Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
187,16
den başlayan fiyatlarla
Palworld
436,06
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
775,47
den başlayan fiyatlarla
Thymesia İnceleme

Thymesia İnceleme

Elden Ring'in etrafındaki dalga yakın zamanda bitecek gibi değil ama siz çoktan Elden Ring benzeri farklı bir oyun arayışına girdiyseniz daha fazla aramanıza gerek kalmadı. Zor oynanış, oyuncuyu tatmin eden karakter gelişimi ve farklı oynanış stillerine uyum sağlayabilen bir oyun arıyorsanız Thymesia tam size göre tasarlanmış bir oyun. Bu detaylı incelemede Thymesia oynamadan önce bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız.

Oyunda amacınız farklı bölgelerdi görevleri tamamlayarak hikayeyi ilerletmek üzerine kurulu. Ana karakterimiz, veba maskesi takan, iki kılıcına ek olarak, büyü benzeri güçleri de olan bir kılıç ustası. Oyun, TPS kamera açısına sahip souls benzeri bir oyun, yani zorluklarla dolu bir macera hazırsanız Thymesia'yı denemelisiniz!

8Çok İyi
  • Dövüş sistemi ve strateji planlaması dengeli ve zorlayıcı
  • Oynanışı kendi stilinize göre değiştirebiliyorsunuz
  • Silahlar ve bossların çeşitliliği fazla
  • Mekanikleri öğrenmesi kolay
  • Hikayesi geliştirilebilir
  • Dövüş bir yerden sonra tekrara düşebilir

Thymesia Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Thymesia
Thymesia
403,74
den başlayan fiyatlarla

Thymesia Hikayesi

Bir zamanlar dünyada herkesten ileride olan Hermes Krallığı şimdi felaketle bitmek bilmeyen bir mücadele içerisinde. Simya bilimi, krallığın tüm sorunlarının çözümü ve onları bu karanlık çağdan çıkarabilecek tek yol olarak görülüyordı. Fakat simyanın ülkede hızla yaygınlaşması ve herkesin evlerinde bu ilimle uğraşmaya başlaması sıkıntıları da beraberinde getirmeye başladı. Yüksek maliyeti ve kötü niyetle kullanmaya uygun doğası ile, simya yanlış insanlar tarafından kötü emeller için tüketilmeye başlandı. Halkın birbiriyle olan bu savaşı yetmezmiş gibi, yalnış karışımlar sonucu oluşan enfekte canavarlar kana bulanmış sokaklarda sinsice dolaşır oldular. Tedavi için umut yoktu.

Peki biz bu hikayenin neresindeyiz? Krallığın son umudu Corvus, yani bizim veba maskeli adam. Yalnızca bütün anılarını biriktirmeyi başarabilirse gerçek bilgiye erişerek bu sonu değiştirebilecek olan Corvus ile bitmez tükenmez ve oldukça zorlu bir maceraya atılmaya hazır mısınız?

thymesia inceleme

Oynanış

Memory Mekaniği

Ekranın sağ üst köşesinde karakterinizin sahip olduğu 'memory' yani anı sayısı bulunur. Elden Ring veya Dark Soul oyunlarından alışık olduğunuz bu sistem karakterinizin level atlaması için kullanılıyor. Bossları veya düşmanları öldürmek memory sayınızı arttırır. Karakteriniz ölürse tüm memoryler karakterinizin öldüğü yere düşer, öldüğünüz bölgeye dönerek yerdeki anılarınızı yağmalayabilirsiniz. Ancak, o noktaya ulaşıp memoryleri toplayamadan tekrar ölürseniz, işte o zaman bütün anıları kaybetmiş olursunuz.  Bu mekanik oyuncuya strateji kurmayı gerektiren oynanış mekaniklerinden biridir.

Ekranın sağ alt köşesinde karakterinizin sağlık iksirleri, fırlatılabilir eşyaları ve becerileri görüntülenir. Oyunun başında, karakterinizin beş sağlık iksiri bulunur. Her ölüşünüzde veya dinlendiğinizde, sağlık iksiri ve atılabilir eşyalar yenilenecektir. Atılabilir eşyalarınızı tekrar tekrar kullanamazsınız. Bir bıçağı fırlattıktan sonra, ikinci bıçağı fırlatmak için birkaç saniye bekleme süresi olacaktır. Karakterinizin özel becerisini her dövüşte belirli sayıda kullanabilirsiniz. Bu beceriler, karakteriniz için bir avantaj yaratabilir, düşmana ani hasar verebilir veya size farklı buff'lar sağlayabilir.

thymesia oynanır mı

Hit Point veya Spell Point Barım Sıfırlanırsa Ne Olur?

Ekranın sol alt köşesinde Hit Point çubuğunu ve Spell Point çubuğunu görebilirsin. Hit Point çubuğunuz sıfıra düşerse, karakteriniz ölür. Becerileri kullanmak ve özel hareketlerinizi uygulamak SP tüketir. Eğer SP barınız sıfırlandıysa becerilerinizi kullanamazsınız. Ayrıca, Hit Point çubuğunuzun üst kısmında karakterinizin sahip olduğu buff'lar bulunur.

Oyundaki ana savunma eyleminiz kaçmak olacak. Rakiplerinizi gözlemleyerek onların kalıplarını çözmeli ve doğru zamanlama ile saldırılarından kaçınmalısınız. Herhangi bir souls benzeri oyunda olduğu gibi, Thymesia'da rakip saldırılardan kaçınmak çok önemli.

Oyun Grafikleri

Thymesia karanlık ve kasvetli bir atmosfere sahip. Örneğin boss odalarının veya zindanların zemininde kan, vücut parçaları ve parçalanmış eşyaları görmek mümkün. Bu atmosferi yansıtan renk paleti de doğal olarak ağırlıkla pastel tonlarda ve soğuk renklerde. Grafik kalitesine gelecek olursak, buradan da Thymesia'ya geçer not verebiliriz. Gerçekçi ve detaylı grafikleri ile dövüşten dünya keşfine kadar oyunun pek çok noktası oldukça keyifli hale getirilmiş. 

Thymesia Oynanır mı?

Elden Ring'i yeni bitirdin ve oynayacak bir sonraki şeyi aramaya mı başladın? Hele bir de soul tarzı oyunları seviyorsan Thymesia kesinlikle bir şansa değer. 

Thymesia yayınları