Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Valorant nasıl kayıt olunur ve indirilir?

Valorant nasıl kayıt olunur ve indirilir?

Oynaması ücretsiz bir rekabetçi nişancı oyunu olan Valorant, bazı oyuncular için kayıt olması ve indirmesi zor bir yapıt olabilir. Bu sebepten ötürü, Valorant oyununa nasıl kayıt olabileceğinizi ve bu oyunu nasıl indirebileceğinize dair bir içerik hazırlamak istedik.

Dilerseniz öncelikle kayıt işlemlerinden bahsedelim. Ardından da oyun nasıl indirebileceğinizden, sistem gereksinimlerinden ve daha fazla alakalı bilgiden bahsedelim.

Valorant
Valorant
Ücretsiz

Valorant oyununa nasıl kayıt olunur?

Bahsi geçen bu video oyununa kayıt olabilmeniz için öncelikle oyunun ana sayfasına gidip, ardından da Ücretsiz Oyna veya Hemen Oyna butonlarını kullanarak, kayıt olma veya üye girişi yapma kısmına ulaşmanız gerekiyor. Eğer daha önce Riot Games şirketine ait herhangi bir oyunu oynamadıysanız, kendinize bir hesap açmanız gerekiyor. Bunun için de açılan sekmede Hesap Oluştur butonuna tıklamanız gerekiyor.

Eğer daha önce League of Legends oyununu oynadıysanız, Riot Games şirketine ait bir hesabınız var demektir. Eğer hesabınız varsa, Oturum Aç butonunu kullanarak, hesap bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Kayıt olmak içinse öncelikle elektronik posta adresinizi yazmanız gerekiyor. Bu noktada, eğer dilerseniz Riot Games tarafından gönderilecek olan pazarlama temelli elektronik posta iletilerini de almayı kabul edebilirsiniz.

E-posta adresinden sonra yaşınızı belirtmeniz gerekiyor. Hesap güvenliğinden ötürü gerçek doğum tarihinizi kullanmanızı öneriyoruz. Şifrenizi unuttuğunuz zamanlarda doğum tarihiniz sorulabilir ve eğer rastgele bir tarih girerseniz, hesabınızı kurtarmanız mümkün olmayabilir. Doğum tarihinden sonra da kullanıcı adınızı yazmanız gerekiyor. Bu adınızın oyun içerisinde de görüneceğini belirtmek isteriz. Ondan sonra da zorlu bir şifre seçmeniz gerekiyor.

Valorant için şifrenizi seçerken, Riot Games tarafından sunulan tüm önerileri yerine getirmeniz ve güçlü bir şifre oluşturmanız gerekiyor. Aksi taktirde hesabınız çalınabilir ve emekleriniz boşa gidebilir. Yani, doğum tarihiniz veya 1234567890 gibi basit şifreleri kullanmanızı önermiyoruz. Eğer şifrenizi de tamamladıysanız, ardından geriye sadece Valorant indirme işlemini yapmak kalıyor.

Valorant oyunu nasıl indirilir?

Hesabınızı oluşturduktan sonra oyun, sizi indirme sayfasına yönlendirecek. Burada, İndir butonunu kullanarak, oyunun istemcisini indirmeye başlayabilirsiniz. Ondan sonra da zaten birçok işlem otomatik olarak çalışıyor. Oyunu bilgisayarınıza kuruyorsunuz, masaüstüne gelen ikonu kullanarak oyunun istemcisini çalıştırıyorsunuz, gerekli güncellemeler alınıyor ve ondan sonra da hesabınıza giriş yaparak, oyuna başlayabiliyorsunuz.

Valorant oyununu çalıştırabilmek için en azından işlemci olarak bir Intel Core i3-370M sahibi olmanız gerekiyor. Riot Games, RAM olarak 4 GB gibi bir değer istiyor ve ekran kartı olarak da minimum Intel HD 3000 donanımı öneriliyor. Önerilen sistem gereksinimlerinde ise Intel Core i5-4460, bir kere daha 4 GB RAM ve NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti gibi donanımlar yer alıyor. Yani, bu sistem gereksinimleri birçok oyuncuyu zorlamayacaktır.

Valorant Minimum sistem gereksinimleri

 • İşlemci Intel Core i3-370M
 • RAM 4 GB
 • İşletim Sistemi Windows 7810 64-bit
 • Ekran Kartı Intel HD 3000
 • Pixel Shader 3.0
 • Vertex Shader 3.0

Valorant Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci Intel Core i5-4460
 • RAM 4 GB
 • İşletim Sistemi Windows 7810 64-bit
 • Ekran Kartı NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
 • Pixel Shader 5.1
 • Vertex Shader 5.1
 • VRAM 4 GB