Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Geometry Dash
4,00
den başlayan fiyatlarla
Red Dead Redemption 2
149,50
den başlayan fiyatlarla
Borderlands 3
77,25
den başlayan fiyatlarla
Wartales Hikayesi

Wartales Hikayesi

Wartales kendi oluşturduğunuz bir grup insanı devasa bir ortaçağ dünyasında maceradan maceraya koşturacağınız bir açık dünya rol yapma oyunu. Oyunun dünyasını keşfedin, grubunuza yeni insanları dahil edin, Antik lahitlerin ve mekanların sırlarını ortaya çıkarın.

Hikaye

Oyunun yaratıcısı Shiro Games, bağımsız bir Fransız oyun şirketi. Shiro Games’i daha önceleri Viking temalı gerçek zamanlı strateji oyunu Northgard’dan biliyoruz. Wartales ise Veba Salgını’ndan bir asır sonrasında salgının sıkıntılarını hala çeken insanları konu alıyor. Ayakta kalmayı başarabilmiş şehirler, civar şehirlere hem tehdit hem de kaynak gözüyle baktıkça topraklardaki gerilim artırıyor. Askerler kervanların yolunu keserek onları yağmalamaya çalışıyor. İnsanların bu kadar yozlaştığı dönemde işinizi yaptırabileceğiniz birini bulmak oldukça zorlaşıyor. Bu nedenle böylesine zor ve karanlık bir zamanda kendini korumak isteyen insanların bıçak, çakı gibi eşyalara ihtiyacı artıyor. Oyuncunun hikayesi de tam burada başlıyor.

wartales steam

Siz Kimsiniz?

Oyuna başlarken, ilk başta sahip olacağınız partner sayısını seçmenize ve bu karakterlere bir hikaye yaratmanıza olanak sağlanıyor. Bu karakterler ve kendinizden oluşan grubunuza bir zayıflık ve bir güçlü yön de seçiyorsunuz. Korkusuz askerler, zengin asiller, tanınan kaşifler veya azılı suçlular olabilirsiniz, nasıl bir ekip olmak istediğiniz tamamen size kalmış. Bu sayede, oyunu oynayan herkes hikayeye bambaşka bir noktadan başlamış oluyor. Hatta isterseniz oyuna bir ekip oluşturmadan tek de başlayabilirsiniz, fakat oyundaki çatışma ve savaş mekanikleri gruplara uygun tasarlandığı için hayatta kalmanın oldukça zorlayıcı olacağı bir oyun deneyimi size bekliyor.

Wartales
Wartales
116,99
den başlayan fiyatlarla

Aynı şekilde başlayarak diyaloglar ve kararlar sonrasında hikayede ayrışmalara giden açık dünya oyunlarına hepimiz aşinayız, fakat Wartales hikayeye kişiselleştirilmiş bir başlangıç koyarak RPG dünyasına yeni bir soluk getirmeyi başarıyor.

Oyun Dünyası

Ekibinizi oluşturduktan sonra Tiltren Ülkesi’nde oyuna başlıyorsunuz. Burada karşınıza çeşitli yaratıklar, canavarlar ve farklı tehditler çıkıyor. Onlara karşı savaşmanız gerekiyor. Savaş mekaniklerine dair oyun içi öğretici içerik oldukça az, deneyip yanılarak ne yapması gerektiğini oyuncunun bulması bekleniyor. Fakat mekanikler oldukça kolay ve pratik. Birkaç denemeden sonra düşmanlarınızı alt ederek yolunuza devam ediyorsunuz. Yolda ilerledikçe farklı bölgelerin kilitlerini açıyorsunuz, dünyanız sadece Tiltren Ülkesi’yle sınırlı kalmıyor. Ayrıca farklı bölgeleri açtıkça, oyuna sıfırdan başladığınızda o bölgelerden birinden başlama ihtimaliniz oluyor. Oyun karakter açısından kimse için aynı noktadan başlamadığı gibi, lokasyon olarak da farklı haritalardan başlamanıza imkan sağlıyor. Bu da Wartales’in tekrar tekrar oynanabilmesini sağlıyor.

wartales hikayesi

Hikayenin gidişatı ve amacı oyunda seçtiğiniz karakter özelliklerine göre değişiyor. Örneğin bir grubun amacı dünyanın en iyi zırhını üretmeyi başarmak ve yol boyunca karşılaştıkları insanlardan en uygun olanlarını ekiplerine katmak iken bir diğerininki bütün bölgeler arasındaki en bilinen ve en zengin tüccar ekibi olmak. Kaşifler olarak barış içerisinde haritadaki en fazla bölgeyi keşfetmeye çalışabileceğiniz gibi, bir grup suçlu olarak suikast kontratları alabilir ve kara borsaya ulaşım da sağlayabilirsiniz. Her grubun kendine özel karakter geliştirmeleri de mevcut. Ekip üyelerini zamanla kendi içinde özelleştirebilirsiniz, birini alkemist birini aşçı birini ise hırsız olmakla görevlendirebilirsiniz. Bazı meslek gruplarının kendine özel mini-oyunları da var.

wartales hikaye

Hikayeyi Siz Yazın

Wartales’in hikayesi siz onu nereye götürmek isterseniz oraya gidiyor. Açık dünya oluşunu ve seçim özgürlüğünü sonuna kadar hissettiriyor. Ama her oyuncunun ortak amacı kendi ekibine en uygun stratejiyi belirleyerek herkes yüzyıllardır hayatı için canla başla çalıştığı rekabet ve kin dolu bir dünyada hayatta kalmayı hak ettiğini kanıtlayabilmek. Hayatta kalma oyunları, liderlik duygusu ve başarılı bir açık dünya deneyimini bir arada arayan oyuncular için Wartales bu sene çıkan oyunlar arasından iyi bir tercih gibi duruyor.

Wartales yayınları