Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Valorant Hata Kodu Problemleri ve Çözümleri

Valorant Hata Kodu Problemleri ve Çözümleri

Valorant, 2 Haziran 2020 tarihinde resmi çıkışını gerçekleştirmişti. Oyunun piyasaya sürülmesinin üzerinden uzun zaman geçti ama yine de karşımızda çevrim içi servis ürünü var. Sürekli yeni içeriklerle güncellenen bu oyun, her güncelleme ile yepyeni problemleri oyuncuların karşısına çıkartabiliyor. Bunlardan en yaygınları da genelde hata kodu 57 veya hata kodu 43 gibi çeşitli problemler.

Ayrıca oyuncular, sunuculardan kaynaklanan problemler de yaşayabiliyor. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda ise Valorant oyununda karşınıza çıkabilecek hata kodlarına, problemlere ve tüm bunların çözümlerine parmak basacağız. Böylece oyun üzerinde yaşadığınız sıkıntıları çözüme ulaştırabileceğiz.

Valorant
Valorant
Ücretsiz

Hata kodu 59 ve 28 nedir ve nasıl çözülür?

Hata kodu 59, Valorant oyununun sunucularına erişemeyeceğiniz anlamına gelir. Oyunun istemcisini başlattıktan sonra hata kodu 59 görünür ve hata ekranı size iki seçenek sunar Hesaptan çıkış yapmak veya masaüstüne geri dönmek. Hata kodu 59, Riot Games şirketinin sunucularda bazı çalışmalar yaptığında, oyunu erişilemez hale getirdiğinde görünecektir. Bu hata göründüğünde, oyuncu bahsi geçen oyunun sunucuları yeniden başlatılana kadar sabırla beklemekten başka bir şey yapamaz. Yani, problem sizde değil, Valorant oyununda veveya Riot Games şirketinde.

İnternet bağlantınızda bir sorun oluştuğunda hata kodu 29 görünür. Hata kodu 29 oluştuğunda, oyuncu sistemin yerleşik güvenlik duvarının veya eşdeğerinin Valorant oyununa bağlantı kurmasına izin verip, vermediğini kontrol etmesi gerekir. İlk olarak, Windows Defender üzerinden güvenlik duvarı ile ilgili bir sorun olup, olmadığını kontrol edin ve ardından varsa harici güvenlik duvarını (anti-virüs programı gibi) kontrol edin. Windows Defender üzerindeki güvenlik duvarını kontrol etmek için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Başlat çubuğuna Windows Defender Güvenlik Duvarı yazın;
  • Ayarlar sekmesine gidin, Valorant ve Riot Games şirketinin istemcisi ile ilgili tüm girişleri silin;
  • Windows Defender Güvenlik Duvarı üzerinden bir uygulamaya veya özelliğe izin ver düğmesini kullanarak bir giriş ekleyin ve bilgisayarınızdaki Valorant.exe dosyasını bulun (Varsayılan dizin C:/Riot Games/ValorantLive/Valorant.exe idir.). OK butonu ile seçiminizi onaylayın, ardından bu dosyayı tüm istisnalara ekleyin ve her şeyi onaylayın;
  • VGC.exe dosyası için de yukarıdaki adımı tekrarlayın (Varsayılan dizin C:/Program Files/Riot Vanguard/vgc.exe idir).
  • RiotClientServices.exe dosyası için de yukarıdaki adımı tekrarlayın (Varsayılan dizin C:/Riot Games/Riot Client/RiotClientServices.exe idir)

Hata kodu 43 ve 45 nedir ve nasıl çözülür?

Sistem, bekleme süresini aştığında Valorant oyununda hata kodu 43 görünür. Bu, oyunun istemcisinin belirli bir süre içinde çalıştıramayacağı anlamına gelir. 43 numaralı hata kodunu düzeltmek için Valorant oyununun istemcisini yeniden başlatmanız yeterlidir. Anti-hile için kullanılan Vanguard sisteminin yeniden başlatılması gerektiğinde Valorant oyununda hata kodu 45 görünür. 45 numaraları hata kodunu düzeltmek için de Valorant istemcisini yeniden başlatmanız yeterlidir. Bu işe yaramazsa, Riot Vanguard uygulamasını kaldırın ve yeniden yükleyin.

  • Başlat çubuğuna Program Ekle veya Kaldır yazın;
  • Program listesinde Riot Vanguard girişini bulun ve Kaldır butonuna tıklayın;
  • Valorant istemcisini yeniden başlatın ve Riot Vanguard uygulaması kendini otomatik olarak kuracaktır. Tüm prosedür, bilgisayarın yeniden başlatılmasını da gerektirebilir.