Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
289,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
599,00
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
219,12
den başlayan fiyatlarla
WWE 2K22 İnceleme

WWE 2K22 İnceleme

WWE 2K20 oyun camiasında büyük hayal kırıklığına yol açıktan sonra, serinin yapımcısı 2K Games WWE 2K22’ye beklenenden çok daha fazla özen göstermiş.

Genelde her yıl düzenli çıkmasını beklediğimiz spor oyunlarının aksine, WWE serisi 2021 yılını atlayarak son oyunda yanlış yaptığı her şeyi düzelttiği bir oyunla karşımızda. Ring içi aksiyon tamamen elden geçirilmiş ve geliştirilmiş, oyun modlarının çeşitliliği ve kalitesi oldukça artmış, teknik hatalar ve en beklenmedik anda vuran buglar giderilmiş. Kusursuz bir oyundan hala uzak olsa da WWE 2K22 oyuncuları mutlu etmeyi başardı diyebiliriz.

7Çok İyi
  • Geliştirilmiş grafikler ve mekanikler
  • Tanıdık karakterler ve maçları görme şansı
  • Kariyer modundaki çeşitliliğin artmış olması
  • Oyuncu geri bildirimlerinin dikkate alınması
  • Giderilemeyen bazı buglar ve teknik hatalar
  • Takım eşleştirmelerinin tutarsız olması

Geliştirilmiş bir WWE deneyimi

Serüveniniz ringe adım atmanızla başlıyor. WWE yıldızı Drew Gulak bütün sezon boyunca size rehberlik etmek, öğretici içerikleri sunmak ve kaliteli mizahıyla oyuna canlılık katmak için yanınızda oluyor. WWE 2K22 kombolara verdiği önemle Street Fighter gibi tanıdık ve sevilen dövüş oyunlarını anımsatan bir mekanik benimsemiş. Hareketler ise önceki oyunlara kıyasla oldukça pürüzsüz ve gerçekçi. Bir komboyu ‘grapple attack’ ile bitirerek suplex veya DDT gibi daha ağır hareketlere geçiş yapabilir ya da ağır komboyu tamamlayarak zaferinize doğru giden keyifli bir animasyon başlatabilirsiniz.

wwe 2k22 inceleme

Oyundaki değişiklikler bütün deneyimin her hafta televizyonda heyecanla beklediğimiz maçlara çok daha benzer bir hal almasını sağlamış. Rakibinizin bir sonraki hamlesinin ne olabileceğini düşünmeniz, bu sırada gardınızı indirmemeniz ve hep tetikte olmanız gerekiyor. Ringte bir strateji sahibi olmadan ayakta kalmanız o kadar da kolay değil. Oyunun animasyon kısımları da önceki oyunlara kıyasla daha akıcı ve daha gerçekçi. Oyunda hala hiç beklenmedik anda sağa sola ışınlanmak, ringin iplerine sıkışıp kalmak ya da merdivenlerden çıkarken fizik kurallarının ötesine geçmek mümkün ama WWE serisinin her geçen yıl gelişeceğine dair umutlarımız tazelenmiş oldu.

Sıkıntılar yok değil...

WWE 2K22’nin en büyük sıkıntılarından biri çok oyunculu moddaki eşleştirmeleri yapan yapay zekanın başarısız tasarlanmış olması. Bu mod takım eşitliğini asla umursamıyor ve karşı karşıya getirdiği iki takım arasında devasa bir seviye farkı olabiliyor. Bu tutarsız takım dengeleri nedeniyle oyunun çoğu modu beklenenden daha az keyif veriyor. Oyunun diğer modlarına baktığımızda MyCareer olarak çoğu spor oyunundan aşina olduğumuz kariyer modu ‘MyRise’ olarak karşımıza çıkıyor.

WWE 2K22
WWE 2K22
400,45
den başlayan fiyatlarla

Bu mod 2K20’ye kıyasla çok daha detaylı ve kişiselleştirmeye daha açık. 2K20’de kendi tercihleriniz doğrultusunda değiştirebileceğiniz çok bir şey yoktu ama 2K22 kendi kariyeriniz hakkında inisiyatif alma alanınızı oldukça arttırıyor. Bu da oyunun en azından kariyer modu bazında tekrar oynanabilirliği olduğu anlamına geliyor. Bütün kariyer yollarını keşfetmek için oyuna 4-5 defa başlamanız gerekebilir. Ayrıca kariyer modunun sosyal medya tarafı çok detaylı ve sürükleyici yapılmış. Burada sayısız yan hikaye, karakter ve bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Oyunda sosyal medyanın bu kadar büyük bir rolü olmasının nedeni, oyunun pandemi sürecini de yansıtıyor olması. Önemli duyuruların basın açıklaması yerine Twitter hesaplarıyla yapılması oyunun gerçekçiliğini arttırırken oyunu biraz sıkıcı hale de getirebiliyor.

wwe 2k22 alınır mı

Tanıdık Yüzler

Oyundaki bir başka güzellik tanıdık simalara rastlamamızı sağlayan Showcase modu. Bu mod, WCW: Halloween Havoc ’97 Rey Mysterio ve Eddie Guerrero arasındaki nefes kesen maçı izleterek başlıyor. Animasyonu görünce kaliteli bir şeyin başlangıcı olduğunu anlıyorsunuz. Mysterio’nun sevenleri için oyunun en iyi modlarından biri Showcase olsa da, aynı döneme damgasını vurmuş Chris Jericho veya Big Show gibi diğer isimlerin oyunda olmayışı biraz buruk hissettiriyor. Showcase modu oldukça keyifli fakat kadronun eksikliği modun tam potensiyeline ulaşmasını engellemiş gibi geliyor.

Kısacası WWE 2K22, son oyundan sonra hepimizin rahat bir nefes almasını sağladı. Oyunun hala eksikleri olsa da, keyifli bir kariyer deneyimi yaşamak ya da aşina olduğumuz sporculara karşı veya onların yerine dövüşebilmenin verdiği keyfe diyecek lafımız yok. Bu türde oyun arayan oyuncular için en başarılı seçeneklerdne biri WWE 2K22 olabilir.

WWE 2K22 yayınları