Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

God of War
262,49
den başlayan fiyatlarla
Control Ultimate Edition
159,00
den başlayan fiyatlarla
Europa Universalis IV
18,50
den başlayan fiyatlarla
Valorant FPS Arttırma 2022 [Kesin Çözüm]

Valorant FPS Arttırma 2022 [Kesin Çözüm]

Riot'un en popüler taktiksel FPS oyunu olan Valorant'da birçok oyuncu düşük FPS sorunlarından oyunu deneyimlemekte problem yaşıyor. Biz de bu FPS problemine bir çözüm getiriyoruz.

Valorant FPS Sorunları ve FPS Arttırma

Sorunu çözmeden önce sorunu tanımlamak gerekir. Her oyunda olabileceği gibi FPS sorunları genelde donanımsal olmakla birlikte oyun kaynaklı sebeplerden de meydana gelebilir. Yazılımsal problemler, arka planda çalışan gereksiz uygulamalar da bilgisayarı yorabildiğinden bu gibi FPS problemlerine yol açabilir.

Valorant
Valorant
Ücretsiz

Valorant FPS Arttırma Yöntemleri

1-) Oyun içi grafik ayarları

FPS Arttırma yöntemlerinden ilki olarak oyun içindeki grafik ayarlarına bakmak mantıklı bir hareket olacaktır.

Valorant grafik ayarları fps arttırma

FPS değerlerinizi en çok etkileyen gölgeler, kenar yumuşatmaları ve VSync gibi ayarları kapatmak FPS değerlerinizde büyük bir artışa sebep olacaktır. Aynı şekilde doku kalitesi de bilgisayarı büyük ölçüde zorladığından onu da düşük seviyeye getirmekte fayda var. Eşyönsüz Filtreleme özelliğini de x1 haline getirerek ciddi derecede FPS artışı gözlemleyebilirsiniz.

2-) Görev Yöneticisinden Valorant Öncelik Ayarlama

Bilgisayarınızın diğer programlardan ziyade Valorant'a öncelik tanıması demek donanımsal özelliklerinizin birçoğunu bu oyun ile harcayacağı anlamına geliyor. Böylelikle doğal olarak bir FPS artışı sağlamış olacaksınız.

  • Görev Yöneticisini açın.
  • Üst sekmelerden "Detaylar" kısmına gelin.
  • Valorant.exe uygulamasına sağ tıklayıp önceliklendirmenizi yapın. Bu seçenek en az %15 oranında FPS artışı sağlayacaktır.

Valorant fps arttırma

3-) Valorant Uyumluluk Ayarı

Valorant kısayolundan "Özellikler"e giderek "Uyumluluk" sekmesine tıklayın. Sonrasında ise "Tam Ekran İyileştirmelerini Devre Dışı Bırak" seçeğini işaretliyor ve uyguluyorsunuz. 

Valorant fps arttırma yolları

4-) Ekran Kartı Uygulamanızdan Gerekli Ayarlamalar

İster AMD, ister Radeon isterseniz de Nvidia yazılımı olsun her birinde uygulayabileceğiniz çeşitli ekran kartı ayarları mevcut. Bu ayarlamaları oyunda görmek istediğiniz kaliteden ziyade alacağınız performansa yönelik yaparsanız %5-10 oranında FPS artışı alabilirsiniz. Bu ayarlamalar da daha çok gölgeler ve gelişmiş 3D ayarlarını azaltmaya/kapatmaya yönelik olursa gerçek bir FPS artışı gözlemleyebilirsiniz.

Valorant
Valorant
Ücretsiz

5-) Gereksiz Arka Plan Programlarını Kapatın

Son çare ise başlıkta da görüldüğü gibi bilgisayarınızda boşa çalışan veya en azından oyun esnasında çalışmasına gerek olmayan programları kapatmak olacaktır. Spotify, internet tarayıcınız veya üçüncü parti başka bir yazılımın açık olması bilgisayarınızın performansını doğal olarak düşürecektir. Tüm bunlara dikkat ettiğiniz sürece Valorant oyunu için yaşadığınız FPS sorunlarını çözebilir, bu çözümleri diğer oyunlara da uygulayabilirsiniz.

Valorant Yayınları