Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
World of Final Fantasy Hikayesi

World of Final Fantasy Hikayesi

World of Final Fantasy, Nine Wood Hills adlı bir kasabada başlıyor. Ancak hikayenin olayları Grymoire dünyasında geçiyor. Grymoire, Cornelia (Final Fantasy) ve Saronia (Final Fantasy III) gibi önceki Final Fantasy oyunlarından birden fazla yerin birleştiği ve birden fazla iklimin yan yana bulunduğu bir ülkedir.

Grymoire'ın ana sakinleri chibi benzeri Lilikin'lerdir; canavarlarına ise Mirage denir. Kahramanlar ve onlar gibi diğerleri Jiants olarak anılır. Grymoire sakinleri Final Fantasy serisindeki birçok oyundan seçilmiştir. Kendi dünyalarından alınan karakterler olmak yerine, bunlar her zaman Grymoire dünyasında yaşamış olan versiyonlardır; bu karakterlerin ana anlatıya bağlanan özel yan hikayeleri de vardır.

WORLD OF FINAL FANTASY®
WORLD OF FINAL FANTASY®
84,00
den başlayan fiyatlarla

Hikaye ve Kahramanlar

World of Final Fantasy oyununun ana kahramanları ikiz kardeşlerdir Lann ve Reynn. Lann aptalca davranmaya meyilli enerjik bir çocuktur, ablası Reynn ise temkinli, yardımcı ve muadili gibi davranır. Her ikisi de Mirages'i yakalama ve kontrol etme gücüne sahiptir; Jiant ve Lilikin formları arasında serbestçe geçiş yapabilir. Kardeşler, Grymoire'da rehberleri ve öğretmenleri olarak görev yapan gizemli bir yaratık olan Tama tarafından yönlendirilir. Annelerinin, bir asır önce dünyayı kurtaran Lusse Farna adında efsanevi bir figür olduğu ortaya çıkar.

Lann ve Reynn, Grymoire tanrısı olarak hareket eden gizemli bir figür olan Enna Kros tarafından Nine Wood Hills'den Grymoire'a yönlendirilir. Nine Wood Hills'den ikizlere, yakaladıkları Mirage'lara bakan peri Mirage Seraphie yardım eder. Ayrıca esrarengiz amaçları olan gizemli bir Maskeli Kadın ile karşılaşırlar; Hauyn adında düşmanca bir Jiant sihirdarıdır. Ana düşman, etkilerini dünyaya yayan Jiant benzeri varlıklardan oluşan bir güç olan Bahamut Ordusu'dur kralları Kara Şövalye Brandelis, baş taktikçisi Segwarides ve Kanatlı Şövalye Pellinore tarafından yönetiliyorlar.

world of final fantasy hikayesi

Nine Wood Hills dünyasında Lann ve Reynn, seraplarından ve anılarından sıyrılmış eski Mirage Muhafızları olduklarını ortaya çıkaran Enna Kros ile tanışır. İkizlerin seraplarını kurtarmaya başladığı Grymoire dünyasına bir portal açar. Brandelis ve astları Segwarides ve Pellinore tarafından yönetilen Bahamut Federasyonu olarak adlandırılan bir gücün diğer ulusları gizli üslerinden köleliğe zorladığını keşfederler. Lann ve Reynn, Grymoir'ın Federasyon ile olan çatışmalarının ortasındadır.

Lann tarafından yönlendirilen ikizler, onları Grymoire'ın topraklarında dört temel anahtarı aramaya ve anneleri Lady Lusse'nin Grymoire'ı bir asır önce felaketten kurtaran efsanevi bir figür olduğunu öğrenmeye götüren Azure Kehaneti'nin adımlarını izlemeye başlar. Ayrıca, Grymoire'da ikizlerin güçleriyle rezonansa girebilen bireyler olan uyanış şampiyonlarına da başlarlar. Maskeli Kadın tarafından dürtülürler ve öfkeli bir Hauyn ile karşı karşıya kalırlar.

İkizler sonunda tüm gerçeği öğrenir. Lann ve Reynn, annelerine bir sihirdar olarak yükleriyle yardım etmek amacıyla güçlerini çalarlar ve Brandelis'i Ultima Kapısı adlı bir portal aracılığıyla çağırırlar. Exnine Şövalyeleri olarak adlandırılan yıkıcı bir panteonun parçası olan Brandelis, Lusse ve babaları Rorrik'i öldürür ve vücutlarını sırasıyla Exnine Şövalyeleri Pellinore ve Segwarides için gemi olarak kullanır. Lusse'nin son eylemi Lann ve Reynn'i Grymoire'dan ayırarak ve anılarından sıyırarak Nine Wood Hills'e göndermek olur.

world of final fantasy hikaye

Maskeli Kadını kukla olarak kullanan başka bir Exnine Şövalyesinin yardımıyla Brandelis, ikizleri Ultima Kapısı'nı yeniden açmaları için manipüle etti ve Cogna adlı parazit bir ırkın Grymoire'ı tüketmeye başlamasına izin verdi. Reynn'in korkularına rağmen Lann, Brandelis'in kalesine tek başına bir saldırı düzenler. Lann, hem Segwarides'i hem de Pellinore'u öldürür, ardından Brandelis'in hem Hauyn'i hem de ölmekte olan Lusse ve Rorrik'i yok etmesinin ardından kendisini hapse atmak için kendini feda eder. Umutsuzluk içinde, Reynn, Tama ile birlikte, sonunda Cogna tarafından da işgal edilen Nine Wood Hills'e çekilir.

Bu sonu reddeden Reynn, kalan hayatlarını feda ederek Tama tarafından - gerçek Tamanohime formunda - zamanda geriye gönderilir. Bu, Reynn'in olayları değiştirmesine, Lann ve Hauyn'a yaklaşan trajediden bahsetmesine izin verir. Birlikte bir plan oluştururlar; Ultima Kapısı'nın akışını tersine çevirmek için Grymoire sihirdarlarını kullanırlar, Cogna ve Exnine Şövalyelerini boşluğa gönderirler. İkizler, Grymoire halkına yardım etmeye, seraplarını kurtarmaya ve Tama'yı canlandırmaya devam eder.

world of final fantasy

Lann, Reynn ve Hauyn, sihirdarlar ve şampiyonlarıyla birlikte birleşik bir saldırı başlatır; Ultima Kapısı'nı başarıyla tersine çevirerek Cogna'yı Grymoire'dan çeker. Lann ve Reynn, ebeveynlerini Exnine Şövalyelerinin kontrolünden kurtarır ve ruhlarının geçmesine izin verir, ardından Brandelis'i yener. Hauyn'a saldırdıktan sonra, ikizler Brandelis'i Ultima Kapısı kapanırken iter ve Grymoire'ı korumak için Hauyn'a seraplarını verir. Enna Kros daha sonra son bir hediye verir; Lann ve Reynn'in versiyonlarını Grymoire'a şampiyon olarak geri verir.

WORLD OF FINAL FANTASY®
WORLD OF FINAL FANTASY®
84,00
den başlayan fiyatlarla

Maxima'ya eklenen gizli bir sonda, Hauyn'ın başka bir dünyadan bir Diabolos serapıyla savaşmasına neden olurken, daha yaşlı ve düzensiz bir Lann, kayıp Reynn'i aramaya devam ederken görünüyor.

WORLD OF FINAL FANTASY® Yayınları