Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Undertale İncelemesi

Undertale İncelemesi

Uçsuz bucaksız evrenler, sınırsız bir hayal gücü ve bazen içimizden bazen de sadece rüyalarımızda görebileceğimiz hikayeleri bizlerle buluşturan oyun dünyasında envai çeşitte yapımlar her daim biz oyuncuları bekliyor olacak.
9Mükemmel
  • Duygu yüklü hikayesi
  • Şahane müzikler
  • Gerçek bir derinliğe sahip karakterler
  • Türkçe dil desteğinin olmaması
  • Kısa bir hikaye deneyimi

Genelde oyun dünyasında bir oyunun boyutu ne kadar büyükse ve görsel açıdan ne kadar gelişmişse, o oyun tamamdır, kalitelidir gibi bir algı oluşmaktadır biz oyuncularda. Tamam göze hitap etmesi tabiki de çok önemli ve de içeriğin doluluk oranları boyutuyla bir şekilde ilgili. 

Ama bazı oyunlar vardır. Size çok gelişmiş grafiklerle donanmış ve de büyük bir dünya sunmasa da anlattığı hikaye ve sahip olduğu detaylı sunumla, AAA dediğimiz büyük bütçeli oyunlardan alamadığımız hazzı bize 300-500 MB’lık bir yapımla kolayca verebilir.

Bu yapımların en iyi örneklerinden biri de Toby Fox isimli oyun geliştiricisinin kendi imkanlarıyla ve de tek başına oluşturup yayınladığı Undertale isimli yapımdır.

HİKAYESİ

Canavarlar ile insanların arasında yıllardır hüküm süren savaş sonunda bitmiş ve kaybeden taraf olan yaratıklar yeraltı dediğimiz kurgu bir dünyaya hapsedilmiştir.

İki dünya arası da büyülü bir kalkan tarafından mühürlenmiştir.

Yeraltı dünyasına bir çocuk düşer ve oyuncu, oradan kurtarabilmek için birlikte mücadele edeceği ve yolculuğunun sürekli kötü niyetli canavarlar kesiştiği büyük bir macerayı anlatıyor Undertale.

NEDEN ÖZEL BİR OYUN

Yukarıda değindiğimiz gibi oyun süper grafikler ve über oynanış mekanikleri vaad etmiyor. Hikayesi de öyle çok kapsamlı, dallanıp budaklanan bir yapım değil. 

“Peki neden bu oyunu bize anlatıyorsunuz?” derseniz sebebi:

Undertale’in muazzam grafikleri ve büyük bir hikayesi olmasa da bu hikayeyi anlatış biçimi ve bunu sunumu muazzam. Yapım boyunca sizin tarafınızda veya karşınızda olan birçok karakterle etkileşime giriyorsunuz.

Toby Fox
Kaliteli müzikleri, duygu yüklü, dolu bir hikayesi olan bu yapımın tek bir 'sanatçı'nın elinden ve kalbinden çıktığını da belirtmeden geçemeyiz. Toby Fox'a saygılar.

Bu karakterlerin hepsinin kendine has tarzı ve de birer hikayesi bulunmakta. İster dost ister düşman olsun her karakterle olan mücadelenizi savaşmadan iletişim yollarını kullanarak çözebilirsiniz. Oyunda sürekli size rehberlik eden insanımsı keçi yoldaşınız Toriel’in sizi bir anne gibi sahiplendiğini tüm ruhunuzla hissedeceksiniz.

Evet oyunda tüm karakterler size gerçekten yaşıyor hissi verdiği gibi kızgınlıklarını, nefretlerini ve de sempati duygularını size direk ve yumuşakça geçirebiliyor. 

NASIL GÖRÜNÜYOR 

Yapım Pixel Arts dediğimiz görsellere sahip ve de çok basit bir oyun motoru ile hazırlanmış. Pixel Arts’a mesafeli çok fazla oyunculu olduğunu bilsek de önyargılarınız bir kenara bırakırsanız 8-bit’lik bir oyunun da ne kadar hoş gözükebileceğini fark edeceksiniz.

KARAR

Teknolojinin hayatımıza bu kadar egemen olduğu dönemlerde çok büyük imkanlara sahip olmayıpta yaratıcı yeteneklerini elindeki basit imkanlarla birleştirebilen bir adamın ne kadar güzel bir iş çıkardığına şahitlik etmeyi istiyorsanız bu duygusal hikayeyi mutlaka deneyim edin. 

İyi oyunlar. 

Undertale
Undertale
18,00
den başlayan fiyatlarla

Undertale Yayınları