Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Valorant bir takım olarak en iyi şekilde nasıl oynanır?

Valorant bir takım olarak en iyi şekilde nasıl oynanır?

Valorant, takım oyununa odaklanan bir oyunudur. Bu yapıtın içerisinde 5 kişilik bir takımın parçası olduğunuzu hatırlamanız gerekiyor. Takım arkadaşlarınızla birlikte çalışmak, iletişimi sağlayabilmek, becerilerin birbiriyle uyumlu bir şekilde doğru kullanımı, takım elemanlarının birbirini koruması, ekipman ve kredi paylaşılması ve hatta ekibin iyiliği için birinin hayatını feda etmesi bile önemlidir. Valorant nasıl oynanır? diye soruyorsanız cevabı bu yazımızda.

Valorant için hazırlanan yazılarımızın bu bölümünde ekiple nasıl birlikte çalışabileceğinizi, onlarla nasıl iletişim kurabileceğinizi ve iyi bir takım oluşturmak için karakterlerin becerilerini nasıl kullanabileceğinizden bahsedeceğiz.

Valorant
Valorant
Ücretsiz

Takımınızla Uzlaşarak Karakter Seçin

İsterseniz rastgele oyuncularla oynayın, isterseniz de arkadaşlarınızla birlikte bir oyuna girin; takımı buna göre oluşturmalısınız. Valorant oyununda belirli sınırlamalar var; mesela, her benzersiz karakter yalnızca bir takım üyesi tarafından kullanılabilir. Yani, takımınızda aynı karakterden sadece 1 adet bulunabilir. Siz, seçiminizi onaylayana kadar birisi size bir uyarıda bulunmadan, sizinle aynı karakteri seçerek sizi başka birini almaya zorlayabilir. Bu, rastgele oyunculardan oluşan bir takıma atandığınızda çok sık olur. Yine de her zaman insanlarla iletişim kurup, bir uzlaşma bulmaya çalışmakta fayda var.

Sesli Sohbeti ve Harita Pinglerini Düzgün Kullanın

Valorant oyunundaki oyuncular, sesli sohbeti tamamen devre dışı bırakma seçeneğine sahiptir. Bu yüzden insanlar, uyarılarınızı duymayabilirler. Bu noktada Ping sistemini kullanabilirsiniz. Oyunda birkaç komutu olan bir radyal menüsü kullanabilirsiniz. Bu menüyü açmak için Z tuşunu kullanabilirsiniz ve fare ile istediğiniz bir Ping komutunu seçebilirsiniz. Yalnız, imkanınız varsa, ekibin geri kalanıyla daha iyi çalışmak için sesli sohbeti kullanmanız gerekir. Bazen oyun o kadar dinamiktir ki, ekip üyelerini hızlı bir şekilde sesli komut kullanmaktan başka bir şekilde uyaramazsınız. Yani, Ping sistemi zaman zaman dikkat dağıtıcı olabilir.

Takımınızdan Ayrı Durmayın

Savaş anında takım arkadaşlarınıza hızlı bir şekilde yardım edebilmek veya yardımlarını alabilmek için kendinizi ekibin geri kalanından ayırmamaya çalışın. Takım olarak, hedefi ortadan kaldırma şansınız çok daha yüksektir; tek bir rakip genellikle tüm saldırganları öldüremez. Bu, özellikle tüm takım bir saldırı planladığında önemlidir. Ayrıca, becerilerinizi kullanırken de dikkatli olmalısınız; kendi takımınıza zarar verebilirsiniz. Becerilerin çoğu müttefiklerinizi kör edebilir, yavaşlatabilir ve hatta hasar verebilir. Mesela, Sage ajanının becerilerinden biriyle önemli bir geçişi engellerseniz, tüm ekibin bir planı gerçekleştirmesini zorlaştırabilirsiniz.

Birbirinizi Koruyun & Bencil Davranmayın

Takım oyunu aynı zamanda takım arkadaşlarınızı korumayı da içerir. 2 kişilik ekipler halinde hareket ediyorsanız birbirinizi mutlaka korumalısınız. Örneğin, bir odadan iki çıkış varsa ve takım arkadaşınız bunlardan birine bakıyorsa, diğerine odaklanmalısınız. Valorant oyununda birçok beceri, kombinasyon halinde birleştirilebilir. Örneğin, Sage isimli ajan, rakipleri küçük bir odada tuzağa düşürebilir ve Brimstone, tüm rakipleri tek seferde alt etmek için hemen kendi saldırı temelli yeteneklerinden birini hızlı bir şekilde kullanabilir. Bu noktada da iletişim, tahmin edildiğinden çok daha önemli bir hal alıyor.