Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Valorant Karakterleri Nereli? - Karakter hikayeleri

Valorant Karakterleri Nereli? - Karakter hikayeleri

İçerisinde birbirinden farklı karakterler veya oyun içerisindeki adı ile ajanlar bulunduran Valorant, renkli kadrosu ile birçok oyuncunun dikkatini hızlı bir şekilde çekebiliyor. Oyuncular, bu karakterlerin nereli olduklarını ve arka planda kalan hikayelerini merak edebiliyor.

Valorant karakterlerinin neleri olduğuna ve bu karakterlerin hikayelerine de bu yazımızda yer vereceğiz. Dilerseniz bu oyundaki 15 farklı ajanın da geçmişinden bahsederek, yazımıza başlayalım.

Valorant
Valorant
Ücretsiz

Güney Koreli Düellocu Jett

Güney Kore'yi temsil eden Jett isimli ajan, Valorant için ilk duyurulan karakterdi. Bu ajan, oldukça çevik bir yapıya sahip ve darbelerden de kaçmaya dayalı bir dövüş tarzına sahip. Bu sayede Jett, başkalarının alamadığı riskleri kolaylıkla alabiliyor. Her çatışmada üstünlüğünü belli eden bu ajan, rakipleri daha nerede olduğunu anlamadan onları kesip biçmeye başlar bile.

Jett

Brezilyalı Düellocu Raze

Dev gibi silahları ve bomba gibi kişiliği ile savaş alanına katılan Raze, Brezilya'dan gelen bir düellocu. Herkese kafa veya göz dinlemeden dalan oyun tarzıyla düşmanları saklandıkları deliklerden çıkarmakta hiç zorlanmayan bu ajan, dar alanları da kolaylıkla temizleyebiliyor.

valorant raze

İsveçli Öncü Breach

Valorant oyununun insanüstü güçlere sahip ajanlarından biri olan Breach, İsveç sınırları içerisinden maceraya katılıyor. Düşman zemininde oldukça sert bir şekilde yol açabilen ajanımız, hedeflenebilir kinetik dalgalar göndererek kolaylıkla hasar verebiliyor. Sebep olduğu hasar ve darbe, savaşın dengelerini bile kolaylıkla değiştirebiliyor. Breach, böyle etkili bir öncü.

valorant breach

Kontrol Uzmanı Omen

Valorant oyununun en gizemli ajanlarından biri olan Omen, nereden geldi, kimse bilmiyor. Bir kontrol uzmanı olan bu ajan, bir anının hayaleti olarak gölgelerin içinde avlanıyor. Düşmanlarını kör edebilen, savaş alanını boydan boya kat edebilen Omen, paranoyayı kullanarak düşmanlarını şaşırtmayı, onların zihniyle oynamayı çok seviyor. Bu ajanın ne taraftan saldıracağını anlamaya çalışan düşmanlar, daha ne olduğunu anlamadan önce bile ölebilir.

Valorant omen

ABD'li Kontrol Uzmanı Brimstone

Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinden oyuna katılan Brimstone'un hava araçları sayesinde takımı her zaman öndedir. Gereken her türlü işlevselliği titizlikle ve güvenli bir mesafeden sağlaması, muharebe alanında bu ajanı eşsiz bir isim olarak kılıyor.

Valorant brimstone

Birleşik Krallığın Düellocusu Phoenix

Birleşik Krallık'tan Valorant oyununa katılan bu ajanın tam olarak hangi ülkeden geldiği bilinmiyor. Yine de bu ajan, yıldızlardan aldığı gücü, dövüş stilinin her noktasına yansıtabiliyor. Phoenix, savaş alanını alevlerle ve patlamalarla aydınlatabilir. Arkasında destek olsun veya olmasın, Phoenix bildiği gibi savaşmak için ileri atılacağından kimsenin şüphesi olmamalı.

valorant phoenix

Çinli Gözcü Sage

Çin'den bu video oyununa gelen Sage, gittiği her yerde kendini ve takımını güvende tutabilecek bir potansiyele sahip. Öldürülen silah arkadaşlarını hayata döndürme yeteneği ile dikkat çekebilen bu ajan ve agresif saldırıları bertaraf edebiliyor ve cehennemvari savaş meydanında etrafına adeta huzur veriyor.

valorant sage

Rus Öncü Sova

Rusya'nın uçsuz bucaksız tundralarında yetişen Sova, düşmanlarını verimli ve titiz bir şekilde tespit edebilir. Tabii bundan sonra düşmanların izleri sürülür ve yok edilir. Özel yayı ve sıra dışı iz sürme yetenekleri ile Sova, saklanan herkesi kolayca takip edebilir ve öldürebilir. Kendisinden kaçmanız imkansız.

Valorant sova

Amerikalı Kontrol Uzmanı Viper

Amerikalı bir kimyacı olan Viper; zehir yüklü, çeşitli kimyasal cihazıyla savaş alanını kontrol altında tutabilir. Bu sırada kontrol uzmanı, düşmanın görüşünü de alt üst eder. Avını zehriyle değilse bile en azından aklıyla mutlaka avcunun içine alabilir Viper.

Valorant viper

Faslı Gözcü Cypher

Faslı bir bilgi uzmanı ve tek kişilik gözetleme ağı olan Cypher; düşmanın her hareketini bilir, her sırrını duyar ve her manevrasını görür. Cypher isimli bu havalı ajanın gözleri her zaman, herkesin üzerindedir.

valorant cypher

Meksikalı Düellocu Reyna

Meksika'dan Valorant oyununa gelmiş olan Reyna, teke tek çatışmalarda düşmanını düello yetenekleri ile kolayca ezer. Aldığı her skorla daha da coşmayı başarabilen Reyna, tamamen saf beceri ve ciddi şekilde performansa dayalı bir şekilde hareket eder.

valorant reyna

Alman Gözcü Killjoy

Alman bir dâhi olan Killjoy, kendi icatlarından oluşan cephaneliğiyle savaş meydanını kontrol altına kolayca alabilir. Cihazlarının verdiği hasar, rakiplerini durdurmaya yetmezse, robotlarının yardımıyla rakiplerini zayıflatarak onların ortadan kaldırılmalarını kolaylaştırır. Killjoy, rakiplerini öldürebilmek için her zaman bir çözüm bulabilir.

Valorant killjoy

Avustralyalı Öncü Skye

Avustralya'dan bu video oyununa katılan Skye, beraberinde getirdiği vahşi hayvan ordusuyla birlikte çatışmayı iyice hareketlendiriyor. Düşmana ayak bağı olan hayvanları ve takım arkadaşlarını iyileştirme yetisiyle, takımının gücünü pekiştiriyor.

Japon Düellocu Yoru

Japon bir düellocu olan Yoru, gerçeklikte açtığı geçitlerden geçerek düşman hattına sinsice sızıyor. Yanılsamalardan ve kaba kuvvetten eşit oranda faydalanarak hedeflerini göz açıp kapayıncaya kadar indirebilen bu ajan, savaş alanında da rahatlıkla dolaşabiliyor.

Ganalı Kontrol Uzmanı Astra

Valorant oyununa eklenen en yeni ajan olan Astra, arkasında evrenin enerjisini bulunduruyor. Bu enerjiyi kullanarak savaş meydanını lehine değiştirebilen bu ajan, astral yolculuğu üzerinde tam kontrole sahip olması ve engin stratejik öngörüsüyle, düşmanın bir sonraki hamlesinden her zaman birkaç ışık yılı önde.