Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
178,98
den başlayan fiyatlarla
Palworld
463,37
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
741,58
den başlayan fiyatlarla
Alan Wake 2 İnceleme

Alan Wake 2 İnceleme

Sıradan korku oyunlarından sıkıldıysanız ve size psikolojik korkuyu deneyimi verecek bir oyun arıyorsanız Alan Wake 2 denemeniz gereken bir oyundur. Alan Wake 2 Remedy Entertainment tarafından geliştirilen ve 27 Kasın 2023 tarihinde piyasaya sürülen korku temalı bir dedektiflik oyunudur.

Oyunda amacınız hikâyeyi ilerletmek için gizemleri çözümlemek ve hayatta kalmaktır. Eğer oyunun neler vaat ettiğini merak ediyorsanız okumaya devam edin!

9Mükemmel
  • Oyun özgün bir hikâye sunmaktadır.
  • İki farklı karaktere ve farklı oynanış mekaniklerine sahip
  • Detaylı ve gerçekçi grafikler
  • Ses Tasarımı ve müzikleri 
  • Düşman çeşitliliği
  • Mermi sıkıntısı yaşamadığın için gerilim azalıyor

İki Karakter, İki Oynanış Stili

Alan Wake 2, Saga Anderson ve Alan Wake olmak üzere iki farklı karakteri hikayelerini deneyimlediğiniz bir araştırma ve dedektiflik oyunudur. Saga Anderson’ın oynanış sekanslarında vahşi doğada düşmanlarla savaşmanız ve gerçek hayatta gizemleri çözmeniz gerekir. Başka bir deyişle Saga Anderson oyunun gerçeklik tarafını yönettiğiniz karakterdir. Saga Anderson ile ormanlık alanlardan binalara kadar çeşitli bölgelerde farklı düşmanları öldürmeniz ve kanıtlar toplamanız gerekir. Oyunun bu sekansları size Resident Evil 4 deneyimi sunacaktır. 

Alan Wake’in oynanış sekanslarındaysa karanlık mekân (dark place) olarak geçen doğaüstü bir dünyada hayatta kalmanız ve bulmacaları çözmeniz gerekir. Alan Wake sekansları Saga’ya göre hem psikolojik hem de oynanış olarak daha gergindir. Bunun temel sebebiyse karanlık mekân adlı dünyanın tasarımı ve sürpriz unsurlarıdır. Karanlık mekânda hiçbir şey göründüğü gibi olmayabilir ve hızlıca yolunuzu kaybedebilirsiniz. Oyunun bu sekansları Silent Hill deneyimi sunar, tek eksiğimiz piramit kafa. 

Alan Wake 2
Alan Wake 2
912,00
den başlayan fiyatlarla

Alan Wake ile karanlık mekânda yolculuk ederken gölge şeklindeki silüetlere dikkat etmeniz gerekir. Bu silüetler gölge dünya tarafından ele geçirilen ve boşluğa çekilen insanlardır. Bazılarını sadece el fenerinizin ışığıyla kovabilseniz de bazılarıyla dakikalarca savaşmanız gerekebilir. Bu gölgelerin hangisinin zararsız hangisinin saldırgan olduğunu fark etmek için tek yönteminiz var; onlara yaklaşmak. Tüm gölgeler uzaktan aynı görünse de bazıları yaklaştığınızda kendisini açığa çıkararak size saldıracaktır. Alan Wake 2 oyunculara cömertçe mermi verdiği için loot yapmanıza gerek yoktur. Bu sebeple gördüğünüz her gölgeyi öldürmek yerine gizlice ilerlemeyi tercih edebilirsiniz. 

Harita Değişimi ve Zihin Odası

Alan Wake 2 oyunculara iki farklı karakter ve iki eşsiz oynanış mekaniği sunar. Bu mekaniklerden ilki Saga Anderson karakterinin girebildiği zihin odasıdır. Bu odada Saga Anderson bulduğu kanıtları ve ipuçlarını panoda eşleştirerek aralarındaki bağlantıyı keşfedebilir. Alan Wake ise bir yazar olduğu için zihin odası yerine senaryoyu değiştirme yeteneğine sahiptir. Alan Wake ile senaryoları değiştirerek her bölgenin haritalarını kurcalayabilir ve yeni geçitler, kapılar ya da alternatif yollar keşfedebilirsiniz. 

Alan wake 2 incelemesi

Oyunun Grafikleri

Alan Wake 2 hem grafik anlamında hem de animasyon anlamında yüksek kaliteli bir sanat eseridir. Öncelikle tüm karakterler mimiklerinden yüz ayrıntılarına kadar ince işçilikle tasarlanmıştır. Böylece karakterlerle hızlıca bağ kurabilir ve hikâyenin içine çekilebilirsiniz. 

Alan Wake 2 hem gerçek dünya için hem de Alan Wake’in yazdığı karanlık dünya için gerici ve gerçekçi bir atmosfere sahiptir. Alan Wake sekanslarında keşfettiğimiz dünyanın tasarımı, korku ve gerilim unsurları ve mekânların sizi etkileyeceğine eminiz. 

Oyun limitli açık dünyaya sahip olsa da haritanın her köşesinin ince ince işlendiğini fark edeceksiniz. Oyun normal hızda 15 saatlik bir oynanış süresine sahip olsa da mekanları keşfederken ve manzaraları izlerken 25 saatlik oynanış süresine çıkabilirsiniz.

Alan Wake 2 Oynamaya Değer mi?

Eğer sıradan jumpscare dolu korku oyunlarından bıktıysanız ve özgün oynanış mekaniklerine ve hikâyeye sahip bir oyun arıyorsanız Alan Wake 2 sizin için tasarlanmış demektir. Hem oyunun detaylı grafikleri hem de ilgi çekici hikayesinin sizi sürükleyip götüreceğine eminiz. 

Alan Wake 2 yayınları