Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Valorant Astra Nasıl Oynanır?

Valorant Astra Nasıl Oynanır?

Astra, Valorant oyununa eklenen en son Controller tipi ajanlardır ve güçlü bir yetenek kataloğuna sahiptir. Oyuncular, yeteneklerini ve planlamalarını dikkatli bir şekilde kullanarak düşman hareketini kontrol edebilir ve onları önleyebilir.

Astra, dumanları ve sersemletmeleri ile takımının sahalara girmesine veya yerçekimi kuyusu yeteneğiyle düşmanları açık alana çekmesine de yardımcı olabilir. Peki, Astra ile tam olarak nasıl oynanır?

Valorant Astra Özellikleri & Yetenekleri

Astra'nın Astral formu, yetenek setinin en önemli noktasıdır. Oyuncular bu yeteneğin içindeyken tur başına en fazla beş adet yıldız bırakabilirler. Yıldızlar, haritanın etrafına yerleştirilebilir ve Astra tüm haritayı Astral formda hareket ettirebilir. Astra, diğer üç yeteneğinden birini kullanmak için her yıldızı da etkinleştirebilir. Bu, oyuncuların her turda çok fazla yaratıcılığa sahip olmasına ve takıma ihtiyaç duydukları ek desteği sağlamaya yardımcı olur. Astral formda savunmasız olduğunuzu ve hasar alabileceğinizi unutmayın. Oyuncular, tur başına otomatik olarak iki yıldızla başlar ve her biri 200 kredi olacak şekilde daha fazla yıldız satın alabilir. Takımınızla koordineli çalışmak, yıldızlarınızın tur için doğru yerlerde olduğundan emin olmanızı sağlayacaktır.

Valorant
Valorant
Ücretsiz

Yerçekimi kuyusu yeteneği, alanındaki tüm oyuncuları yıldız patlamadan önce merkezine doğru çeker. Patlamadan etkilenen oyuncular, savunmasız güçsüzleştirme alır ve kısa bir süre için öldürülmelerini kolaylaştırır. Oyuncular, popüler saklanma noktalarından düşmanları çekmek için yerçekimi kuyusu yeteneğini kullanmalıdır. Ayrıca bir noktayı iterken de düşmanları açıkta tutabilir. Bu aynı zamanda diğer oyuncuların bomba kurma sitelerine dönmesi ve bir takımın siteyi almasını engellemesi için zaman da kazandırabilir.

Valorant astra nasıl oynanır

Astra'nın Nova Pulse yeteneği, kısa bir şarj süresinin ardından bölgedeki oyuncuları sersemletebiliyor. Bu, savunma veya saldırı için mükemmel bir yetenektir. Oyuncular, bir siteye saldırmadan önce önce popüler savunma pozisyonlarındaki düşmanları sersemletebilir. Ayrıca, bir siteye giren düşmanları yavaşlatmak veya devre dışı bırakmak için de yetenek kullanılabilir. Nova Pulse'un düşmanları vurmasını sağlamak için yıldızların uygun yerlere yerleştirilmesi önemlidir.

Astra, Nebula'nın bir ilerleme alanının kapsamasına yardımcı olma yeteneğiyle ekibi için alanları dumanlayabilir. Duman ayrıca, görüş açılarını engellediği için hücum eden takımlar için caydırıcı bir rol oynayabilir. Sitelerdeki kritik noktaları veya popüler noktaları engellemek için dağıtma özelliğini de kullanabilirsiniz. Astra, aynı anda iki Nebula kullanabilir. Dissipate ise Astra'nın başka bir yerde kullanmak üzere bir yıldızı geri çağırmasını sağlar. Yetenek etkinleştirildiğinde, birkaç saniyelik koruma sağlanır ve sahte bir Nebula oluşturur. Bu, bir takım arkadaşının tehlikeli bir durumdan kaçmasına yardımcı olmak veya düşmanları döndürmek için kullanılabilir. Sahte dumanın uzun sürmediğini unutmayın ve ondan hızlıca yararlanın.

Valorant astra özellikleri

Cosmic Divide isimli nihai yetenek, mermileri engelleyen ve sesi azaltan büyük bir duvar oluşturur. Bu yetenek, siz ve ekibiniz için ekstra koruma sağlamaya yardımcı olmak için mükemmel bir araçtır, ancak düşmanlar yine de içinden geçebilir veya yeteneklerini kullanabilir. Oyuncular, Astral formdayken alternatif-ateş düğmesine basarak ve duvarın hangi yöne gideceğini belirlemek için çift tıklayarak yeteneği etkinleştirebilirler. Duvar etkinleştirildiğinde, ses her iki taraf için de kısılır ve oyuncular duvardan ateş edemez. Düşmanlar hala duvardan yetenekleri kullanabilirler, bu nedenle oyuncular tamamen korunamayabilir. Cosmic Divide yeteneği, bir siteye birden fazla girişi kolayca engelleyebilir. Bu, bir siteyi zorlayan ve ilerlemelerini durduran bir ekip için zararlı olabilir. Astra, bir bölgeye girerken ekibini birden çok açıdan korumak için de kullanabilir.