Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Valorant Deathmatch Hakkında Bilmeniz Gerekenler ve İpuçları

Valorant Deathmatch Hakkında Bilmeniz Gerekenler ve İpuçları

Deathmatch, 5 Ağustos 2020'de oyunculara sunulan 1.05 sürümlü güncellemesi ile Valorant oyununa eklenen tamamen yeni bir oyun modudur. Derecelendirilmemiş veya dereceli modundan farklı olarak Deathmatch, herkes tek tipindedir ve bu yüzden de oldukça dinamiktir.

Bu oyun modunda maçlar yaklaşık 5-6 dakika sürer ve aksiyon isteyen oyunculara bolca eğlence sunabilir. Valorant için hazırlamış olduğumuz bu içerikte ise en son mod olan Deathmatch hakkında önemli bilgilerin yanı sıra maçlar sırasında faydalı olabilecek birkaç ipucu karşınıza çıkacaktır.

Valorant
Valorant
Ücretsiz

Deathmatch için ipuçları

Deathmatch modunda güvenebileceğiniz tek şey kendi atış becerileriniz, bu yüzden oyun tarzınıza en uygun silahı seçin; mağazada bulunan tüm silahlara ücretsiz erişim hakkınız var. Bu oyun modundaki amaç 30 öldürme elde etmektir. Yani, haritada saklanıp bir rakip beklemenin anlamı yoktur. Ayrıca Deathmatch, dereceli oyunlara girmeden önce harika bir ısınma yolu olarak kullanılabilir.

Deathmatch içerisinde çevrenizi dinleyin; Valorant oyununda ayak sesleri, sıçramalar veya silah sesleri gibi tüm sesler son derece iyi duyulabilir. Bu, gelen saldırıların yönünü veya savaşın şu anda nerede gerçekleştiğini belirlemenize büyük ölçüde yardımcı olabilir. Ayrıca, rakibin kafasına nişan alın; kafadan vuruşlar kesinlikle hedefi ortadan kaldırmanın en hızlı yoludur. Haritada hareket ederken, görüşünüzü rakibinizin kafasının seviyesinde tutmaya çalışın.

valorant ölüm maçı

Deathmatch isimli bu oyun modunda karakterlerin becerileri mevcut değildir, bu nedenle kör olma, sis perdesi ve diğer yetenekler konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Öldürülen rakipler de karakterinizin sağlığını ve zırhını geri kazandıran ve ayrıca silahı otomatik olarak yeniden dolduran ilk yardım kitlerini düşürür. Özellikle daha fazla düşmanla savaşırken bu, hatırlamaya değer. Ganimetleri manüel olarak öldürülmenize yol açabilir.

Derecelendirilmemiş ve dereceli modlarından farklı olarak, bu oyun modunda arkadan atışlardan çok öleceksiniz; sizi koruyacak kimse olmayacak. Haritalarda dolaşırken karakterinizin arkasını korumaya çalışın, çevre veya duvar unsurlarını kullanın. Ayrıca, Deathmatch modunda oynanan her maç (kazanma veya kaybetmeden bağımsız olarak) size 500 DP verir. Her oyunun 6 dakika sürdüğünü varsayarsak, saatte yaklaşık 4.000 XP elde edebilirsiniz ki bu maalesef en iyi bir sonuç değildir. Derecelendirilmemiş veya dereceli modlarda maçlar oynayarak daha fazla XP kazanabilirsiniz. Son olarak, maalesef Deathmatch modunda günlük ve haftalık görevleri tamamlayamazsınız.

Valorant ölüm maçı

Deathmatch içeriğinin kuralları

Deathmatch isimli bu oyun modunda 10 adet oyuncu oyuna girer ve rastgele bir haritada herkes tek olarak savaşılır. İlk 6 dakikada 30 öldürme yapan veya süre bittiğinde en çok öldürme yapan oyuncu ise kazanır. Oyuna, sahip olduğunuz ajanlardan rastgele seçilen bir temsilci ile katılırsınız ve ajanların becerilerine erişemezsiniz, bu nedenle yalnızca silahlarınıza güvenmeniz gerekir. Bu oyun modunda mağazada herhangi bir silah satın alabilirsiniz ve rakipleri öldürmek size sadece sağlığınızı maksimuma çıkarmakla kalmayıp, aynı zamanda zırhınızı yenileyen ve otomatik olarak silahı yeniden dolduran sağlık paketleri verir. Son olarak, arada sırada tüm oyuncular haritada gösterilir, bu nedenle ekranın sol üst köşesindeki radara dikkat edin.