Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Yakuza 6: The Song of Life Hikayesi

Yakuza 6: The Song of Life Hikayesi

Önceki oyunda aldığı yaralardan kurtulan Kazuma Kiryu, geçmiş suçlardan tutuklandı ve evlat edindiği çocuklarıyla barışçıl bir yaşam umuduyla isteyerek üç yıl hapis yattı.

Onun yokluğunda, Kamurocho'nun Küçük Asya bölgesinde meydana gelen bir kundaklama, suçlu yeraltı dünyasının güç dengesini bozar Daigo Dojima, Taiga Saejima ve Goro Majima hapsedilir; Katsumi Sugai ve Takumi Someya, Tojo Klanının çoğunu devralır; Heihaizi, insan kaçakçılığı konusunda uzmanlaşmış Çin Saio Üçlüsü bölgede güç kazanır ve Jingweon Mafyası, Saio ile ittifak kurarak yeniden ortaya çıkar.

Yakuza 6: The Song of Life
Yakuza 6: The Song of Life
60,00
den başlayan fiyatlarla

2016 yılında serbest bırakıldıktan sonra Kiryu, Haruka'nın ortadan kaybolduğunu keşfeder ve daha sonra bir vur-kaç olayının ardından onu komada bulur. Bir bebek oğlu Haruto olduğunu öğrenen Kiryu, bebekle birlikte Haruka'nın adımlarını takip ederek Onomichi, Hiroşima'ya seyahat eder. Varışta Kiryu, yerel Hirose ailesi, patriği Toru Hirose ve üyeleri Tsuyoshi Nagumo, Naoto Tagashira, Takaaki Matsunaga ve Yuta Usami ile arkadaş olur.

Haruto'nun babasını ararken, Onomichi Yakuza dünyasının önde gelen isimleriyle tanışır Takeru Kurusu, gerçek adı Heizo Iwami, güçlü Yomei ittifakının başkanı ve oğlu Tsuneo Iwami, paravan şirketi Iwami Shipbuilding'in CEO'su. Yeni Tojo liderlerinin onlara boyun eğdiğini öğrenir ve Yomei ile Saio organizasyonlarını birbirine bağlayan ve güçlendiren bir Onomichi Sırrının varlığını keşfeder. Someya'nın yardımıyla Kiryu, Saio Triad'ın lideri Big Lo'nun yakın zamanda, Tojo klanındaki güç ele geçirmedeki rolünü gizlemek için Tsuneo'nun emriyle suikaste uğrayan oğlunu kaybettiğini keşfeder.

yakuza 6 hikayesi

Hirose sonunda Yuta'nın Haruto'nun babası ve Çin'in tek çocuk politikasını atlamak için yedek bir varis olarak tasarlanan Big Lo'nun gizli bir oğlu olduğunu ortaya koyar. Yuta, Haruto'nun doğumunu öğrendikten sonra, soyunu korumak için onu ortadan kaldırmaya çalışan ve Haruka'nın kazasına neden olan Triad tarafından izlenir.

Jingweon Mafyasının liderinin görünmeyen bir suikastçı tarafından kesildiği bir saldırıdan sonra, intikamcı bir Yuta Küçük Asya'yı yakar, neredeyse kendini ve babasını öldürür. Kiryu onları kurtarır ve Hirose'un Yuta'yı kendisine saldırması için manipüle ettiğini söyleyen Big Lo'yu saldırıyı iptal etmesi için tehdit eder. Hirose'un Sır ile bağlantılı herhangi birini öldürdüğünü fark eden Kiryu, onunla yüzleşmek için Onomichi'ye döner. Sır, Iwami Shipbuilding tarafından yasadışı olarak inşa edilen ve yozlaşmış bir deniz subayı ve politikacı olan Minoru Daidoji tarafından finanse edilen II. Kurusu, geminin varlığının hükümete karşı bir şantaj varlığı olduğunu ortaya çıkararak ortaya çıkar ve Hirose'a gemiyi ortaya çıkarmak için Kiryu ve arkadaşlarını öldürmesini emreder. Hirose reddeder ve Kurusu, Daidoji'nin peşinden geleceğini bilerek onu öldürür. Tsuneo, Kurusu'yu öldürür, Yomei Alliance'ın kontrolünü ele geçirir ve Sugai'yi Tojo Klanının kukla Başkanı olarak kurar.

yakuza 6 the song of life hikayesi

Kiryu, Iwami ve Sugai ile yüzleşmek için Millenium Kulesi'ni işgal eder, ancak eski karısı rehin alınan Someya ile savaşmak zorunda kalır ve onu kurtarmak için Seppuku yapmaya zorlar. Yas tutan Someya, Kiryu ve Hirose Ailesi, Yomei Alliance'a kapsamlı bir istila düzenler. Beklenti içinde, Iwami ve Sugai uyanan Haruka ve Haruto'yu kaçırır. Hirose Ailesi ikisini kurtarır ve ağır yaralı bir Kiryu, Iwami'yi yener, ancak Sugai tarafından vurulur. Iwami hapsedilir, Daidoji'nin uykusunda öldüğünü öğrenir ve Kiryu Haruka'nın kollarında çökerken Sugai intihar eder.

Ocak 2017'ye kadar, Yomei Alliance'ın tamircisi olarak görev yapan bir politikacı, iyileşmekte olan bir Kiryu'ya Daidoji'nin suçları konusunda sessiz kalması için rüşvet vermeye çalışır ve bu da birkaç yüksek profilli politikacıyı tehlikeye atar. Onun sessizliğine karşılık Kiryu, Tojo Klanı ve Yomei İttifakı arasındaki bir savaşı önlemek için Daigo'nun hapisten serbest bırakılmasını talep eder ve Haruka ve ailesinin barış içinde yaşayabilmesini sağlamak için politikacıya sahte ölümünü yaptırır. Hapisten çıktıktan sonra Daigo, Saejima ve Majima, Kiryu'nun iradesinin onuruna Yomei ile bir ittifak kurar.

yakuza 6 oyun hikayesi

Son sahnede Kiryu, Haruka, Yuta, Haruto ve evlat edindiği çocuklarının barış içinde yaşadığı Morning Glory yetimhanesini uzaktan gözlemler. Haruto ilk adımlarını atarken Kiryu'yu görür, Kiryu kimse onu göremeden ortadan kaybolur.