Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
187,30
den başlayan fiyatlarla
Palworld
484,91
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
776,05
den başlayan fiyatlarla
Uncharted 4: A Thief's End İnceleme

Uncharted 4: A Thief's End İnceleme

Uncharted 4’ün yaratıcı Naughty Dog, Last of Us ile hepimize bundan daha iyi olabilir mi diye düşündürmüştü. Uncharted 4: A Thief’s End ile görüyoruz ki, daha iyi olabiliyormuş. Peki bu oyunu bu kadar iyi yapan ne?

Soluk Kesen Bir Serüven

Öncelikle oyunun hikayesi ve hikayenin anlatım biçimi oyuncuya kocaman bir film evrenindeymiş hissi yaşatıyor. Karakterlerin çocukluklarına iniyoruz, motivasyonlarını anlıyoruz ve böylece daha sağlam bir bağ kurabiliyoruz. Böyle olunca hem yaptığımız her şey daha mantıklı hale geliyor hem de karakterin nasıl davranacağını aşağı yukarı tahmin edebilmeye başlıyoruz. Bu da oyundan aldığımız keyfi oldukça arttırıyor. Geçmişe dönük sahneler, iki sahne arası geçişler, anıların anı gibi, rüyaların rüya gibi oluşu, gerçekten en ufak detaya kadar düşünülmüş grafikleri ve kurgusuyla Uncharted 4 soluksuz bir roman okuyor hissiyatı da yaşatıyor. Oyuncular tarafından en çok sevilen bir diğer tarafı da oyunun mizah anlayışı. Gerek Nathan ve Sam gibi ana karakterler, gerek yan karakterler espri konusunda oldukça başarılı. Oyunun kendine has bir mizahı ve göndermeleri var. 

8Çok İyi
  • Hikaye ve kurgu
  • Uzun oynanış imkanı
  • Grafikler
  • Mizah
  • Hikaye dışında yapılacak çok şey olmaması
  • Oyunun sonlara doğru sıkıcı olması

uncharted 4 inceleme

Kolaya Kaçmak Yok

Gerçek bir çatışma deneyimine de bu oyunla doyuyoruz. Uncharted 4’te karşınıza çıkan düşmanlar hafife alınacak cinsten değil. Oldukça zekice tasarlanmış hareketleri var ve hareket etmeye devam etmezseniz size hiç affetmiyorlar. Bu oyun kombatın ortasında şu duvarın arkasına sığınayım da biraz canım dolsun diyebileceğiniz türden bir oyun değil. Durum böyle olunca çatışmalar oldukça çekişmeli geçiyor ve her zaferinizin gerçekten hak edilmiş olduğunu hissediyorsunuz. Oyunun grafikleri de bu aksiyon ile oldukça iyi uyum sağlıyor. Karın Nathan’ın üzerine yağmasından tutun tablolardaki fırça darbelerine kadar yaratıcı ekibin detaya verdiği önemin bir sınırı yok.

UNCHARTED™: Legacy of Thieves Collection
UNCHARTED™: Legacy of Thieves Collection
1.617,12
den başlayan fiyatlarla

Hikayeden Sonra

Hikayenin dışında oyunda yapılabilecek çok bir şey yok. The Witcher 3’te olduğu gibi ana hikayeyi tamamlayıp haritada gezineyim diyemiyorsunuz. Yine de bazı çok oyunculu modlar sayesinde daha uzun bir oynanış deneyimi elde etmek mümkün. Ölüm Maçı modu da arkadaşlarınızla patır kütür adam indirmek için oldukça eğlenceli. Yine bu mod sayesinde daha uzun soluklu seviye rekabetine de girebilirsiniz. Böylelikle hikaye 15 saat gibi bir süre de bitse de, Uncharted dünyasında biraz daha uzun vakit geçirmeniz mümkün.

uncharted pc inceleme

Uncharted 4, gişe rekoru potansiyeline sahip hikayesi ve kurgusu ve çarpıcı grafikleri ile gerçekten başarılı bir yapım. En çok eleştirildiği noktalardan biri ise oyunun sonlarına doğru hikayenin gereksiz uzatılmaya çalışması ve oyuncuyu biraz sıkması. Ama Naughty Dog bu eleştirileri dikkate aldığını bir sonraki Uncharted oyunlarında oldukça net bir biçimde gösteriyor. Kısaca, A Thief’s End hikaye bazlı oyun seven, görsel kalite arayan ve aksiyona doymak isteyen oyuncuları tatmin edecek cinsten bir oyun.

UNCHARTED™: Legacy of Thieves Collection yayınları