Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
449,10
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
599,00
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
190,00
den başlayan fiyatlarla
VRChat İnceleme

VRChat İnceleme

VRChat oyunculara yaratma gücü vererek sonsuz bir sosyal VR deneyimi sunuyor. Dünyanın her yerinden insanlarla tanışın, oynayın ve yaratın.

Hayal edebileceğiniz neredeyse her şeyi bu oyunla birlikte gerçekleştirebilirsiniz. Hayal gücünüzü hayata geçirmek istiyorsanız bu oyun tam size göre. İsterseniz kendi dünyanızı yaratın isterseniz başka insanların yarattığı dünyalara gidin. Kendi karakterinizi yaratın ve bu çılgın yolculuğa atılın.

7Çok İyi
  • Neredeyse sonsuz imkan
  • İnsanlarla tanışma
  • Hayal gücünü yansıtma
  • VR gerektirmesi
  • İngilizce bilmek gerekmesi

VRChat Nedir?

VRChat on binlerce fazla sohbet alanı içeren ve sürekli büyüyen bir kütüphaneyle şu anda dünyanın belki de en popüler VR platformlarından biri. 2014 yılında çıkan bu platform kullanıcıların birbirleriyle iletişime girebildikleri, farklı şeyler deneyimleyebilecekleri ve eşyaları 3 boyutlu olarak elde edebilecekleri çok oyunculu bir çevrimiçi oyun diyebiliriz.

Pandeminin En Kalabalık Mekanı
Pandemi öncesinde 8000 civarında kullanıcıya sahip bu platform şu anda 24.000’den fazla eş zamanlı kullanıcıya hizmet vermekte.

Başlangıçta Oculus destekleyen bu platform büyüyerek HTC Vive ve Valve Index gibi  farklı araçları da desteklemeye başladı. Hatta platform bir süre sonra o kadar büyüdü ki 2021 yılında Gucci sadece VRChat gibi VR platformlarda giyilebilen sanal bir spor ayakkabı piyasaya sürdü. Özellikle pandemi ile birlikte iyice büyüyen bu oyun şu anda Steam üzerindeki en popüler VR oyunu olabilir. 

vrchat inceleme

Ne Var Ne Yok?

VRChat’i araştırdığınız zaman dünyanın dört bir yanında bulunan kullanıcılara sürekli olarak sürükleyici ve yeni sosyal içerikler sunan bir içerik dağıtım platformu olduğunu göreceksiniz. Oynaması ücretsiz olan bu oyun tamamen oyuncu dostu olup sizleri eğlenceye davet ediyor. Yıllar boyunca topladığı fonlar ile birlikte sürekli büyümeye devam ediyor ve sürekli olarak yeni özellikler ekliyor. Diğer VR oyunlarından farklı olarak sizin selfie’nizi sadece foto gerçekçi 3 boyutlu bir şekilde oluşturmak yerine platform içinde bulunan hareket yakalama teknolojisini kullanarak sizin tam teşekküllü bir 3 boyutlu halinizi yakalıyor. Bu da demek oluyor ki oyundaki avatarınızı tamamen sizin istediğiniz gibi gözüküyor ve onu istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz. Ücretsiz olmasına rağmen bunu size sunması çok büyük bir avantaj olarak onu diğer oyunlara göre bir adım öne taşıyor.

vrchat

VRChat aynı zamanda muazzam büyük bir topluluğa ev sahipliği yapıyor. Bu topluluk sadece Discord’da bile 150.000 kullanıcıyı aşmış durumda. Bunun iyi yanıysa sürekli yeni insanlarla tanışarak çok büyük bir topluluğun parçası olmak demek. Bu topluluk düzenli olarak yeni etkinlikler, eğitimler ve çevrim içi buluşmalar düzenliyorlar. Belki de fiziksel olarak göremeyeceğiniz etkinliklere bu şekilde katılabilmek gerçekten teknoloji dünyasının en büyük avantajı. Sesler ise tam olarak kendine yakışanı yapıyor oyunda. Gerçek dünyada beklediğiniz gibi yeniden yaratılan sesler uzamsal mesafeyi ölçmenize yardımcı oluyor.

VRChat
VRChat
Ücretsiz

Mini Oyunlar

Gelelim sunduğu en büyük güzelliğe. Bu platform kullanıcılarına tonlarca uygulama içi mini oyun sunuyor. Sadece oyun sunmakla kalmıyor bu oyunlarda insanlarla tanışmak, onlarla birlikte oynamak çok eğlenceli bir hale geliyor. Gerçek sosyalleşmenin bu olmaması gerektiğini düşünsem bile dünyada belki adını duymadığınız bir ülkede yaşayan biriyle eğlenceli oyunlar oynamak artık hayal değil. Katılabildiğiniz etkinliklerde kesinlikle kültürel açıdan bile sizlere çok fazla şey katıyor.

VRChat yayınları