Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Watch Dogs 2 Hikayesi

Watch Dogs 2 Hikayesi

Watch Dogs 2, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından piyasaya sürülen bir aksiyon-macera oyunudur. 2014'teki Watch Dogs'un devamı ve Watch Dogs serisinin ikinci bölümüdür.

Kasım 2016'da PlayStation 4, Xbox One ve PC için, Aralık 2020'de de Google Stadia için piyasaya sürülmüştür. San Francisco Körfez Bölgesi'nin kurgusal bir versiyonunda geçen oyun, üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanır ve açık dünyası, yürüyerek veya araçla gezilebilir. Oyuncular, şehrin ctOS olarak bilinen gelişmiş gözetim sistemini devirmek için bilgisayar korsanlığı grubu DedSec ile birlikte çalışan bir bilgisayar korsanı olan Marcus Holloway'i kontrol ediyor. Görevleri tamamlamanın birden fazla yolu vardır ve her başarılı atama, DedSec'in takipçi sayısını artırır. İşbirliğine dayalı çok oyunculu, rekabete dayalı bire bir mücadeleye ve ortalığı karıştıran bir oyuncuyu etkisiz hale getirmek için diğer oyuncularla bağlantı kurmaya olanak tanır.

Watch_Dogs® 2
Watch_Dogs® 2
139,00
den başlayan fiyatlarla

2016'da, Chicago olaylarından üç yıl sonra, San Francisco, teknoloji şirketi Blume tarafından geliştirilen, her cihazı tek bir sistemde birbirine bağlayan bir bilgi işlem ağı olan yeni nesil ctOS'u (merkezi işletim sistemi) kuran ilk şehir oldu. ctOS 2.0 aracılığıyla işlemediği bir suçtan dolayı cezalandırılan Hacker Marcus Holloway, (Sitara Dhawan, Josh Sauchak, Horatio Carlin ve Wrench adlı bilgisayar korsanlarından oluşan) bilgisayar korsanlığı grubu DedSec'e katılmaya karar verir ve bir bilgisayar korsanını hackleyerek bir başlatma testi yapar. DedSec, yeni ctOS'un şehirdeki masum vatandaşlara gizlice zarar verebileceğini belirler ve böylece Blume'u devirmeden önce sistem üzerinden yürütülen yolsuzlukları ve suçları ortaya çıkararak, işe alım için bir sosyal medya kampanyası yürüterek hedefleri hakkında farkındalık yaratmaya karar verir.

watch dogs 2 hikayesi

Birkaç başarılı teşhirden sonra Josh, takipçi sayılarında bir takım düzensizlikler keşfeder. Marcus bunu araştırdığında, DedSec'in Blume'un CTO'su Dušan Nemec tarafından saldırıya uğramaktan korkanlara ctOS 2.0 satmak için kullanıldığını öğrenir. Bir süreliğine şehri terk etmek zorunda kalan DedSec, çölde bir bilgisayar korsanlığı etkinliğine katılır ve efsanevi hacker Raymond T-Bone Kenney ile karşılaşır. Onlara yardım etmekle ilgilenen Kenney, Blume'a karşı mücadelelerini sürdürmek için çalışırken DedSec'e katılır. Grup, büyük bir internet şirketinin sunucu çiftliğini hackledikten sonra, elde ettikleri verileri kolluk kuvvetleri, politikacılar ve çok sayıda Silikon Vadisi şirketi arasındaki yolsuzluğu takip etmek ve ifşa etmek için kullanır. Bu süre zarfında Marcus, Horatio'yu operasyonlarında onlara yardım etmeyi reddettiği için öldürdükten ve Dušan'ın DedSec'in operasyonlarını rakip bir hack grubu ve FBI aracılığıyla bozma girişimlerini engelledikten sonra birkaç suç örgütünü yıkmaya odaklanır.

watch dogs 2 oyun hikayesi

Sonunda, DedSec Kenney tarafından tasarlanan Bellwether adlı veri işleme programı hakkında bilgi edinir ve hem bu, hem de denizaltı veri kablolarını atlamak için tasarlanmış yeni bir uydu ağı ile Dušan'ın dünya finansını ve siyasetini manipüle etmeyi planladığını öğrenir. Böylece, tüm dünyanın elektronik verileri üzerinde bir tekel olunabilir. Bunu ve yolsuzluğunu ortaya çıkarmak için DedSec, Marcus'un Blume'un San Francisco karargahına sızmasına, sunucularını hacklemesine ve Dušan'ın suçlarıyla ilgili bilgileri polise iletmesine izin verecek büyük bir operasyonu koordine eder. Dušan dolandırıcılıktan tutuklanır ve Blume soruşturma altına alınırken, DedSec şirkete karşı savaşını sürdürmeye karar verir.

watch dogs 2 oyun hikayesi

Oyun piyasaya sürüldükten sonra eklenen eklenen uzun bir son sahnede, kimliği belirsiz iki kişi, San Francisco Blume skandalına yanıt olarak dünya çapında daha fazla DedSec hücresi ve hacktivist grubun ortaya çıktığını ve kendi planlarını harekete geçirme zamanının geldiğini belirtiyor. Sonda görülen kaydın dosya adı, Brixton, Londra'da bulunan bir dizi koordinattır; gelecekteki olayların habercisidir. Bir süre sonra da Londra içerisinde geçen Watch Dogs Legion oyunu duyurulur.