Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Valorant En İyi Karakterler

Valorant En İyi Karakterler

Valorant oyununda şu anda seçebileceğiniz tam 15 adet karakter bulunuyor. Bu karakterlerin her birinin kendisine ait yetenekleri bulunuyor. Bazı karakterler ofansif hareket edebiliyor, bazıları defansif bir temele sahip oluyor; bazı karakterler tek başına başarılı bir şekilde hareket edebilirken, bazı karakterler de takım uyumuna odaklanıyor.

Peki, şu anda bu video oyunundaki en iyi karakterler hangileridir? Sizler için hazırlanmış olan bu yazıda, tam olarak da bu sorunun cevabını vermeye çalışacağız; oyundaki tüm karakterleri sizin için derecelendireceğiz.

Valorant
Valorant
Ücretsiz

Valorant oyunundaki karakterlerin sıralamaları

En güçlü karakterler: Jett, Astra ve Sage

Yeterli güçteki karakterler: Sova, Viper, Killjoy, Phoenix ve Omen

Ortalama güçteki karakterler: Cypher, Raze, Brimstone, Reyna, Breach, Yoru

Güçsüz karakterler: Skye

Jett, Astra ve Sage neden en güçlü karakterler?

Jett, Valorant oyunundaki açık ara fark ile en hızlı karakter. Omen karakterinin ışınlanma yeteneğindeki sürpriz unsurlara sahip olmasa da Jett, hızlı hareketleri ve dikey hareket edebilme becerisi ile yine de rakip oyuncuları kolaylıkla şaşırtabilir. Koreli düellocu bir ajan olan Jett, havaya doğru komut verebilir ve böylece kendini yukarı veya ileri doğru fırlatabilir. Bu karakterin pasif yeteneği ise yere hızlıca düşmek yerine süzülebileceği anlamına gelir. Bu sayede havada süzülerek, düşmanları ışınlanma kadar olmasa da etkili bir şekilde şaşırtabilirsiniz.

Valorant oyununa en son katılan ajan olan Astra, yetenekleri sayesinde rekabetçi karşılaşmaları bile derinden etkileyebilecek güce sahip. Kendisinin, Gravity Well yeteneği düşmanları kendine çekiyor ve Nova Pulse da düşmanları sersemletiyor. Bu sayede rahatlıkla düşmanları öldürebiliyorsunuz. Ajanın nihai yeteneği ise tüm haritayı sesi kesen ve gelen ateşi engelleyen dev bir duvarla ikiye bölüyor. Bu sayede, Astra ve takımdaki diğer tüm ajanların aksiyonlarını kolayca gizleyebiliyorsunuz ve düşmanları şaşırtacak adımlar atabiliyorsunuz.

Sage, Valorant oyununun adeta destek ajanı. Bir tur sırasında kendini veya takım arkadaşlarını iyileştirebilen Sage, herkesi oyun alanında biraz daha bir süre boyunca tutabilir. Ajanın nihai yeteneği aynı zamanda bir takım arkadaşını diriltmesine izin verir. Sadece bu nihai yetenek bile aslında Sage isimli ajanı, en güçlü karakter yapmaya yetiyor. Hangi karşılaşmada olursanız olun, her takımın böyle bir destek ajanına ihtiyacı var. Sage sayesinde karşılaşmaların dengesini kolaylıkla değiştirebilirsiniz ve hayatta kalma sürenizi uzatabilirsiniz.

Geriye kalan karakterlerde dikkat çekici noktalar

Sova: Takım oyunları için harika bir ajandır. Keşif yetenekleri ve biraz hasar verme yeteneği ile Sova oynamak yetenek ister ama sonucu da olumlu olarak alırsınız.

Viper: Büyük ölçüde durumsal olmasına ve bir alanı birkaç saniye içinde kendi kendine kilitleyebilmesine rağmen, Viper karakterini öğrenmek Sova gibi zor olabilir.

Killjoy: Bombayı yerleştirirken rakiplerinin dikkatini dağıtma yeteneği ölümcül seviyede. Donanımı benzersiz ve güçlü, bu da onu takımlar için harika bir ajan yapıyor.

Phoenix: İlk başlarda takıma pek uygun görünmeyen bir ajan olan Phoenix, yetenekleri doğru kullandığınız zaman Jett için bir alternatif bile olabilecek güçte.

Omen: Overwatch oyunundan Reaper'a çok benzeyen bu ajanın ışınlanma yetenekleri var ve doğru oynanırsa, organize olmuş takımlara karşı ölümcül biri olabilir.