Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
191,32
den başlayan fiyatlarla
Palworld
495,31
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
792,69
den başlayan fiyatlarla
Wo Long: Fallen Dynasty Hikayesi

Wo Long: Fallen Dynasty Hikayesi

Aksiyon RPG oyunu olan Wo Long: Fallen Dynasty, Three Kingdoms'ın karanlık ve büyülü dünyasında geçiyor. Bu yazımızda 3 Mart'ta evreninin kapılarını oyunculara açan Wo Long sürükleyici evreninin hikayesini inceleyeceğiz.

Fumihiko Yamagiwa (Nioh'un yapımcısı) ve Masaaki Yamagiwa (Bloodborne'un yapımcısı), Three Kingdoms'ın karanlık bir fantezi versiyonunda hayatta kalmak için savaşan bir milis askerini konu alan dramatik, aksiyon dolu bir hikaye olan Wo Long: Fallen Dynasty'yi huzurlarımıza sundu. Efsane isimlerden oluşan yapım ekibinin aksiyon RPG oyunu, doğaüstü unsurları ve Çin dövüş sanatlarını bolca içeriyor.

Wo Long, oyuncuların o dönemin tarihi figürlerinin nasıl efsanelere dönüştüğünü Three Kingdoms’ın serüvenine dahil olarak görmelerine izin verecek.

Wo Long: Fallen Dynasty
Wo Long: Fallen Dynasty
1.651,80
den başlayan fiyatlarla

Oyunun Konusu

Wo Long: Fallen Dynasty MS 184 yılında Çin'de geçiyor. Hikaye, karanlık bir fantezi versiyonu olan Later Han Dynasty'de hayatta kalmak için savaşan bir milis askerini konu alıyor. Üç Krallığın (Three Kingdoms) başına bela olan iblisler var. Wo Long, Gizli Ejderha anlamına geliyor ve bu da sizin karakterinizin henüz bilinmeyen gücü ve yeteneğine işaret ediyor. Wo Long'un asıl odak noktası da tam olarak bu, gücünü keşfetmen ve herkese kanıtlaman. 

Three Kingdoms Dönemi

Tarihsel olarak, Üç Krallık Dönemi, Çin'in Jin altında birleşmeden önce Wu, Shu ve Wei olmak üzere üç krallığa bölündüğü 220-280 yılları ile 280 yılları arasındaki zaman dilimini ifade eder. Bu dönem, Geç Han Hanedanlığının tüm düşüşünü ve sonrasını içerecek şekilde genişletilebilir. Bu nedenle, Üç Krallık Çağı artık tarihsel dönemden çok Luo Guanzhong kitabının kapsadığı dönemi tanımlıyor. Görünüşe göre Wo Long'da bu tanım izleniyor.

wo long fallen dynasty hikayesi

Bu orijinal hikaye, fantezi unsurlarını Han Hanedanlığı ile birleştiriyor. İblislerin istila ettiği Üç Krallık döneminde bir milis askerinin hayatta kalma mücadelesinin öyküsünü canlı bir şekilde anlatıyor. Güçlü düşmanları yenerek ve moral yükselterek içinizdeki gücü uyandırabilirsiniz. "Beş Aşamaya" dayalı savaş stillerini içeren benzersiz stratejilerle sıkıntının üstesinden gelebilirsiniz. Oyuncular, acımasız vuruşlarının yanı sıra savunma ve hücum arasındaki zarif geçişleriyle tanınırlar. Ayrıca Çin dövüş sanatlarından düşman kuvvetlerine saldırmaya kadar çeşitli kılıç oyunları kullanıyorlar. Yoğun, kanlı savaşlarda, saldırgan saldırılarınız düşmanları püskürtür.

Wo Long'un Hikayesi Ne Kadar Uzun?

Ana hikayeyi tamamlamak yaklaşık 40 saat sürecektir.

Wo Long'un Ana Karakteri Kimdir?

Sizin tarafınızdan özelleştirilebilen ana karakter, Han Hanedanlığı içindeki çatışmalara katılan bir askerdir.

wo long fallen dynasty konusu

Diğer Karakterler

Hong Jing

Kahramanımızın birinci destekçisi ve dövüş arkadaşı. Nioh 2'deki Mumyo'ya benziyor ve oyun için yaratılmış, tarihte karşılığı olmayan kurgusal bir karakter.

Gördüğümüz diğer karakterlerin arasında,

  • Zhao Yun 
  • Liu Bei 
  • Guan Yu 
  • Zhang Fei 
  • Sun Jian 
  • Sun Ce 
  • Sun Quan 
  • Cao Cao gibi isimler bulunur. 

Wo Long: Fallen Dynasty yayınları