Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
187,16
den başlayan fiyatlarla
Palworld
436,06
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
775,47
den başlayan fiyatlarla
Uncharted: The Lost Legacy Hikayesi

Uncharted: The Lost Legacy Hikayesi

Uncharted: The Lost Legacy, serinin üçüncü oyunundan tanıdğımız Chloe Frazer’in hikayesini konu alıyor. Uncharted 4’ün karakteri olan Nadine Ross ve Chloe, “Tusk of Ganesh” adı verilen bir parçayı aramak için yollara düşüyor.

Tusk of Ganesh, Chloe’nin babasının da bulmak için uğraştığı ve görevini artık kızına devrettiği nadide bir parçadır. Ama bu parçayı sadece biz aramıyoruz, Tusk’ı kendi lehine kullanmak isteyen ana düşmanımız Asav da bizimle aynı anda Tusk of Ganesh’in peşinde. Chloe ve Nadine bu efsanevi eseri aramak için birlikte Hindistan’ın bakmaya doyamayacağınız dağlarına gidiyor. Hikaye boyunca arkadaşlıklarının nasıl geliştiğini, birlikte çalışmayı adım adım öğrenişlerini izleme şansımız oluyor.

UNCHARTED™: Legacy of Thieves Collection
UNCHARTED™: Legacy of Thieves Collection
1.132,36
den başlayan fiyatlarla

Eşsiz Bir Hindistan Serüveni

Hikayede ilk olarak Hindistan’ın batısına giden bir yolu takip ediyoruz. Shiva’nın yayı, Ganesh’in mızrağı gibi çeşitli Hindu silah ve tuzaklarıyla dolu kulelerden geçiyoruz. Bulduğumuz ipuçlarını takip ederek Tusk of Ganesh’in eski başkent Belur’da olduğunu öğreniyoruz. Buraya yaptığımız yolculuk sırasında Chloe, eskiden Asav için çalışıyor olduğunu itiraf ediyor. Kandırılmış hisseden Nadine bu konuşmanın üzerine Chloe’yi terk ediyor fakat hikayenin ilerleyen kısımlarında ikili tekrardan bir araya geliyor. Hikayeye Uncharted 4’te ölüp ölüp dirilen ana karakterimiz Sam de dahil oluyor.

uncharted lost legacy hikaye

Asav tarafından yakalanmadan önce Belur’a varıyoruz ve avantajın bizde olduğunu zannediyoruz. Bu durum uzun sürmüyor çünkü adam bizi tuzağa düşürmeyi başarıp Chloe ve Nadine’i bir mağarada boğulmaya terk ediyor. Burada çeşitli bulmacalar çözerek kelepçelerimizi açıyor ve mağaradan kaçmayı başarıyoruz. Tekrardan Asav’ın peşine yollara düşüyoruz ve Asav’ın Tusk of Ganesh’i çoktan ele geçirdiğini öğreniyoruz. Asav Tusk’ı çok güçlü bir patlayıcı ile takas için kullanmak istiyor. Bu bomba ile başkenti patlatarak iç savaş çıkarmayı hedefliyor. Bu kısımlardan hikayenin gidişatı Tusk of Ganesh’i bulmaktan öte, iç savaş çıkmasını engellemeye dönüyor.

Asav'ın Sonu

Bir araba bulup bombanın taşındığı treni takibe alıyoruz, Chloe ve Nadine trene ulaşarak Asav’ın adamlarını öldürmeyi başarıyor. Buradaki aksiyonun tarifi mümkün değil, kaliteli çekilmiş bir kovalama sahnesi izliyor gibi hissediyorsunuz. Asav’ın adamlarından kurtulunca trenin gidiş yönünü değiştirmeye ve başkente gidişini engellemeye çalışıyoruz.

uncharted hikayesi

Bu esnada Chloe, Nadine ve Asav büyük bir dövüşe başlıyor ve kontrolü kaybeden tren bir köprüye çarpıyor. Kazada Asav ölüyor. Baş düşmanımızın ölmesiyle Chloe ve Nadine Tusk of Ganesh’i ele geçirmiş oluyor. Bu değerli eser ile ne yapacaklarına dair uzun bir konuşmanın sonunda Kültür Bakanlığı’na bağışlamaya karar veriyorlar. Burası biraz trajikomik. Saatler süren aksiyon, dövüş, kan, ter ve gözyaşının ardından bu nadide parçayı Kültür Bakanlığı’na teslim etmek oyuncuyu biraz üzüyor. Hikaye Sam, Nadine ve Chloe, Asav’ın öldüğü köprünün üstünde gün batımını izlerken bitiyor.

UNCHARTED™: Legacy of Thieves Collection yayınları