da fazla karmaşıklık katan ama aynı zamanda başarılı bir şekilde elde edildiğinde tatmin sağlayan başka bir harika eklentidir. Yeri gelmişken açıkça söyleyebiliriz ki, D&D'nin bilgisayara en yakın ve en gerçekçi uyarlanmış hali açık ara fark ile Baldur's Gate 3'tür. 

Baldur's Gate 3
Baldur's Gate 3
1.149,36
den başlayan fiyatlarla

Grafikler

Baldur's Gate 3, konuşmalar sırasında bağlam ipuçları veren ve onları her zamankinden daha ilgi çekici hale getiren ayrıntılı yüz ifadeleri de dahil olmak üzere inanılmaz grafik kalitesi sağlayan Unreal Engine 4 sayesinde PC'de şaşırtıcı derecede güzel görünüyor. Tüm karakterler, kaç kez duymuş olursanız olun, her konuşmayı özel hissettirecek şekilde el yapımı ve bu da Forgotten Realms dünyasında hayatı daha da ileriye taşıyor, sizi iyice içine çekiyor...

baldur's gate 3 oynanır mı

Baldur's Gate 3 Oynamaya Değer mi?

Evet, kesinlikle! Baldur's Gate 3, keyifli RPG deneyimi için gereken her şeye sahip: büyüleyici bir hikaye; benzersiz oyun mekaniği; grafik güzellik; çok sayıda yeniden oynanabilirlik seçeneği, akıllı NPC etkileşimleri… temel olarak, herhangi bir RPG hayranının bu tür bir video oyunundan isteyebileceği her şey.

İster tek başına oyun arayan ister çok oyunculu maceralar planlayan biri olsun burada keşfedilmeyi bekleyen pek çok fırsat var, ben herkesin derinliklerde yatan sırları keşfetme yolculuğuna katılmasını tavsiye ederim. 

Baldur's Gate 3 yayınları