Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,12
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
World of Warcraft İnceleme

World of Warcraft İnceleme

Çocukken içimde kalan bir oyun. O zamanlar Warcraft 3 oynuyorum. Internet kafede her gün kendimi geliştiriyorum ve herkesi eziyorum. O zamanlar bilgisayarla oynadığımı bilmeden insanları ağlattığımı ve eve gönderdiğimi düşünüyorum.

Sonra eve gidip bir sonraki gün kimleri yeneceğimi düşünüyorum. Bir gün geliyor ve biri Warcraft 3’e benzeyen bir oyun oynuyor. Ama bu benim bilidğim oyun değil. Karakterler benziyor, mekan benziyor ama kesinlikle bambaşka bir şey. Hemen diyorum burada da efsane olayım. Açıyorum bilgisayarı oyunun adını öğrenip başlat diyorum ama oyun açılmıyor. Çünkü oynamak için aylık para ödemeniz gerekiyor. O zamanlar 20 tl aylık fiyatı. Veremiyorum çünkü annemlerden o parayı isteyemiyorum. Ilk paramı kazandığımda ise hemen gidiyorum ve bir hesap açıyorum.

Çocukken içimde kalan bütün hisleri yaşıyorum. WoW o zaman beni ne kadar heyecanlandırıyorsa hala o kadar heyecanlandırıyor. Bu yazımızda ise benim en sevdiğim iki genişleme paketiyle birlikte World of Warcraftı inceleyeceğiz.

7Çok İyi
ile deneyimlendi
  • Sürekli güncel olması
  • Shadowlands eklentisi gelmiş geçmiş en iyi eklentilerden biri
  • Harika bir dünya ve hikaye
  • Aylık ücretle oynanması
  • Gelişmek için çok vakit harcanması gerekiyor

Battle for Azeroth

Battle fo Azeroth belki de benim bu oyunu bu kadar sevmemin en büyük sebebi çünkü sonunda Alliance vs Horde savaşı tüm kanıyla yaşıyoruz. Ilk açtığımda sanki bambaşka bir oyuna girmişim gibiydi. Yemyeşil yeni alanlar ve büyük Saaş Cepheleri. Bir çok grup etkinliğiyle birlikte gelmişti. Ancak klasik bir Blizzard oyunuydu ve RNG’si rezalet kötüydü. Bu yüzden en iyi eşyaları bulmak için saatlerinizi harcıyordunuz. Bu sizi oyundan soğutsa bile WoW bırakılmaz ara verilir.

Yenilikler

Bu geliştirmeyle birlikte oyunumuza PvP ligi de geldi. Yeni zindanlar ve baskınlar cabası. Bu da demek oluyorki keşfedilecek tonla yeni bölge var. Oyunu güzel yapanda bu zaten. Warcraft dünyasında saatlerce keşif yapma hissi bir MMORPG oyunun size sunabileceği en üst nokta diyebilirim.

World of Warcraft
World of Warcraft
Ücretsiz

Öncelikle sular altında kalan Naga vatanını ziyaret edecek sontasında android cücelerle dolu şehirlerde savaşacaksınız. Düşüncesi bile sizi heyecanlandırmıyorsa bu oyun kesinlikle size göre değil.

Ganimet Sistemi

Bu kadar övgü yeter gibi hissederek biraz da bu eklentinin sevmediğim yanlarından bahsetmek istiyorum. Ganimet sistemi çok sıkıntılı. Bu da yine kötü RNG’nin bir getirisi. Azerith zırhını güçlendirmek inanılmaz zor. Metin2 gibi demirci alnını silerken seviye basamıyorsunuz. Keşke her şey o kadar kolay olsa. Eğer istediğiniz geliştirmeleri yaptıysanız yine mutlu olmuyorsunuz çünkü hiçbir zaman istediğiniz özelliklere sahip olamıyor. Hal böyle olunca harcadığınız saatler size işkence gibi geliyor. Sonra hemen gidip bir Naga ziyareti yapıp oyuna olan heyecanınızı sıcak tutuyorsunuz.

World of Warcraft’ta en iyi ekipman için uzun uzun grind mesaisi yaparken veya giderek seviyesi artan düşmanlara kafa tutarken, hızlı ve kişiselleştirebildiğiniz bir klavyeniz olması hayat kurtarır. Legion K300 RGB Oyuncu Klavyesi ile istediğiniz tuşlara combolarınızı ekleyebilir, hem zaman hem efor tasarrufu sağlayabilirsiniz. Örneğin WoW’da uzunca command yazmak ya da imlecinizle her seferinde aynı ikona tıklamaya çalışmak yerine, macro tuşlarınızı kişiselleştirip tek tuşla bütün aksiyonları alabilirsiniz. Klavyenin efsane renklerinden bahsetmiyoruz bile!

Legion K300 RGB Oyuncu Klavye
Legion K300 RGB Oyuncu Klavye

Kablolu Gaming Klavye

Aerodinamik ve Kompakt Tasarım

Sessiz Tuşlar

Ada Sefeleri

Oyuna eklenen ada seferleri ise zamanla sıkmaya başladı. İlk oynadığımda acayip iyi, çok keyif alıyorum, keşke hiç bitmeseler dediğim seferler bir süre sonra bitse de gitsek dediğim görevler olmaya başladı. Ödülleri harcadığınız zaman kesinlikle değmiyor ve kendilerini çok tekrar ediyor. 

wow inceleme

Shadowlands

Battle for Azeroth’ran sonra WoW classic çıktı ancak ona bakma fırsatı hiçbir zaman bulamadım. Bu durum beni hiçbir zaman üzmedi çünkü bu oyunda yeterince saat geçirdiğimi düşünüyordum ve artık bu oyunu bırakmamın vakti gelmişti. Sonrasında isee büyük vaatleri ile Shadowlands çıktı ve içinde neler varmış diye bir bakayım dedim. Keşke bakmasaydım. Çünkü bu oyuna kesinlikle yeterince vakit harcamamışım. Bir bu kadar daha oynamam lazım ki Shadowlands’in bana sunduklarını tecrübe edebileyim. Bölge tasarımları hiç olmadığı kadar iyi olmuş. Müzikleri ise sizi gerçekten o diyarlara götürüyor. Bir WoW eklentisinden tam olarak bunu bekliyorum. Ne eksik ne fazla. Shadowlands bana istediğim her şeyi sunuyor.

world of warcraft inceleme

En sevmediğim RNG muhabbeti ise bu eklenti ile birlikte iyileştirilmiş gibi duruyor. Çünkü eşya bulmak ve geliştirmek uzun zamandır bu kadar keyif vermemişti bana. Hikayesi ise tam olarak beklediğim seviyede. Ne çok iyi ne de çok kötü. Ama yine de bence kesinlikle oynanaması gereken bir eklenti.

World of Warcraft yayınları