Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Thief Simulator İnceleme

Thief Simulator İnceleme

İçeriğimize giriş yapmadan önce uyaralım. Bu içerikte geçen veya geçecek hiçbir şeyi önermiyoruz siz değerli oyunculara. 8 Aralık 2018’de çıkışını gerçekleştiren adeta bir hırsızlık simülasyonu olan Thief Simulator’u incelemeye başlıyoruz.
6Ortalama
  • Tatmin edici görsellik
  • Farklı bir konsept
  • Eğlenmek garanti
  • Detaysız karakter çizimleri
  • Yetersiz araç fizikleri

Detaylar

Playway isimli, pek de duyulmamış bir oyun yapımcısının elinden çıkmış Thief Simulator. Oyunlardaki baş karakterler her zaman örnek temsili vatandaşlar olacak değil ya. Thief simülatörün kahramanı da - gerçi kahraman demek doğru olmaz - adı üstünde bir hırsız. 

Yapıma basit ve acemi bir hırsız olarak başlıyoruz. Küçük bir garajımız bir de eski arabamız var. İşlerimizi ve cüzdan kabarıklığımızı büyütmemiz; yeteneklerimize ve de ne kadar çalışkan olduğumuza bağlı.

Vinny isimli şahıs tarafından hırsızlığın tekniklerini anlatıyor giriş sekansında. Yani bu kısmı bir 'tutorial' aşaması olarak da adlandırabiliriz.

Lineer bir senaryosu olmayan yapımdan biraz hikaye detayı vermek gerekirse, Vinny bir mafya patronu ve bizi suç işleyip bu hırsızlık girişimlerini gerçekleştirmek için zorluyor.

Sahip olduğumuz ekipmanlar, bölgemizdeki soyulacak evler ve bu evlerde yaşayanların sayısı gibi bilgileri bize aktararak soygun sırasında karşımıza çıkabilecek olası sorunları engellemeye çalışıyor sözde dostumuz Vinny.

Thief Simulator
Thief Simulator
32,00
den başlayan fiyatlarla

Oyun aşama aşama ilerliyor. Gece vakti arabamıza atlayıp hadi şu evi soyalım diyemiyoruz yapımın ilk aşamlarında. Girip soyabileceğimiz evler de sınırlı. İşimizde ustalaştıkça, yeni ekipmanlar elde edip daha komplike ve daha büyük soygun işleri icra edebiliyoruz. 

Aman komşulara dikkat edin. Sizi iş üstünde yakalarlarsa hemen polislere haber veriyorlar ve polisler de anında olay yerinde bitiyor. Böyle bir durumda hemen arabanıza atlayıp suç mahallinden ayrılmanızı öneririz. 

Dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da alarm sistemleri. Girmeye çalıştığınız evlerde alarm sistemlerini devre dışı bırakıp kapatmanız gerekiyor. Yoksa alarmın çalması takribinde hemen polis amcalar ensenizde bitebilir. 

Yapımda bizi enselemekten kurtaran sevgili aracımızın dışında bir de bilgisayarımız bulunuyor. Garajımızda bulunan bu bilgisayar sayesinde iş planlarımızı yaparken, hırsızlar için tasarlanmış çalıntı eşyaları bulup satın alabileceğimiz marketlerde bulunuyor. PC üzerinde hırsızlık alışverişi yapma mekaniği oyunun en eğlenceli kısmını oluşturuyor bizce.

Grafikler

Yapım görsellik konusunda beklenenden fazlasını veriyor. Düşük bütçesi ve küçük boyutuna rağmen oyun gayet güzel gözüküyor. Karakter çizimleri her ne kadar üzerine çok düşülmemiş kalitede olsada çevre detayları ve ışıklandırma konusunda çıkarılmış çok başarılı bir iş söz konusu.

Her oyunda olabileceği bu oyunda da teknik aksaklıklarla karşılaşmanız oldukça mümkün görünüyor. Bu küçük aksaklıklara takılmadan yapımın keyfini çıkarma da biz oyunculara düşüyor.

Son Söz

Gerçek hayatta asla kimsenin tasvip etmeyeceği, gizlice insanların evine girerek hırsızlık yapma deneyimi elde edebileceğiniz Thief Simulator’de, uzun ve keyifli saatler geçireceğiniz konusunda olumlu düşünceler içerisindeyiz. 

İyi oyunlar.

Thief Simulator Yayınları