Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Valorant Kullanıcı Adı Değiştirme

Valorant Kullanıcı Adı Değiştirme

Bir süre önce Riot Games, League of Legends oyunundaki Summoners (takma adlar) adlarını Riot ID tarafından kullanılan isimlerle değiştirmeye başladı. Legends of Runeterra ve Valorant gibi diğer yeni oyunların piyasaya sürülmesinden sonra, oyuncunun farklı bir adla ek bir hesap oluşturması gerekmedi; oyuncular zaten sahip olduğu Riot ID adını kullanabilirdi. Ama bazı oyuncular Valorant isim değiştirme alternatifi de aramakta.

Valorant oyunundaki takma adınızı değiştirmek için Riot Games için oluşturduğunuz genel hesabındaki ayarlarınızı değiştirmeniz gerekir. Bu hesabın ayarlarında oyuncular, League of Legends ve Legends of Runeterra gibi oyunlar da dahil olmak üzere tüm Riot Games tarafından kullanılan profillerini bulabilirler. Bu aynı zamanda gelecekte piyasaya sürülecek oyunları da ilgilendiriyor. Bahsi geçen oyundaki takma adınızı değiştirmek istiyorsanız da aşağıdaki adımları izleyin.

Bilgi
Riot Games hesabınızla bağlantılı oyunlarda takma adınızı 30 gün içinde yalnızca bir kez değiştirebileceğinizi bilmenizde de fayda var.
  • Riot Games şirketinin resmi internet sitesini ziyaret edin ve hesabınıza giriş yapın. Ayarlar penceresine aktarılmamışsanız, sağ üst köşedeki menüye tıklayın ve ayarlar seçeneğini seçin;
  • Ardından Riot ID sekmesine geçin;
  • Burada kalem simgesine tıklayabilir ve Riot Games hesabınıza bağlı diğer tüm oyunlarda olduğu gibi Valorant oyununda da takma adınızı değiştirebilirsiniz.

Valorant oyununu herkes oynayabilir mi?

Riot Games uzun yıllardır ebeveyn kontrolü yaklaşımının çok önemli olduğunu tavsiye etti. Bu nedenle, çocuklar veya gençler (16 yaşından küçük) tüm oyunları ancak ebeveynleri izin verirse oynayabilir. League of Legends oyujnunda durum böyleydi ve bu stüdyonun en son prodüksiyonu olan Valorant oyununda da her şey aynı görünüyor. Peki, çocukların Valorant oyununu oynamaları mümkün mü?

Valorant
Valorant
Ücretsiz

Valorant oyununun çizgi roman grafikleri olmasına rağmen tıpkı Counter-Strike Global Offensive gibi PEGI 16 olarak derecelendirildi. Oyunda oyuncular ateşli silahlar veya yakın dövüş silahları gibi çeşitli saldırı araçlarını kullanabilirler. Ayrıca, oyun seçeneklerinde kapatılabilen bazı kan sıçrama efektleri var ve ölmüş düşmanların ve müttefiklerin cesetleri, turun sonuna kadar savaş alanında kalır. PEGI, bu yüzden oyunun 16 yaşın altındaki çocuklar için uygun olmadığını belirtiyor.

Valorant oyununu oynamak için gereken minimum yaş 16+ olduğu için oyunda ebeveyn izni sistemi veya ebeveyn kontrolü özelliği yoktur. Buna karşılık, Riot Games hesabı olan ancak 16 yaşından küçük olan tüm genç oyuncular Valorant istemcisini indiremez ve oyunu oynayamaz. Eğer belirtilen yaştan küçükseniz, Riot Games için hesap oluştururken yaşınızı büyütmeniz gerekebilir.