Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
188,20
den başlayan fiyatlarla
Palworld
487,24
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
779,78
den başlayan fiyatlarla
Total War: Warhammer III Hikayesi

Total War: Warhammer III Hikayesi

Benim en sevdiğim strateji serisi olan Total War, Warhammer ile işbirliği yaparak oyun çıkarttığı zaman gerçekten çok heyecanlı ve mutluydum. İlk oyunu oynadığımda beklentilerimi kesinlikle karşıladı ve devam oyunlarını beklemeye başladım ve şu anda kadar çıkan bütün oyunlarından keyif adlım.

Warhammer 3 ise çok sevdiğim bir iş başararak gerçekten hikaye odaklı bir tek kişilik mod sunuyor. Total War serisinin kendi oyunlarında bile bu kadar hikaye odaklı bir tek kişilik oyun olmamıştı bence. Üçlemenin son oyunu ise hikayenin gerçekten üstesinden gelmiş diyebilirim.

Serüven Başlıyor

Ayı Tanrısı Ursun, kışı kükremesiyle kırar ve kışın sonunda Kislev topraklarında yazı haber verirdi. Ursun bir gün ortadan kaybolur ve Kislev son yedi yıldır bitmeyen bir kışa mahkûmdur. Tzarina Katarin, Barkov kardeşler Yuri ve Gerik'i kayıp tanrıyı bulmak için kuzeye bir keşif gezisine gönderir. Yuri, dua ederken Ursun'un sesini duyar. Ursun, Kaos Atıklarının Uluyan Kalesi'nde esir tutulduğunu iddia eder.

Yuri, kardeşi ve ordusuyla tanrısını kurtarmak için Kaos Çölü'ne gider, ancak Ursun'un hapishanesine ulaşma yöntemleri Kaos tarafından yavaş yavaş bozulur. Yuri sonunda kardeşi Gerik'i öldürür ve kafatasını Uluyan Kale'yi geçmek için bir kafatası köprüsü inşasında kullanması için Khorne'un Büyük Daemon'una verir. Kaostan yozlaşmış Boyar'ı ve kalenin girişini koruyan güçlerini yendikten sonra, Yuri ve ordusu Uluyan Kale'ye varır ve burada Kaos Diyarı'na açılan bir portala girer.

warhammer 3 hikaye

Yuri hapsedilmiş Ursun'u bulur ve portaldan çıktıktan sonra İblis Prenslerinin ilki Be'lakor tarafından karşılanır. Be'lakor, Ursun'un sesini taklit ederek Yuri'ye rehberlik edenin kendisi olduğunu ortaya çıkarır. Ursun, Yuri'ye onu serbest bırakması için yalvarır, ancak Be'lakor, Yuri'yi Ursun'u öldürmesi ve gücünü ele geçirmesi için cezbeder. Yuri, Ayı Kalbine Kaos aşılı bir kurşun sıkarken Ursun acı içinde kükrer. Tanrı'nın Yuri'si geri tepmesi sonucu Yuri ağır yaralı olarak yere düşer. Yuri ölürken onu kurtarmak için Kaos Tanrılarına yalvarır. Kaos Tanrıları onun isteğini yerine getirir ve onu İblis Prensi rütbesine yükseltir.

Be'lakor, girişteki olayların ardından Ursun'u Kaos Diyarı'nda bulunan Ruhların Ocağına hapseder. Be'lakor, Ursun'un gücünü kullanarak Kaos Tanrılarından onun gücünü ve fiziksel formunu çaldığı için intikam almayı planlar. Ursun'un acı veren kükremeleri, maddi dünya ile Kaos Diyarını birbirine bağlayan kumaşı yırtarak, ölümlüler diyarında iblisleri mahsur bırakan bir girdaba neden olur.

Total War: WARHAMMER III
Total War: WARHAMMER III
1.499,00
den başlayan fiyatlarla

Lanetli Bir Kitap

Büyücülüğün Lordu Kaos Tanrısı Tzeentch'in lanetini taşıyan Kader Kitabı olarak bilinen lanetli bir kitap, Danışman olarak bilinen (önceki iki oyunda eğitimler veren) bir karakteri köleleştirir. Kitabı başkalarına tavsiye vermek için kullanabilir, ama asla kendi yararına değil. Danışman, kitaptan kurtulmak için ihtiyacı olan tek şeyin Ursun'un kanından bir damla olduğunu keşfeder. Tehlikeli Kaos Diyarını kendi başına geçemeyeceğini bilerek, amacına ulaşmasına yardımcı olmak için farklı gruplardan müttefikler arar.

