Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Valorant Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler

Valorant Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler

Bu zamana kadar Valorant oyununda yapmanız gereken şeyler hakkında bolca içerik ürettik ama yapmamız gereken, uzak durmanız gereken şeyler nedir? Bu sorunun cevabını öğrenerek, oyunun dünyasında çok daha başarılı olabilirsiniz.

Ortalıkta Koşmayın

Mesela, açık alanlarda koşmak sizi kolay bir hedef yapar. Bu yüzden de birçok oyuncu, genellikle bir siperin arkasında iyi bir atış pozisyonu bulur ve dikkatli bir şekilde rakibin ortaya çıkmasını bekler. Sizin de bu şekilde hareket etmeniz gerekir; etrafta koşturarak sadece kolay bir lokma olabilirsiniz.

Valorant
Valorant
Ücretsiz

Yerden Fütursuzca Silah Almayın

Bir rakibi ortadan kaldırdığınızda veya arkadaşlarınızdan biri öldürüldüğü zaman silahlarını düşürecektir. Yalnız, kendi silahınızı daha iyi bir silahla değiştirmek için kendinizi riske atmaya değer olup, olmadığını bir düşünün. Yerdeki silahı almaya karar vermeden önce, rakibinizin görüşünü sınırlayan bir beceri kullanın. Böylece, yerdeki silahı tuzak olarak kullanan oyunculara karşı bir önlem almış olursunuz. Bunun haricinde, bir lav topunun ayaklarınızın altına düştüğünü ve etrafınızdaki alanın alevler içinde kaldığını fark ederseniz, derhal alandan uzaklaşın. Bu tip bir yerde durmak size zamanla hasar verecektir ve hatta öldürecektir.

valorant gameplay

Körü Körüne Ateş Etmeyin

Valorant oyunundaki tüm sesler, özellikle silah sesleri son derece iyi duyulabilir. Körü körüne ateş ettiğiniz zaman rakiplerinize kendi konumunuzu vermiş olacaksınız. Bu yüzden de sadece bir hedef gördüğünüzde, nişan alın ve ateş edin. Ayrıca, takım arkadaşlarınıza ateş etmekten de kaçının. Böyle yaptığınız zaman sadece karşı takımı uyarmakla kalmayacak, aynı zamanda takım arkadaşlarınızın da dikkatini dağıtacaksınız. Takımınızdaki ajanlar bir an için bile dikkatlerini kaybederlerse kolay bir hedef haline gelebilirler. Böyle rekabetçi bir oyunda da bu tip hatalara yer verilmemeli.

Düşman Menziline Göre Silahınızı Ayarlayın

Her zaman silahınızın şarjörünüzde mümkün olduğunca çok mermi tutmaya çalışın. Savaş sırasında silahları yeniden doldurmak veya değiştirmek en iyi ihtimalle size birkaç saniye ve sağlığınızın bir kısmına mal olabilir. En kötü ihtimalle de ölümünüze yol açar. Son olarak, keskin nişancı silahları da uzun mesafeli çatışmalarda harika bir iş çıkarır. Biriyle yakın mesafeden dövüşürken tüfek, pompalı tüfek veya tabanca kullanın. Her silahı menziline uydurmaya çalışın ve şarjörünüzü de genel anlamda dolu tutun ve şarjör değiştirmek için de en doğru anı bekleyin.