Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Valorant Yeni Başlayanlar İçin İpuçları ve Taktikler

Valorant Yeni Başlayanlar İçin İpuçları ve Taktikler

Riot Games şirketinin daha yeni bir yaşına girmiş olan rekabetçi nişancı oyunu olan Valorant, piyasadaki diğer FPS, TPS veya Battle Royale oyunlarına göre oldukça farklı bir deneyim sunabilir.

Call of Duty ve Battlefield gibi oyunlar yerine Valorant oyununun Counter-Strike gibi markalarla karşılaştırılması daha doğrudur. Tabii durum böyle olunca da ilk defa gerçekten rekabetçi bir nişancı oyunu oynayacak olan oyuncular biraz şaşırabiliyor. İşte o oyuncular için de bir ipucu ve taktik rehberi hazırlamak istedik. İşte Valorant isimli bu oyuna yeni başlayanlar için ipuçları ve taktikler!

Valorant
Valorant
Ücretsiz

Takım Oyunu ve İletişim Şart

Valorant, iki takımın karşı karşıya geldiği bir video oyunu ve bu yüzden de başarıya ulaşmak için her şeyden önce takımınız ile uyumlu bir şekilde hareket etmeniz gerekiyor. Hatta, mümkünse kulaklık ve mikrofon aracılığı ile takımınızla iletişim halinde kalmalısınız.

İletişim konusunda, gördüğünüz rakiplerin nerelerde olduğunu, hangi bölgelerin temiz olduğunu, Spike isimli bombanın nereye yerleştirildiğini veya nerede düştüğünü ve çok daha fazlasını takım arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda, sizler de ihtiyacınız olan bilgileri takım arkadaşlarınızdan istemelisiniz.

Harita Hakimiyeti

Valorant oyununda birkaç farklı harita var ve her haritanın taktiği farklı. Yalnız, bu haritalar arasında değişmeyen tek bir kural var. Duvarlara yapışık bir şekilde ilerlemek ve sürekli olarak bir siperin arkasında yer almak. Bu sayede kendinizi etkili bir şekilde hasardan koruyabilirsiniz.

Haritada dolaşırken, normal bir şekilde yürümemeniz de önerilir. Sadece yürüme tuşu ile ilerlemek oldukça yüksek sesli bir ayak sesi oluşturuyor ve kulaklık kullanan düşmanlarınız da bu sayede yerinizi çok kolay bir şekilde öğrenebiliyor. Sol Shift tuşunu kullanarak hareket etmek ise ayak sesini eliyor.

Rakibini İyi Dinle

İletişim için mikrofon kullanmak kadar önemli olan bir başka şey ise düşmanları duyabilmek için kulaklık kullanma. Evet, birçok oyuncu sizin gibi sol Shift tuşu kullanarak hareket edecektir ama yine de farklı zamanlarda, farklı ayak seslerini duyup, düşmanların nerelerde olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Paranı Dikkatli Harca

Valorant oyununda ekonomiye de dikkat etmeniz gerekiyor. Her tur, oyunda para kazanabiliyorsunuz ve bu parayı da silah veya zırh almak için kullanabiliyorsunuz. Eğer tam set almak istiyorsanız, 1 tur için hiçbir şey almamak her zaman için geçerli bir taktiktir. Yalnız, bu taktiği son turlara doğru yapmamanız önerilir.

Son tura gireceğiniz zaman da tüm paranızı harcamayı unutmayın. Oyunun ortasında taraflar değişiyor ve bu değişimin öncesindeki turda tüm paranızı harcamanız gerekiyor. Taraflar değiştiği zaman paranız da sıfırlanıyor. Ayrıca, oyunun final turunda da oyun biteceği için tüm paranızı harcamanız öneriliyor.

Elini Headshot'a Alıştır 

Valorant oyununda rakibinizi öldürmenin en etkili yolu, kafadan vuruşlar yapmaktır. Bu yüzden de sürekli olarak nişangahı biraz yukarıda tutmaya alışmanız gerekiyor ki karşınıza bir düşman çıktığı zaman hızlı bir şekilde kafadan vuruş yapabilin. Aksi taktirde, seviyeler yükseldikçe, düşmanları öldürmeniz zorlaşacaktır.