Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Valorant nokta crosshair (nişangah) nasıl yapılır?

Valorant nokta crosshair (nişangah) nasıl yapılır?

Valorant oyununun varsayılan olarak sunulan nişangahı pek kullanışlı olmayabiliyor. Birçok klasik FPS oyuncusu, nokta şeklindeki nişangahlara alıştığı için bu video oyunundaki işaret biraz rahatsız edici olabiliyor.

Şanslısınız ki Riot Games, bu video oyununda oldukça detaylı ayarlar sunuyor ve bu ayarlar aracılığı ile de oyundaki nişangahı olabildiğince detaylı bir şekilde özelleştirebiliyorsunuz. Sizler için hazırlanan bu yazımızda ise bahsi geçen nişangahı nasıl nokta haline getirebileceğinizden bahsedeceğiz.

Valorant
Valorant
Ücretsiz

Bunu yapabilmek için öncelikle Valorant oyununda ayarlara ulaşmanız gerekiyor. Ayarlara girdiğiniz zaman nişangah sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye girdiğiniz zaman Merkez Nokta ayarını Açık, Merkez Nokta Saydamlığı ayarını 1, Merkez Nokta Kalınlığı ayarını 2, Ana Çizgi Saydamlığı, İç Çizgi Saydamlığı ve Dış Çizgi ayarlarını da 0 yaptığınız zaman nokta şeklindeki nişangaha ulaşmış oluyorsunuz. Bu noktada, Merkez Nokta Kalınlığı ayarını dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz; yani, 2 haricindeki rakamları da deneyebilirsiniz ama diğer rakamları ve ayarları değiştirmeniz önerilmez. Eğer dilerseniz, bu ayarların özet haline hemen aşağıdan da göz atabilirsiniz.

 

Merkez Nokta Açık

Merkez Nokta Saydamlığı 1

Merkez Nokta Kalınlığı 2, 4 veya 6

Ana Çizgi Saydamlığı 0

İç Çizgi Saydamlığı 0

Dış Çizgi 0

 

Valorant oyununda nokta şeklinde nişangah veya İngilizce adı ile Crosshair kullandığınız zaman daha isabetli atışlar yapabilirsiniz ve düşmanları vurmadan önce de dikkatiniz dağılmadan önce kolaylıkla fark edebilirsiniz. Tabii ki nişangahı değiştirmek, bir anda sizi profesyonel oyuncu yapmayacaktır, başarı katsayınızı yükseltmeyecektir ama uzun vadede bu nişangaha alıştığınız zaman ufak da olsa bazı olumlu etkiler görebilirsiniz. Ayrıca, bu tip ayarlarla oynayarak, nişangahınızı daha da kişiselleştirebilirsiniz. Hatta, hem işe yarayan, hem de kreatif nişangahlar bile keşfedebilirsiniz.