Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
The Wonderful 101 Hikayesi

The Wonderful 101 Hikayesi

Hikaye, çocuklarla dolu bir okul otobüsünün Geathjerk olarak bilinen uzaylı istilacılar tarafından saldırıya uğramasıyla başlar. Öğretmen Bay Wedgewood, süper kahraman Wonder-Red'e dönüşür ve Unite Morph güçleriyle uzaylıları yok etmek için diğer süper kahramanlarla birlikte çalışır. Ancak bir öğrenci, Luka, hayal kırıklığına uğramış görünüyor ve hem kahramanlara hem de uzaylılara olan nefretini ifade ediyor.

Uzaylılara Karşı

Kahramanlar daha sonra işgalcilere karşı savunmalarını ve saldırılarını planlamak için amiral gemileri Virgin Victory'de buluşurlar. Dünya, beş Süper Reaktör tarafından desteklenen Margarita olarak bilinen bir kalkan tarafından istilaya karşı korunmaktadır. Kahramanlar, bu reaktörleri korumak ve liderleriyle birlikte kalkandan geçen uzaylıları yok etmek için dünyayı dolaşmalıdır. 

Seyahat ederken, reaktörler güvenli olduğunda, uzaylıların geri kalanını yok etmek için yörüngedeki bir uydu topu olan Shirogane Comet'i kullanacaklarını açıklayan Profesör Shirogane ile buluşurlar. Yol boyunca, Wonder-Red ekibine, özellikle kardeşi uzaylı liderlerden biri olan Vijounne tarafından öldürülen Wonder-Blue'ya liderlik etmek için mücadele ediyor. Blue'nun intikam arzusu, Red onu ekiple işbirliği yapmaya ikna edene kadar çeşitli sorunlara neden olur. Ayrıca, Luka gemide saklanır ve kahramanlar onu güvende tutmak için onu getirmek zorunda kalır.

The Wonderful 101: Remastered
The Wonderful 101: Remastered
61,00
den başlayan fiyatlarla

Kahramanlar ayrıca uzay korsanı Prens Vorkken ve ilk arkadaşı Chewgi ile tekrar tekrar savaşırlar. Vorkken, Geathjerk'ten intikam alma gücüne sahip olabilmek için galaksideki en güçlü savaşçıları arıyor. Vorkken, kahramanlarınkine benzer Unite Morph saldırılarıyla savaşır ve karşılaşmalarında Wonder-Red'e bir folyo görevi görür. Vorkken'in kız kardeşi Immorta'nın yardımıyla kahramanlar onu yener ve Wonder-Red, Vorkken'i intikam arzusunun onu kötüleştirdiğine ikna eder.

the wonderful 101 hikayesi

Hikayenin doruk noktasında, Luka kahramanlara ihanet eder, uzaylılara katılır ve kolyesinin Süper Reaktörleri kontrol eden anahtar olduğunu ortaya çıkarır. Luka, annesi CENTINELS Profesörü Margarita'nın Dünya'yı koruyan kalkan üzerinde çalışırken öldüğünü ve annesinin kaybının intikamını almak için uzaylıların Dünya'yı yok etmelerini istediğini açıklıyor. Ancak Wonder-Red, Luka'nın annesinin hala hayatta olduğunu duyurur. Kendini, Dünya'nın savunmasını kontrol eden bilgisayar sistemi olan yapay zeka Mother Platinum'a çevirmiştir.

Luka intikam arzusundan vazgeçer ve Anne Platinum yıkılan şehrin parçalarını toplayarak Platinum Robo adında dev bir robot yaratır. Kahramanlar, robotu kullanarak Shirogane Kuyruklu Yıldızına doğru savaşır ve topunu ateşleyerek işgalci filoyu yok eder. Uzaylıların lideri Jergingha pes etmez ve daha da büyük bir filoya sahip gezegen büyüklüğünde bir kalede belirir. Platinum Robo kaleye saldırmak için uçar, Chewgi ve Vorkken ise kalenin savunmasını kırmaya yardım etmeye gelir.

Karşı karşıya geldikten sonra Jerrgingha, Geathjerk'in, Dünya'nın, Geathjerk liderlerinin ana dünyalarını yok eden Harika Olanlar ve CENTINELS teknolojisini kullanarak Büyük Galaktik Koalisyon adı verilen kötü bir imparatorluk haline geldiği 1.500 yıl sonrasına ait olduğunu ortaya koyuyor. Geathjerk, Koalisyonun var olmasını önlemek için Dünya'yı yok etmek için zamanda geri gelmiştir. Jergingha'nın kalesi, Platinum Robo'dan bile daha büyük dev bir robota dönüşür, ancak Harika Olanlar, Immorta ve Vorkken güçlerini birleştirir ve onu yok ederek dünyayı kurtarır. 

Guyzoch, saldırdıkları dünyaları yeniden inşa etmeye yardım etmek için Vorkken ile birlikte ayrılır. Harika Olanlar, Dünya'nın asla Jergingha'nın görünüşte tahmin ettiği gibi kötü bir imparatorluk haline gelmemesini sağlamaya yemin ederler. Luka, hatalarını telafi etmek için Harika 100'e katılır. Sonuç olarak, takımın adı Harika 101 olarak değiştirilir.

Sona Doğru

Sonsöz, Luka'yı (şimdi Wonder-Goggles) ve diğer kahramanların oyunun açılışına paralel olarak uzaylılardan bir okul otobüsünü kurtardığını gösteriyor. Hikaye, kahramanların kalan Geathjerk güçlerine karşı savaşmaya devam etmesiyle sona erer.

The Wonderful 101: Remastered Yayınları