Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
XCOM 2 Hikayesi

XCOM 2 Hikayesi

XCOM 2, XCOM Enemy Unknown ve XCOM Enemy Within oyunlarındaki olaylardan 20 yıl sonra, 2035 senesinde geçiyor.

Hikaye Devam Ediyor

XCOM, uzaylı tehdidine direnemediğini kanıtladı ve istila başladıktan kısa bir süre sonra uzaylılara teslim olan konsey ulusları tarafından ihanete uğradı. XCOM üyelerinin çoğu da uzaylı yönetimine boyun eğdi; ancak Merkez Memur olan Bradford gibi bazıları uzaylı yönetimini reddetti ve bir direniş gücü olarak faaliyet göstermek için yeraltına indi. Dünya, bir kukla olan ADVENT İdaresi aracılığıyla uzaylılar tarafından kontrol edilir hale geldi. ADVENT, özellikle uzaylıların barış içinde geldiği ve Dünya güçlerinin saldırgan ve önyargılı bir şekilde misilleme yaptığı inancının yayılmasıyla, uzaylıların kamuoyunu geliştirmek için çok şey yaptı.

xcom 2 oyun hikayesi

Oyuncu, bir beyin implantı aracılığıyla stratejik düşüncelerinden faydalanabilmeleri için uzaylı durgunluğuna yerleştirilen Komutan rolünü üstlenir. Komutan, Merkez Subayı olan Bradford tarafından kurtarıldıktan sonra, XCOM uzaylı bir konvoya bir saldırı başlatır ve XCOM'un mobil üssüne dönüştürülmüş bir uzaylı tedarik mavnası olan Avenger'a güç sağlamak için kullanılan bir elerium çekirdeğini çalar. Avenger'da Komutan, kayıp Dr. Moira Vahlen'in Baş Araştırmacı olarak yerini alan haydut bir ADVENT bilim adamı olan Dr. Richard Tygan'ın ve rahmetli babası Dr. Raymond Shen'in Baş Mühendis olarak yerini alan Lily Shen'in desteğine sahiptir.

XCOM® 2
XCOM® 2
219,00
den başlayan fiyatlarla

Oyun, Bradford'un bir ADVENT gen bankasına baskın düzenlemesi, yakalanan ve durağan hale getirilen Komutanı kurtarmasıyla başlar. Komutan, XCOM'un Avenger'daki mobil karargahına getirilir ve burada destek personeli Dr. Richard Tygan ve Lily Shen ile tanışırlar. Tygan, Komutan'a durağan haldeyken ADVENT'in beyinlerini doğrudan küresel psionik iletişim ağlarına bağlayarak bir savaş simülasyon bilgisayarı olarak hareket ettiğini söyler. Komutan, Konsey'in kalan son sadık üyesi olan Sözcü tarafından temasa geçer. Sözcü, Komutan'a dünyanın dört bir yanına dağılmış direniş gruplarını birleştirmesini ve ADVENT'in çok gizli Avatar Projesinin gerçek doğasını keşfetmesini emreder.

Komutan, ADVENT'e karşı savaşta XCOM'a liderlik ederken, gizli ADVENT araştırma tesislerine baskın yaparlar ve yavaş yavaş Avatar Projesinin doğasını anlamaya başlarlar. Tygan ve Shen araştırmaları sayesinde, ADVENT'in Elders olarak bilinen liderlerinin vücutlarındaki geri dönüşü olmayan bir fiziksel yozlaşmadan ölmekte olduklarını keşfederler. Yaklaşan ölümlerinden kaçmak için Elders, kaçırılan insanları işlemeyi ve onları Avatarlar adı verilen yeni bedenlerin kendileri için inşa edildiği hammaddeye dönüştürmeyi içeren Avatar Projesi'ni başlatmıştır. 

Elders'ın karargahını, özel bir psionik portal tarafından erişilebilen bir sualtı üssüne kadar takip ediyorlar. ADVENT, kendi elleriyle, projeyi hızlandırmaya ve gerekli olmayan tüm insanları, gen kliniklerinde tüm hastalıkları tedavi etme kisvesi altında Avatar projesine işlemeye karar verir. Sözcü, XCOM'u plan hakkında uyarmak için kendini feda ettiğinde ve duyuruyu yapmadan önce ADVENT'in küresel iletişim ağını ele geçirmelerini emrettiğinde öldürüldüğü varsayılır. XCOM ağı hackler ve ADVENT'in suçlarının kanıtlarını dünyaya ileterek uzaylı işgaline karşı kitlesel bir küresel devrime neden olur.

xcom 2 hikaye

ADVENT düzeni sağlamaya çalışmakla meşgulken, Komutan, ADVENT'in tesislerinden birinden çalınan ve üzerinde ıssız bir avatarın psionik kontrolünü ele geçirir ve XCOM, Elders'ın karargahına baskın düzenler. Elders, yalnızca kendilerini ve insanlığı daha büyük bir tehdide karşı güçlendirmeye çalıştıklarını iddia ederek, Komutan'dan savaşı durdurmasını ve onlara yeniden katılmasını rica eder. Komutan, Elders tarafının ricalarını görmezden gelir ve tüm Avatarlarını yok ederek üssün yok edilmesini tetikler. Komutanın Avatarı, manganın geri kalanı kaçarken, Elders tarafının öfkeli ruhlarıyla savaşmak için geride kalır.

Enerji Yükseliyor

Daha sonra Komutan kendi bedeninde uyanır ve Elders tarafının yönlendirmesi olmadan ADVENT'in insanlık üzerindeki tutuşunun parçalandığını öğrenir. İnsanlar ADVENT kontrolündeki şehirleri terk ettikçe Direniş safları kabarır ve Direniş, ADVENT güçlerinin kalıntılarını ezmeye başlar. Bununla birlikte, Kadim karargahının kalıntılarının altındaki okyanusta garip bir enerji parlamaya başlar.

XCOM® 2 Yayınları