Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Valorant Spike Nasıl Kurulur ve Çözülür?

Valorant Spike Nasıl Kurulur ve Çözülür?

Valorant oyunundaki takımlar, hücumcular ve savunucular olarak ikiye ayrılır. Hücum tarafı, rakibin takımını tamamen ortadan kaldırarak veya Spike isimli bombayı yerleştirip, patlatarak turu kazanabilir. Savunan takım ise Spike'ı yerleştirmeden önce tüm hedefleri ortadan kaldırarak veya kurulduktan sonra bombayı çözerek turu kazanabilir.

Bu yazımızda ise Spike'ı yerleştirirken veya etkisiz hale getirirken faydalı olabilecek bazı bilgiler yer alacak. Valorant için hazırlamış olduğumuz bu içerikte aynı zamanda Spike'ın yerleştirme ve imha etme taktiklerine yer vereceğiz. Böylece, bombayı nasıl yerleştirebileceğiniz, nasıl devre dışı bırakabileceğiniz ve nasıl hareket edebileceğinizi öğrenebileceksiniz.

Spike Nasıl Kurulur?

Daha önce de söylediğimiz gibi saldıran takım, raundu iki şekilde kazanabilir Savunan takımdaki tüm oyuncuları ortadan kaldırarak veya Spike'ı yerleştirip, patlayana kadar pozisyonunu koruyarak. Spike yerleştirmek için, oyuncu haritada büyük harflerle A, B veveya C ile işaretlenmiş belirli bir yere gitmelidir. Oyuncu doğru alana geldiğinde, klavyede "4" tuşuna basılı tutarak Spike'ı kurabilir. Spike kurmak 4 saniye sürer ve bu süreden sonra, Spike devreye girer ve rakip takım, saldıran takımdaki tüm oyuncuları ortadan kaldırdıktan sonra bile bombayı devre dışı bırakılmalıdır.

Valorant
Valorant
Ücretsiz

Burada kısa bir an için bile olsa Spike'ı kurmayı bırakırsanız tüm animasyonu baştan başlatmak zorunda kalacağınızı belirtmekte fayda var. Buna özellikle dikkat edin; özellikle turun sonuna sadece birkaç saniye kaldığında Spike'ı dikerken, ekibinizden birinin ona göz kulak olabileceği bir yere kurulduğundan emin olun. En iyi yerler, rakibin yalnızca bir taraftan yaklaşabildiği ve onları kolay bir hedef haline getirdiği yerlerdir.

Spike Nasıl Çözülür?

Saldıran takım belirli bir turda Spike'ı yerleştirmeyi başardıysa, savunan takımın maçı kazanmak için onu silahsızlandırması gerekir. Spike etkinleştirildiğinde, bombanın silahlandırıldığına dair bir mesaj duyulur. O andan itibaren, savunma yapan takımın Spike'ı imha edebilmesi için tam 45 saniyesi vardır. Savunan takımdaki herhangi bir oyuncu, bombayı çözebilir ve ek ekipmana ihtiyaç duymaz. Bunu yapabilmek için Spike'a gidin, klavyeden "4" tuşuna basılı tutun ve bekleyin. Spike çözmek 7 saniye sürer. Spike'ın toplamda iki kez imha edilebileceğine de dikkat edilmelidir. İlerleme çubuğu yarıya ulaştığında, durduktan sonra bile işleme devam edebilirsiniz. İlerleme çubuğunun yarısına ulaşılarak bomba kısmen etkisiz hale getirildikten sonra, imha işleminin bir sonraki kısmı başka bir oyuncu tarafından da devam ettirilebilir.

Valorant spike

Saldıran takım Spike'ı yerleştirmeyi başardıysa ve henüz takım ölmediyse, bombayı etkisiz hale getirirken onları saklandıkları yerden çıkarmak için çok basit bir numara kullanabilirsiniz Bombaya gelin, etkisiz hale getirmeye başlayın, ardından hemen eylemi durdurun ve etrafa bakın. Düşman, etkisiz hale getirilen bombanın sesini duyar duymaz saklandığı yerden çıkacaktır; bu da size onları öldürme şansı verir. Tehdidi ortadan kaldırdıktan sonra Spike'ı imha etmeye devam edebilirsiniz.

Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Ekibinizdeki diğer oyuncular bombayı imha ediyorsa, takım arkadaşlarınızı korumak için elinizden gelen her şeyi yapmanız gerekir. Genellikle bomba yerleştirme alanlarına giden fazla yol vardır, bu nedenle rakipler aynı anda birden fazla yönden saldırmaya çalışabilir. Her zaman için takım, Spike'ın yerleştirildiği yere olası girişleri kapsayacak şekilde doğru pozisyonları korumalıdır. Omen, rakibinin görüş alanını biraz daraltmak için yeteneğini de kullanabilir.