Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Valorant karakter nasıl açılır?

Valorant karakter nasıl açılır?

Birçok video oyununda olduğu gibi Riot Games şirketinin Valorant isimli yapıtında da tecrübe puanı sistemi yer alıyor. Bu oyunda tecrübe puanı kazanmayı etkili bir ölçüde hızlandırabilecek ve karakter açma sürecini hızlandıracak çeşitli yollar var. Bu karakter kontraktlarını hızlıca nasıl açabileceğinizi anlatıyoruz.

Oyundaki tüm karakterlerin ve oyunda bulunan ünvanlar, kartlar, spreyler gibi ek içeriklerin kilidini açmak, özellikle sıfırdan başlarsanız uzun zaman alabilir. Bu yüzden de Valorant oyununda bu süreci nasıl hızlandıracağınızı ve nasıl tecrübe puanı kazanacağınızı bilmekte kesinlikle fayda var. Çünkü günün sonunda bu kazandığınız XP puanları sayesinde karakter kontratlarını açabileceksiniz. Bu tecrübe puanlarını hızlıca kazanmanın yolları:

Günlük Görevler

Valorant oyununda hızlıca tecrübe puanı kazanmak için her şeyden önce, günlük ve haftalık görevleri tanımak gerekiyor. Günlük ve haftalık olarak güncellenen bu görevleri takip ederseniz ve oyun sırasında da onları tamamlamaya odaklanırsanız, büyük miktarda tecrübe puanı kazanabilirsiniz. Oyunda mevcut olan günlük görevler her zaman oyunun ana ekranında görünür. Her gün toplamda 4.000 XP kazanabileceğiniz ve iki ek günlük görev alınabileceğini de buradan görebilirsiniz. Yani, günlük ve haftalık görevlerde aslında sınırsız tecrübe puanı kazanmak mümkün değil; bir sınır bulunuyor.

Valorant günlük görevler

Valorant oyunundaki bazı günlük görevler; örneğin silah veya zırh satın alma gibi görevleri tek bir oyunda kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Nihai yeteneği 5 kez kullanmak gibi diğer görevleri tamamlamak ise zor değildir ama biraz zaman alır. Bu tip görevleri tamamlamak için en az iki maç oynamanız gerekir. Öte yandan, haftalık görevler; 25.000 puanlık hasar vermek veya karakterin yeteneklerini 200 kez kullanmak gibi oyuncunun hafta boyunca bahsi geçen video oyununda daha fazla dahil aktif gerektirir. Ancak bunun karşılığında da ciddi anlamda fazla tecrübe puanı elde edebilirsiniz.

Valorant
Valorant
Ücretsiz

Olabildiğince Fazla Maça Girmek

Bu video oyununda tecrübe puanı kazanmanın ana yollarından biri de kesinlikle maça çıkmaktır. Oynanan veya kazanılan her tur için oyuncular belirli bir miktarda tecrübe puanı elde edebilir. Her maçın sonunda, oyuncuya kazanılan tecrübe puanı sayısının bir özeti de verilir. Bu sayede kazandığınız puanları kolaylıkla takip edebilirsiniz ve daha çok tecrübe puanı veren aksiyonlara önem verebilirsiniz. Bitirdiğiniz her raunt için 100 tecrübe puanı, kazandığınız her raunt için de 200 tecrübe puanı elde edebilirsiniz. Yani, her raundu kazanmaya odaklanmanız gerekiyor.

Karşınıza çıkabilecek olan bazı görev örnekleri

 • Nihai yeteneğinizi birkaç kez kullanın. (Genellikle 5)
 • Belirli bir miktarda zırh satın alınması. (Genellikle 20)
 • Belirli miktarda silah alımı. (Genellikle 20)
 • Spike'ı kurmak veya çözmek. (Genellikle 5 kez)
 • Düşmanların silahıyla birini öldürmek.
 • Kafadan vuruş ile düşman öldürmek. (Genellikle 5)
 • Belirli bir miktarda beceri şarjı satın almak. (Genellikle 20)
 • Turlarda ilk düşmanı sizin öldürmeniz.
 • Karakter becerilerini belirli sayıda kullanmanız.
 • Belirli sayıda maç oynamanız.
 • Belirli bir miktarda hasar vermek.
 • Takım arkadaşlarınızdan biri Spike'ı yerleştirirken veya çözerken bir rakibi öldürmek.