Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Undertale Hikayesi

Undertale Hikayesi

Undertale, insanlarla savaş çıktıktan sonra canavarların sürüldüğü bir bölge olan Yeraltı'nda geçiyor. Yeraltı, Ebott Dağı'nda tekil bir boşluk ile sihirli bir bariyer tarafından yüzeyden kapatılmıştır.

Bir insan çocuğu Yeraltına düşer ve oyuncuya oyunun mekaniğini öğreten ve canavarları öldürerek EXP kazanarak seviyelerini veya aşklarını yükseltmeye teşvik eden duyarlı bir çiçek olan Flowey ile karşılaşır. Flowey, insanı öldürmeye ve ruhunu biçmeye çalışan insan ve insana bulmacaları çözmeyi, Yeraltındaki çatışmalarda öldürmeden hayatta kalmayı öğreten, keçi benzeri bir canavar olan Toriel tarafından kurtarılır. İnsanı evlat edinmeyi, onları Yeraltı Kralı Asgore Dreemurr'dan korumak ister.

Undertale
Undertale
18,00
den başlayan fiyatlarla

İnsan sonunda Toriel'i Asgore'un yüzey dünyasının bariyerini içeren kalesini aramak için terk eder. Snowdin ormanı için nöbetçilik yapan iki kardeş olan Sans ve Papyrus iskeletleri gibi birkaç canavarla karşılaşırlar Undyne, kraliyet muhafızlarının başı, krallığın kraliyet bilim adamı Alphys ve Alphys'in yarattığı robotik bir televizyon sunucusu olan Mettaton. Çoğu, insan onları öldürmeyi ya da canavarı kurtarmayı ve hatta onunla arkadaş olmayı seçecek şekilde savaşır. İnsan, yolculukları sırasında insanlarla canavarlar arasındaki savaşın nedenini öğrenir. Asgore ve Toriel'in oğlu Asriel, Yeraltına düşen ve Asgore ve Toriel tarafından evlat edinilen ilk çocukla arkadaş olur. Bir gün çocuk zehirli çiçekler yedikten sonra ölür. Asriel cesedi insanlara geri verdiğinde, ona saldırdılar ve ölümcül şekilde yaralarlar ve Asgore'un savaş ilan etmesine neden olurlar. Asgore şimdi, altı tanesine sahip olduğu yedi insan ruhunu toplamasını gerektiren bariyeri kırmaya çalışır.

undertale hikaye

Oyunun sonu, oyuncunun canavarlarla karşılaşmaları nasıl ele aldığına bağlıdır. Oyuncu, hem canavarları öldürmediyse, (veya bazılarını öldürmeden) hem de ilk oyundaysa, Asgore'un kalesine gelir ve bir canavarın ruhu olduğunu öğrenir. Ayrıca bariyeri geçmek için onları Asgore ile savaşmaya zorlamak gerekir. Sans, insanı yüzleşmeden önce durdurur ve insanın AŞKının şiddet seviyesi ve EXPnin yürütme noktaları için bir kısaltma olduğunu ortaya çıkarır. Sans, insanı birikmiş AŞK ve EXPlerine göre yargılar. İnsan, Asgore ile savaşır, ancak Flowey araya girerek Asgore'u öldürür ve insan ruhlarını çalar. Asi ruhların yardımıyla insan Flowey'i yener, bilincini kaybeder ve bariyerin insan tarafında uyanır; Sans'tan, insanın ayrılmasından sonra Yeraltı'nın durumunu detaylandıran bir telefon alırlar. Bu son, Nötr bitiş olarak bilinir ve hangi canavarların öldürüldüğüne ve hangilerinin kurtulduğuna bağlı olarak birçok farklı epilog telefon görüşmesi vardır.

undertale oyun hikayesi

Oyuncu hiçbir canavar öldürmezse ve oyunun önceki bir 'tarafsız' halini tamamladıysa, Flowey'in Alphys'in deneyleri tarafından yaratılan Asriel'in bir reenkarnasyonu olduğu ortaya çıkar. Toriel, Asgore ile olan kavgadan önce müdahale eder ve insanın arkadaş olduğu diğer canavarlar da ona katılır. Flowey grubu pusuya düşürür, insanla savaşmak için eski bir Asriel'in şeklini almak için tüm insan ruhlarını ve tüm canavarların ruhlarını yeniden alır. İnsan, savaş sırasında arkadaşlarıyla bağlantı kurar ve sonunda zafer kazanır. Asriel çocuk formuna döner, bariyeri yok eder ve ayrılmadan önce diğerlerine pişmanlığını ifade eder. İnsan bilincini kaybeder ve uyanır; arkadaşlarının etrafını sardığını ve insanın isminin Frisk'i öğrendiğini görür. Canavarlar yüzeydeki insanlarla yeniden bütünleşirken Frisk, Toriel'i evlat edinen anneleri olarak kabul etme seçeneğine sahiptir. Bu rota Pacifist rotası olarak bilinir.

undertale oyun hikaye

Oyuncu, Soykırım sonu olarak bilinen tüm canavarları öldürürse, üçüncü bir son ortaya çıkar. Frisk, Asgore'un kalesine ulaştığında Sans, Frisk'i durdurmaya çalışır ve başarısız olur. Flowey merhamet kazanmak amacıyla Asgore'u öldürür ama sonra Frisk tarafından öldürülür. Asriel'in vücudu geri getirmeye çalıştığı düşmüş çocuk Chara ortaya çıkar ve evreni yok eder. Oyunun daha fazla tekrarını sağlamak için, Frisk, sonraki tüm pasifist koşuları kalıcı olarak değiştirecek olan evreni geri yüklemek için ruhunu Chara'ya vermelidir.