Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Tower 57 İnceleme

Tower 57 İnceleme

Old School kavramı nedir? Eğer oyunlarla haşır neşir ve oyun basınını takip eden bir oyuncuysanız bu kavramı sıklıkla duymuşsunuzdur farklı mecralarda. Bu kavram oyun dünyasında eskimiş ama hala sevilen ve sayılan ve de belirli kitlelere hitap etmiş oyunlar için kullanılır. Nostaljik yapımlar da diyebiliriz Old School yapımlar için.

Neden bu kavramı açıklama gereği duyduğumuza gelince de cevabı; bugünkü içeriğimizde saklı. Pixwerk geliştiriciliğinde, 11 Bit Studios yayıncılığında, 16 Kasım 2017’de oyun severlerin beğenisine sunulan old school punk  “Shooter” oyunu Tower 57 incelemesi ile karşınızdayız. 

8Çok İyi
  • Hiç bitmeyen aksiyon
  • Tahrip detayları üst seviyede gerçekçi
  • Nostalji sevenleri mutlu eden sıcak ve samimi görsellik
  • Tek kişilik deneyim oldukça zorlayıcı

Hikaye

Hadi gelin, biraz hikayeden bahsederek başlayalım incelememize. 

Büyük bir kıyametin ardından gelen karanlık ve uzak gelecekte, tüm insanoğlu için dışarda hayat son bulmaya yüz tutmuş ve yaşanılabilir tek yer de Megatowers denen devasa bir bina olmuştur. Birbirinden farklı yetenek ve özelliklere sahip ve hiç de sıradan olmayan bir grup insan da bu kuleyi araştırmak için görevlendirilmiştir.

Yeteneklerini ve iç güdülerini kullanarak Megatowers’ın gizli sırlarını keşfedip keşfedemeyecekleri de tamamen kahramanlarımıza bağlıdır. 

Tower 57 Old school oyun inceleme

Detaylar

Kısıtlı imkanlar ama yüksek hayal gücü ve gerçek bir tutkuyla yaratılan bu yapımlara her zaman bir şans vermek gerekir.

Tower 57’de iki kişilik bir bağımsız yapım şirketi tarafından oluşturulmuş bir oyun. Biri oyun dünyasına yıllarını vermiş diğeri de nispeten daha yeni ama yetenekli iki oyun sever... 

Yapım eski amiga oyunlarına sahip görsellikteki kıyamet sonrası dünyada geçen bir Shooter oyunu. Hızlı ve hiç sıkmayan aksiyon dolu saatler yapımda sizi bekliyor olacak. Önünüze çıkan herkesi ve her şeyi vurup öldürme lüksüne sahipsiniz. 

Tower 57 bu tarz yapımlarda eşine az rastlanan bir özelliği de sahip. Tüm mekanlar ve eşyalar gerçekçi bir mekanikle tahrip edilebilir durumda. Bu tarz parçalanma efektlerini oyunlara yedirmenin büyük bütçeli AAA oyunlarda bile ne kadar zor bir süreç olduğunu düşünürsek yapımcıları gerçekten tebrik etmek gerekiyor. 

Tower 57
Tower 57
20,50
den başlayan fiyatlarla

Oyunda birbirinden farklı niteliklere ve silahlara sahip 7 ayrı karakter bulunmaktadır. Kuleye sızma görevinde bu 7 kahramana ve üstün yeteneklerine her daim ihtiyaç olacaktır. 

Tek ve çok oyunculu deneyimleri edinmenizi imkan sağlayan bir yapıya sahiptir. Arkadaşlarınızla bir araya gelip Megatowers’ı yerle bir etmenin de ne kadar zevki olabileceğini söylememize gerek yok herhalde!

Tower 57 oyun steam

Birbirinden bağımsız ama bir asansör aracılığı ile birbirine bağlanan haritalarda gizli noktaları bulup tüm gizemleri çözebilirsiniz arkadaşlarınız ya da yalnız başınıza.

Ayrıca PixelArts’ın bütün nimetlerinden yararlanan Tower 57’nin görselliği de oldukça samimi ve de kaliteli gözükmekte. 

İyi oyunlar.

Tower 57 Yayınları