Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Valorant Yeni Karakterler ve Kontratlar Nasıl Açılır?

Valorant Yeni Karakterler ve Kontratlar Nasıl Açılır?

Şu anda Valorant oyununda 5 tanesi başlangıçtan itibaren mevcut olan 15 adet ajan bulunuyor. Yeni ajanlar, tecrübe puanı kazanarak ve karakter kontratların tamamlanması sonucunda açılabiliyor. Valorant karakter kontratlarını açmanın da birden çok avantajı var.

Yine de Valorant oyununda tüm karakterlerin kilidini açmak çok zaman alabilir ve zor olabilir. Yine de bu süreci hızlandırabilmeniz için bazı taktikler ve ipuçları bulunuyor! Valorant için hazırladığımız bu yazıda ise seviyelere ve kontratlara odaklanıp, yeni ajanların hızlı bir şekilde nasıl açılacağını sizlere anlatacağız. Bu sırada, kontratları ve seviyeleri de detaylandıracağız.

Valorant
Valorant
Ücretsiz

Valorant Karakter Kontratları Nasıl İşliyor?

Valorant oyunundaki her oyuncu, birkaç saat içinde ek 2 karakterin kilidini açabilir ve böylece mevcut ajan havuzunu genişletme fırsatına sahip olabilir. Başlangıçta, sadece 5 karakterin mevcut olduğunu göz önünde bulundurursanız ve seviyeler aracılığı ile de birkaç saat içinde 2 karakterin daha kilidini açabileceğinizi düşünürseniz, ajan koleksiyonunuzu hızla genişletebilir ve 7 karakter arasından seçim yaparak daha da iyi bir takım oluşturabilirsiniz. Valorant oyununda kalan karakterlerin kilidi ise özel sözleşmeler sonucunda, yani kontratları tamamlayarak açılıyor.

valorant karakter kontratları

Valorant Kontratlar Ne İşe Yarıyor?

Valorant oyunundaki kontratlar; ek karakterleri ve karakter kartları, silah etiketleri veya spreyler gibi kozmetik öğelerin kilidini açmanın etkili bir yoludur. Bir karakterin kontratı, belirli bir ödülün verildiği 10 seviye içerir. Beşinci seviyeye ulaştığınız zaman ise ek bir karakterin kilidi açılır. Her sözleşme, seviye atlamak için belirli miktarda deneyim puanı kazanmanızı da gerektirir. Burada belirtmekte fayda var ki kontrat şartlarını yerine getirmek için gereken deneyim puanları, kontratı aktif olan karakter tarafından değil, herhangi bir karakter tarafından kazanılabilir. Böylece, dilediğiniz ajan ile oyunu oynarken, ilerleme kaydedebilirsiniz.

Valorant oyununda kontratların ilerleyişi çeşitli şekillerde kontrol edilebilir. İlki, oyunun ana lobisine gitmektir; ilgili bilgiler ekranın alt kısmında, günlük görevlerin hemen yanında yer alır. Kontratların ilerlemesini kontrol etmenin bir başka yolu da koleksiyon sekmesi ardından karakter sekmesine gidip, sözleşmeyi görüntülemektir. Bu oyunda hızlı bir şekilde ek karakterlerin kilidini açmak istiyorsanız ve çok fazla deneyim puanı kazanmak için zamanınız yoksa, mikro ödeme aracılığı ile bireysel kontrat seviyeleri satın almayı seçebilirsiniz. Sözleşmelerin her seviyesi 200 birime satılır.

Tek Seferde Tek Kontrat

Son olarak belirtmemiz gerekiyor ki Valorant isimli bu video oyununda, tek seferde sadece bir adet aktif sözleşmeniz olabilir. Yani, aynı anda iki farklı sözleşme üzerinde ilerleme kaydedemezsiniz. Bu nedenle, hangi karakteri açmak istediğinizi dikkatlice düşünmeniz gerekir. Bir sözleşmenin ortasında başka bir karakterin kilidini açmak istediğinize karar verirseniz, sözleşmeyi kolayca başka bir sözleşmeyle değiştirebilirsiniz. Bunu yaptığınız taktirde, önceki sözleşmenin ilerlemesi korunur. Yani, geri döndüğünüz zaman o sözleşmede hiçbir şey kaybetmemiş olursunuz.