Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Valorant Battle Pass (Savaş Bileti) Nedir ve Kaç TL?

Valorant Battle Pass (Savaş Bileti) Nedir ve Kaç TL?

Valorant oyununda savaş bileti, oyuncuların özel bir savaş bileti seviyesini yükselterek elde edebilecekleri bir dizi kozmetik ögedir. Olası ödüller arasında silah görünümleri, spreyler, silah tılsımları, karakter kartları ve hatta RP yer alır.

Valorant Savaş Bileti Nedir?

Her oyuncuya savaş biletinin ücretsiz bir sürümü verilir ve ücretsiz olarak etiketlenen ödüller kazanılabilir. Savaş biletinin özel olan Premium sürümünü satın aldığınızda ise başka ödüller kazanabilirsiniz. Valorant, oyununun savaş bileti bu noktada 10 seviyeye bölünür ve her birinde, oyuncu belirli sayıda ücretsiz ödül (yeşil çerçeve ile işaretlenmiştir) ve özel ödüller (kırmızı çerçeve ile işaretlenmiştir) kazanabilir. Savaş biletlerinin her bölümü bir veya iki ücretsiz ödül içerir.

valorant savaş bileti ödülleri

Valorant Battle Pass Fiyatı

Valorant için Premium seviyesindeki savaş bileti, yaklaşık 50 TL üzerinden satılan 1000 VP birimine mal olur. Oyuncu daha sonra bir Premium savaş bileti satın almaya karar verirse, mevcut savaş bileti seviyesine atanan tüm kozmetik ögelerin ve RP biriminin kilidi hemen açılabilir. Yani, ücretsiz olarak savaş biletinde 5. bölüme kadar gelirseniz ve daha sonra Premium olan savaş biletini alırsanız, otomatik olarak 5. bölümden önceki özel ödüller de otomatik olarak hesabınıza tanımlanır.

Valorant
Valorant
Ücretsiz

Savaş biletini tamamlamak ne kadar zaman alır?

Valorant oyununda savaş biletinin seviyesini yükseltmek ve 50 adet özel ödülün tamamını kazanmak için oyuncunun 1.372.000 deneyim puanına ihtiyacı olduğunu ve bunu yapmak için sadece 2 ayı olduğu göz önünde bulundurduğumuz zaman, her şeyi elde etmek için yaklaşık 50 veya daha fazla saat harcamaları gerekecektir. Oyuncunun her gün, günlük görevleri tamamlaması (4.000 DP) ve her gün, çoğunu kazanması gereken gereken birkaç ek maç oynaması için zamana ihtiyacı olacak. Tabii ki haftalık görevlerin hiçbirini de kaçırmamanız gerekiyor. Kötü bir galibiyet serisi yakaladığında ve maçlar kötü sonuçla ve 3-13 gibi kayıplarla sona erdiğinde işler çok daha karmaşık bir hal alıyor. Bu, savaş biletinin seviyesini yükseltmenin daha fazla zaman almasına neden olacaktır.

valorant savaş bileti

Premium savaş biletini satın almaya değer mi?

Valorant oyununda kozmetik ürünlere sahip olmak için önemliyse ve savaş biletini yükseltmek için yeterli zamanınız (2 ay boyunca yaklaşık 50 saat) varsa, Premium savaş bileti satın almaya değer olacaktır. Yalnız, bunun için mikro ödeme ile VP satın almanız gerekir ve satın alma işlemini telafi edemezsiniz. Savaş biletindeki tüm eşyaların kilidinin açılması çok uzun bir zaman alabilir, bu yüzden de süreci nasıl hızlandıracağınızı ve oyunda nasıl daha hızlı deneyim puanı kazanacağınızı bilmekte de fayda var. Valorant oyununda deneyim kazanma sürecini önemli ölçüde hızlandıracak ve savaş bileti ödüllerini açacak birkaç yol bulunuyor.

Savaş biletinde hızlıca nasıl seviye atlanır?

Valorant oyununda bir maça başlamadan önce mevcut günlük ve haftalık görevlere göz atmak için bir dakikanızı ayırın. Oyun sırasında nelere ekstra olarak dikkat etmeniz gerektiğini öğrenin. Aktif görevlerin her birini tamamlayarak büyük miktarda ekstra deneyim puanı kazanabilirsiniz. Oyundaki mevcut olan günlük ve haftalık görevler her zaman oyunun ana ekranının sol tarafında görünür. Günlük görevler her gün sıfırlanır. Haftalık görevler ise oyuna her hafta eklenir ama sadece sezon başlarında sıfırlanır.

Valorant oyununda deneyim puanı kazanmanın ana yolu ise arka arkaya maçlar oynamaktır. Oynanan veveya kazanılan her tur için oyuncular belirli bir miktarda deneyim puanı kazanabilirler. Her maçın sonunda, oyuncuya kazanılan deneyim puanlarının sayısının doğru bir özeti verilir. Yine de durumu özetlemek gerekirse, ne kadar başarı sağlarsanız, o kadar fazla deneyim puanı kazanırsınız.