Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Watch Dogs Hikayesi

Watch Dogs Hikayesi

2012'de Chicago, teknoloji şirketi Blume tarafından geliştirilen, her cihazı tek bir sisteme bağlayan bir bilgi işlem ağı olan ctOS'u (merkezi işletim sistemi) uygulayan dünyadaki ilk şehir olur.

Üst düzey Merlaut Hotel'de elektronik bir soygun gerçekleştirirken, hacker Aiden Pearce ve akıl hocası ile ortağı Damien Brenks, başka bir hacker tarafından kurulan sessiz bir alarmı tetikler. Damien, hacker'ı bulmaya çalışır, kendini ve Aiden'ı ele verir. Ailesi için endişelenen Aiden, ülkeye sürpriz bir gezi kılığında onları güvenliğe götürür. Yolda, tetikçi Maurice Vega onlara saldırır ve Aiden'ın altı yaşındaki yeğeni Lena'nın ölümüne neden olan bir araba kazasıyla sonuçlanır.

Watch_Dogs™
Watch_Dogs™
69,99
den başlayan fiyatlarla

1 yıl sonra, Aiden bir beyzbol stadyumunda Vega'nın izini sürer, ancak müteahhitinin kimliğini öğrenemez. Vega'yı ortağı, işe alınan kontratçı Jordi Chin'in ellerine bırakan Aiden, kız kardeşi Nicole ve yeğeni Jackson'ın doğum günü için ziyarete gider, ancak birinin onları taciz ettiğini öğrenir. Aiden, Blume'un yolsuzluğunu ortaya çıkarmaya çalışan bilgisayar korsanlığı sendikası DedSec'in bir üyesi olan Clara Lille'in yardımıyla, Damien olduğu ortaya çıkan tacizcinin izini sürer.

watch dogs hikayesi

Aiden bu durumu reddeder, ancak stadyumdan bir tanıkla görüştükten sonra, Damien'ın Nicole'u uymaya zorlamak için kaçırdığını öğrenir. Bunker'da yeni bir saklanma yeri kurduktan sonra, ctOS'a erişimi olan saptanamayan eski bir Blume üssü, Aiden, hacker'ın izini Clara'nın yardımıyla bulur. Bu kişi, çete lideri ve ordu gazisi Delford 'Iraq' Wade olarak geçer. Iraq'ın sunucularına ulaşmak için Aiden, erişim anahtarını kopyalamak için katıldığı bir insan müzayedesine sızar ve kuzeni Tyrone Bedbug Hayes'e içeriden adam gibi davranması için şantaj yapar. Bedbug, Iraq'ın hemen hemen her Chicago vatandaşı hakkında bilgi sahibi olduğunu ve çetesini şantaj yoluyla yetkililerden koruduğunu gösteren bir veri örneği elde etmeyi başarır.

Aiden ve Clara, yeteneklerinin ötesinde şifrelenmiş verilerle karşılaştıklarında, 2003 yılında Kuzeydoğu'da elektrik kesintisine neden olan ve kendisinin de yardım ettiği ctOS'un tehlikelerini ortaya çıkarmaya çalışan efsanevi bilgisayar korsanı ve eski Blume muhbiri Raymond T-Bone Kenney'nin izini sürerler. Aiden, Kenney'nin kimliğini ctOS'tan silmek için Blume karargahına sızarak Şikago'ya dönmesine izin verirken, Damien ctOS'a tam erişim karşılığında Kenney'nin konumundan vazgeçerek Aiden'ı Blume'un özel güvenlik güçleri tarafından öldürülmeden önce onu kurtarmaya zorlar. Daha sonra, sunucu verilerini indirmeyi bitirmek için Iraq'ın bileşimine saldırır ve onunla yüzleştiğinde Iraq'ı öldürür.

watch dogs oyun hikayesi

Aiden, Kenney ve Clara, başka bir bilgisayar korsanı JB Defalt Markowicz, sistemlerine sızdığı, çaldığı ve sunucularından sildiği için verilerin şifresini çözemezler. Defalt ayrıca Clara'nın Merlaut işinden sonra Aiden'ı bulmak için tutulduğunu, dolayısıyla Lena'nın ölümünden dolaylı olarak sorumlu olduğunu ve bu da Aiden'ın onu öfkeyle kovmasına neden olduğunu ortaya koyuyor. Bu arada, Aiden'ın ilerleme eksikliğinden rahatsız olan Damien, kimliğini yetkililere açıklar. Defalt'tan verileri aldıktan sonra Kenney, Aiden'ın Nicole'u bulmasına yardım ederek onu kurtarmasına ve güvenlikleri için onu ve Jackson'ı Chicago'dan çıkarmasına izin verir.

Kenney verilerin şifresini çözmeyi bitirirken, Aiden'a kendisine saldırı emrini kimin verdiğini bildirir İrlandalı mafya patronu ve Merlaut sahibi Dermot Lucky Quinn. Aiden, Quinn'in Rushmore'a şantaj yapmak için kullandığı ilişkilerini öğrendikten sonra, Aiden'ın Belediye Başkanı Donovan Rushmore'un sekreterini öldürdüğü gizli video görüntülerini aradığına inandığı için isabet emrini verdiğini açıklayan Quinn ile yüzleşir. Quinn'i kalp pilini hackleyerek öldürdükten sonra, Aiden, Damien tarafından Quinn'in bir sorumluluk olduğu için Clara'nın peşinden tetikçiler gönderdiği konusunda bilgilendirilir.

watch dogs hikaye

Clara'yı kurtaramayan Aiden, tüm şantaj materyallerini herkese açık hale getirerek, ctOS kullanarak Chicago'da ortalığı kasıp kavurmaya başlayan Damien'ı kızdırır. Aiden, Kenney tarafından oluşturulan bir virüsü kullanarak sistemi kapatır ve Damien'ı bir deniz fenerine kadar takip eder. Jordi, her iki adamı da öldürmek için kiralanmış olarak gelir, ancak Aiden onu yaralar ve Damien'ı öldürür. Daha sonra Jordi, Vega'nın nerede tutulduğunu söylemek için Aiden'ı son bir kez arar; Aiden oraya gider ve kaderine karar verir.