Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
186,94
den başlayan fiyatlarla
Palworld
483,99
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
774,57
den başlayan fiyatlarla
Baldur's Gate 3 Hikayesi

Baldur's Gate 3 Hikayesi

Baldur's Gate 3, Dungeons and Dragons serisinin son oyunudur. DR 1492'de, Baldur's Gate II: Shadows of Amn olaylarından 120 yıldan fazla bir süre sonra ve Baldur's Gate: Descent into Avernus olaylarından aylar sonrasını konu alıyor.

Oyun, Faerun'u işgal eden ve onlara illithid kurbağa yavruları yerleştirmek için tutsak alan zihin yüzücüler hakkında bir hikaye anlatıyor. - onları büyüleyip Mind Flayer'lara dönüştürebilen parazitler. Bu paraziti ele geçirmeden ortadan kaldırmanın bir yolunu bulmak, oyuncu karakteri olarak arkadaşlarınızla birlikte size kalmış.

Oyunun Konusu ve Hikayesi

Oyun, Yartar'a saldıran bir Mindflayer gemisinin yanı sıra onunla savaşmak için bu alana ışınlanan bir grup Dragon Riders'ı (Githyanki) tasvir eden yoğun bir sinematik ile başlar. Githyanki, tanrı Tiamat liderliğindeki Mindflayers tarafından zihin kontrolünden kurtarılan eski kölelerdir ve onunla bir anlaşma oluşturdukları kırmızı ejderhalar üzerindedir.

Diyarlar boyunca birbirlerini kovaladıktan sonra, savaşları, siz de dahil olmak üzere tüm mahkum arkadaşlarınızı yöneten nautiloid geminin dengesini bozan bir patlamaya neden olur. Chionthar Nehri yakınında uyanırsınız ve burada Gale veya Shadowheart gibi bu kazadan sağ kurtulmuş potansiyel yol arkadaşlarının yanı sıra telepati gibi yeni yeteneklere sahip olduğunuzu görürsünüz. Daha sonra, Faerûn'un nüfusunu tehdit eden bir zihin avcısına daha dönüşmemek için, Lae'zel veya Wyll gibi unutulmuş diyarlardan yaratıklar gibi müttefikler toplarken şeytanlar veya iblisler gibi düşmanlarla yüzleşerek, her şeye rağmen hayatta kalma arayışınıza başlarsınız.

Baldur's Gate 3, oyunculara, onlarca yıllık D&D bilgisi üzerine inşa edilmiş görevler ve bulmacalarla dolu kapsamlı bir dünya sunar; bu, keşfi çok tatmin edici kılarken, oyuncuların güçlü büyüler veya akıllı taktikler kullanmasına izin veren sıra tabanlı dövüş sistemi aracılığıyla saatlerce süren eğlence sunar. Sihirli hazinelerle dolu unutulmuş zindanları keşfetmekten, antik mezarlarda saklı tanrıların planları hakkındaki sırları keşfetmekten veya devasa canavarlara karşı destansı savaşlarda mücadele etmekten keyif alacağını düşünüyorsun, Baldur's Gate 3 son zamanlarda karşına çıkan en iyi oyun olabilir.

baldur's gate 3 hikayesi

Sonuç olarak, Baldur's Gate 3, oyunculara, karakterlerin geçmişleri hakkında içgörü sağlayan, daha önce kaç kez oynanmış olursa olsun, her oyunun özel hissettirmesini sağlayan derin konuşma sistemleri gibi modern olanların yanı sıra sıra tabanlı savaşlar gibi klasik RPG unsurlarını birleştiren benzersiz bir deneyim sunar. Oyuncular bu tehdit edici güçlere karşı mücadelelerinde başarılı olursa neler olacağını kim bilebilir!

Baldur's Gate 3'te Lore Nedir?

Baldur's Gate 3'te lore, oyunda değinilen D&D dünyasının temel yönlerini kapsar. BG3, BG 1 ve BG2'nin devamı olsa da, tüm kavramların ziyaret edilmediğini ve D&D dünyasının inanılmaz derecede karmaşık olduğunu unutmayın.

Baldur's Gate 3
Baldur's Gate 3
1.129,73
den başlayan fiyatlarla

bg3 hikaye

Baldur's Gate oyunlarını sıralı mı oynamak gerek?

Evet. Hikaye, Baldur's Gate 2'deki olaylardan 100 yıl sonra ve Descent into Avernus olaylarından kısa bir süre sonra geçiyor. Hikaye hakkında hiçbir şeyi bozmak istemiyoruz ama önceki oyunlara anlamlı şekillerde bağlanacak. Bu nedenle Baldur's Gate oyunlarının birbirinin devamı olduğunu unutmamak ve sırayla oynamak en iyisi. 

Baldur's Gate 3'ün D&D ile bağlantısı nedir?

Oyun, D&D'nin 5. baskı kural setine dayanmaktadır ve Wizards of the Coast ile yakın bir şekilde oluşturulmuştur.

Baldur's Gate 3 yayınları