Ice Court, buz büyüsünde uzmanlaşmış Tzarina Katarin Bokha tarafından yönetilir; ve Büyük Ortodoksluk, Katarin'in büyüsüne ve saray siyasetine fazla odaklandığına ve Ayı-Tanrı'yı ​​yalnızca onun inancının özgür bırakabileceğine inanan Ursun Kültü'nün Yüce Patriği Kostaltyn tarafından yönetilir. Krallığın en büyük üç şehrinin (Kislev, Erengrad ve Praag) kontrolünü ele geçirmek ve Katarin'in babası Tzar Boris Ursus'u Frozen Falls'tan uyandırmak, Kostaltyn veya Katarin ile yapılan sefer sırasında bir yan görevdir. Boris ve grubu, Ursun Revivalists, bunun bir sonucu olarak gelecekteki kampanyalarda oynanabilir hale geliyor.

Grand Cathay'ın ejderha kardeşleri, Fırtına Ejderhası Miao Ying (Kuzey Eyaletlerini yöneten) ve Demir Ejderha Zhao Ming (Batı Eyaletlerini yöneten), herhangi bir tanrıdan daha yaşlı olduklarına inandıkları için Ursun'u umursamazlar. Bununla birlikte, Ayı Tanrısı'nın, yıllar önce Norsca'da kaybolan kayıp kız kardeşleri Shen-Zoo'nun nerede olduğunu onlara bildirebilmesi için Ursun'u serbest bırakmaya ikna edilirler. Overtyrant Greasus Goldtooth tarafından yönetilen Ogreler, Ursun'u kaçırmak isterler, böylece onun ilahi etiyle ziyafet çekebilir ve geri kalanını tanrıları Büyük Maw'a yedirebilirler.

warhammer 3 hikayesi

Kaos cinlerinin hepsinin Ursun için kendi arzuları vardır. Sürgündeki Skarbrand, ihanetinin affı karşılığında Kan Tanrısı Khorne'a vermek için Ursun'un kafatasını arar. İki başlı Tzeentch Kahini Kairos Fateweaver, Ursun'un gözlerini alıp bugünü görme niyetindedir (çünkü o sadece geçmişi ve geleceği görebilir). Nurgle'ın Büyük Kirli Kişilerinin en güçlüsü olan Ku'gath Plaguefather, Kaos Hastalık Tanrısı, Ursun'un vücudunu Tanrı-Çiçeği olarak bilinen büyük bir veba yaratmak için kullanmayı planlar.

Kaos Aşırılık Tanrısı Slaanesh'in seçtiği Baş Ayartıcı N'kari, Ursun'un sonsuz ıstırabının özlemini çekiyor. Artık God-Slayer olarak bilinen ve Chaos Undivided'ın İblislerinin lideri olan Yuri, başladığı işi Ursun'u gerçek için öldürerek ve Be'lakor'dan intikamını alarak bitirmek istiyor.

Seçimlerimizin Sonuçları

Oyuncunun seçtiği fraksiyon, Ursun'un hapsedildiği Forge of Souls'a ulaşmak için dört Kaos Tanrısının her birine bağlı bir Daemon Prince'in ruhunu ele geçirmelidir. Oyuncunun fraksiyonu Kaos Diyarında Daemon Princes'in ruhları için savaşırken, Ursun öldüğünde, Be'lakor'un ölü tanrının gücünü emeceği ve kendisini Kaos Gölgeler Tanrısı'na dönüştüreceği ortaya çıkar. Forge of Souls'da yarattığı Soul Grinders ordusuyla dört Kaos Tanrısını yok edecek ve rakipsiz bir şekilde yönetmesine izin verecek.

warhammer 3 konu

Ursun, Daemon Princes'in dört ruhunun tamamı ele geçirildiğinde ölür. Danışman, Be'lakor tanrılığa yükselirken Forge of Souls'a giden bir köprü inşa etmek için Daemon Princes'in ruhlarını kullanır. Be'lakor'un ordusu, Dark Master öldürülmeden ve yükselişi engellenmeden önce oyuncunun fraksiyonu tarafından yenilir. Ursun'un ve oyuncunun ulusunun kaderi, son savaştan sonra ortaya çıkar.

  • Kislev'in liderleri, Tanrıları olmadan Kislev'in yok olacağına inanarak Ursun'un ölümüne ağıt yakar. Ursun ise onların imanı ve bağlılığıyla yeniden dirilir ve kükremesiyle Kislev'in bitmek bilmeyen kışını sona erdirir.
  • Ursun, ejderha kardeşler tarafından ruh büyüsü kullanarak konuşulur ve varoluştan kaybolmadan önce, Ursun onlara kayıp kız kardeşlerinin yerini söyler.
  • Khorne, ayı-kafatası tanrısını Skarbrand'dan alır. Kan Tanrısı böylesine değerli bir adak almaktan memnun olsa da, ihanetinden dolayı Skarbrand'ı affetmez ve Skarbrand'ın çabalarını boşa çıkarır.
  • Ursun'un gözleri Kairos tarafından alınır ve bir Tanrı'nın bakışıyla nihayet geçmişi, bugünü ve geleceği görebilir.

Total War: WARHAMMER III yayınları