Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
186,94
den başlayan fiyatlarla
Palworld
483,99
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
774,57
den başlayan fiyatlarla
Warhammer 40,000: Darktide Hikayesi

Warhammer 40,000: Darktide Hikayesi

Yazar Dan Abnett tarafından yazılan Warhammer 40,000: Darktide'ın hikayesi, potansiyel bir şüpheliyi araştıran bir grup ajanı konu alıyor.

Oyun, Warhammer 40,000 evreninde geçen, dört oyunculuk co-op bir aksiyon nişancı oyunu. Bu evrende neredeyse bitmeyen bir savaşta sonsuz düşmanlara karşı savaşan bir İmparatorluk Muhafızı rolünü üstleniyorsunuz.

Oyunun Hikayesi

Oyunun hikayesi, şehrin her şeyi kontrol etmeye çalışan gizemli, uğursuz bir gücün tehdidi altında olmasıyla başlıyor. Kaos şehrin kontrolünü ele geçirmeden önce siz ve Engizisyondaki Müttefikleriniz düşmanı yenmelisiniz. Oyun, takım savaşına odaklanıyor ve oyuncuların düşman ordularına karşı hayatta kalmak ve görevleri tamamlamak için birlikte çalışmasına izin veriyor. Oyuncular, gezegenin sırlarını ortaya çıkarmaya çalışırken tehlikeli düşmanlar ve ölümcül tuzaklarla dolu ortamlarda savaşıyorlar. Yol boyunca, savaşta onlara yardımcı olacak güçlü silahlar ve ekipmanlar bulabilirsiniz.

Warhammer 40,000: Darktide
Warhammer 40,000: Darktide
774,10
den başlayan fiyatlarla

Karakterler

Darktide'ın kahramanlarına "Reddedilenler" adı veriliyor. Engizisyon için çalışmak üzere işe alınan suçlulardan, dışlanmışlardan ve diğerlerinden oluşan bu grup, Tertium Hive'da bir veba ve sapkınlık salgınını araştırmaya başlıyorlar. Karakter yaratma ekranı, kendi karakterinizi oluşturmanıza olanak sağlıyor. Bu karakterler, farklı ekipmanlar ve yüzlerle kişiselleştirilebiliyorlar.

İnanılmaz derecede iyi bir mizah anlayışına sahip Kaos tanrısı Nurgle, oyundaki ana kötü adamdır. Nurgle’ın atası, Lord de Decay'dir ve öldürücü virüsler üzerine bitmek tükenmek bilmeyen deneyler yürütür.  

Sınıflar

Oyunda mevcut dört arketip bulunuyor: ogryn, veteran, zealot ve psyker. Her arketip kendi sınıfında uzmanlaşabilir. Her sınıfın kendi becerileri ve yetenekleri bulunuyor.

warhammer darktide hikaye

Zealot

Örneğin zealot’un yeteneği daha hızlı bir yakın dövüş saldırısıdır. Ayrıca, göğüs göğüse çarpışmada düşmanları kilitleyerek daha fazla hasar vurma yeteneğine de sahiptirler.

Orgyn

Ogryn'ler, normal insanlardan çok daha yüksek olan devasa yaratıklardır ve tüm bu boyutlarla birlikte bol miktarda güce sahiptirler. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu sınıf yakın dövüşte inanılmaz iyi performans sergiliyor. Büyüklüğünüz ve gücünüz ile ilk başta kendinizi yenilmez hissedeceksiniz, ancak kudretli bir ogyn bile bir Kaos yosunu çukurunda kapana kısılabilir, dikkatli olun! 

Psyker

Psyker'lar Imperium'un en iyi silahlarından ve en büyük tehditlerinden biridir. Darktide'ın Psykinetic sınıfı çoğunlukla kafa patlatmakla ilgileniyor ve zorlayıcı bir düşmanın beyninin patlayışını izlemek çok keyif verici olabiliyor.

Warhammer 40k darktide hikayesi

Veteran

Astra Militarum'un Veteran’ları bir düşmanı nasıl alt edeceklerini gayet iyi bilirler. Keskin Nişancı sınıfı, menzilli dövüşte uzmanlaşmıştır. Geri çekilip tehlikeli uzmanlar gibi en seçkin hedefleri vururken, üstün becerileriniz sizi bir head-shot makinesine çeviriyor. 

Lokasyonlar

Darktide, Atoma Prime'da bir kovan kasabası olan Tertium'da yer almaktadır. Bu şehirler, büyük bir yozlaşmış diplomat nüfusu, savaşan çeteciler ve çok hızlı bir şekilde ölen birkaç milyon çalışkan insan ile geniş ve karmaşıktır. Gezegen yöneticileri ve yüksek rütbeli İmparatorluk ajanları, Hive’ın vatandaşlarının üzerindeki kulelerinde yaşarken, şehrin kovan altı koridorlarında nüfusun çoğunluğunu çeteler oluşturur ve bölge için savaş yıllardır sürer.

Warhammer 40,000: Darktide yayınları