Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Valorant Viper Nasıl Oynanır?

Valorant Viper Nasıl Oynanır?

Viper, muhtemelen Valorant oyununun en polarize edici ajandır. Birçok kişi ona oyundaki en kötü ajan derdi ama doğru ellerde ve doğru Viper taktikleri ile, hesaba katılması gereken bir güç bulunduruyor kendisi.

Viper, alanı kontrol etme noktalarını kilitleme konusunda uzmanlaşmıştır, ancak özellikle bu video oyununda yeniyseniz, ajanın yeteneklerinden en iyi şekilde yararlanmak zor olabilir. Bu yüzden bu karakteri daha deneyimli oyunculara önerebilmemiz mümkündür.

Valorant
Valorant
Ücretsiz

Viper Özellikleri & Yetenekleri

Viper, üç ana yeteneğinden ikisine güç sağlayan yakıt sayacı sayesinde oyundaki ajanlar arasında benzersizdir. Zehir Bulutu veya Zehirli Ekran etkinleştirildiğinde, sayaç tükenmeye başlar. Her iki yetenek de kapandığında veya sayaç bittiğinde, biri yeniden etkinleştirilene kadar yenilenirler. Her iki yetenek ve Viper karakterinin nihai yeteneği, rakiplere ve müttefiklere, hedef yetenekten ayrıldığında iyileşen bir çürüme hasarı verir. Viper'ı öğrenmek zor olabilir ama çaba sarf edenler, dinamik ve eğlenceli bir deneyim ile ödüllendirilir. Savaş alanını kontrol etmek veya derin bir ajanı keşfetmekle ilgileniyorsanız, Viper tam size göre olabilir.

Valorant viper taktikleri

Viper'ın imza yeteneği, bazı ilginç tuhaflıkları olan uzun bir zehirli duvar olan Toxic Screen'dir. Phoenix'in Blaze'i gibi, Viper'ın görüşünü engellemek, belirli açıları engellemek için kullanılabilir. Bu tek başına faydalı olabilir ve Toxic Screen'in nasıl iyi bir şekilde dağıtılacağını öğrenmek, bir siteyi anında ele geçirmenize yardımcı olabilir. Toxic Screen, daha güvenli bir bomba kurulumu veya çözümü için bir siteyi ikiye bölmek için harika bir araçtır. Ekibinizin endişelenebileceği açıların sayısını sınırlayabilir veya düşmana bilgi vermeyebilir. Toxic Screen'i tur başına yalnızca bir kez yerleştirebileceğinizi unutmayın, bu nedenle en iyi sonuçları elde etmek için onu mini haritada hizaladığınızdan emin olun.

Snake Bite, Viper'ın yeteneklerinin en basiti ve kullanımı açık ara en kolay olanıdır. Brimstone'un Incendiary veya Phoenix'in Hot Hands yetenekleri gibi davranarak oyunculara zamanla hasar verir. Snake Bite, içinden geçen herkes için hafif yavaş etkisi nedeniyle de benzersizdir. Viper, özellikle diğer yetenekleri için yakıtı bittiğinde, bir düşmanı yavaşlatma yeteneğini kullanabilir. Düşmanlar etkilenen bölgeye saldırmazsa Snake Bite, Viper'a toksinini şarj etmesi ve rakiplerini uzak tutması için yeterli zaman kazandırabilir.

valorant viper özellikleri

Poison Cloud, en iyi Viper oyuncularını diğerlerinden ayıran yetenektir. Bir duman olarak, Valorant oyununda diğer yeteneklere benzer şekilde çalışır, görüşü engeller ve tıkanma noktalarını kontrol eder. Viper'ın yakıtı yenilenirken defalarca yeniden konuşlandırılıp kullanılabildiğinden, özellikle diğer yetenekleriyle birleştirildiğinde inanılmaz bir oyalama aracı olabilir. Toxic Screen'e çok benzer şekilde, Poison Cloud'dan değer elde etmek biraz pratik gerektirecektir. Dumanın yaratıcı bir şekilde yerleştirilmesi, görüşü engellemekten veya bir saldırıyı geciktirmekten daha fazlasını yapabilir.

Viper'ın nihai yeteneği olan Viper's Pit, bomba sahası büyüklüğünde geniş bir alanı kaplayan dev bir zehirli gaz bulutu oluşturur. İçindeki herkesin vizyonunu sınırlar ve onu kullanan Viper dışında herkese çürüme hasarı verir. Viper öldüğünde veya beş saniyeliğine ondan ayrıldığında bulut dağılır. İçerideyken, Viper'ın düşmanları ekranında kırmızı olarak parlıyor. Belirli bir alana sahip olmanızı gerektirdiğinden Viper's Pit'i kullanmak biraz zor olabilir. Savunmada, onu bir sitede kullanabilir ve takım arkadaşlarınızın başka alana gitmesine izin verebilirsiniz, ancak bulutun içinde son derece savunmasız hale gelirsiniz.