Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
The Sinking City Hikayesi

The Sinking City Hikayesi

The Sinking City, 1920'lerde Massachusetts, Oakmont'un gözlerden uzak bir balıkçı kasabasında geçiyor. Burası hiçbir haritada işaretlenmemiş bir yer ve uzaklığı nedeniyle çok az kişi nasıl bulunacağını biliyor.

Oakmont'un okült ile uzun bir geçmişi vardır ve vatandaşlarının çoğu sadece eksantrik değil, aynı zamanda utanmaz okültizm uygulayıcılarıdır. Kanlı ritüel kıyafetleri içindeki tarikatçılar, balıkçılar, kasaba halkı, yakındaki Innsmouth'un yıkımından gelen mülteciler, yoksul, çaresiz ve üst sınıfın iyi topuklu üyeleri ile birlikte sokaklarda dikkat çekici bir manzara sunulur.

Kasaba ayrıca yıllar içinde kendi benzersiz lehçesini geliştirdi, ancak birçok deyimin kökeni belirsizdir. Altı ay önce Oakmont sokaklarının çoğunu sular altında bırakan ve ana karayla bağlantısını kesen gizemli, kalıcı doğaüstü kökenli bir sel tarafından sular altında kaldı. Oakmonters tarafından bilindiği gibi Tufan, dehşete düşmüş vatandaşların zihnine karşı konulmaz bir şekilde histeri ve çılgınlık aşılayan karanlık bir gücü beraberinde getirdi ve mücadele eden kasaba da çöküşün eşiğinde. Buna ek olarak, Oakmont dışından kayıp olduğu bildirilen insan sürüleri, akıldan çıkmayan, anlaşılmaz görüntülerle kasabaya geliyor.

the sinking city hikayesi

ABD Donanması denizcisi ve I. Dünya Savaşı gazisi olan özel dedektif Charles Winfield Reed, geminin ortadan kaybolmasından bu yana başına gelen kabus gibi görüntülerin nedenini keşfetmek için entelektüel Johannes van der Berg'in daveti üzerine Boston'dan Oakmont'a seyahat eder. Bu kişi USS Cyclops'ta görev yapmıştır. Bu vizyonlar çok sayıda başka kişi tarafından paylaşılıyor ve en sık Oakmont'ta bildiriliyor. Reed ayrıca, kasabayı saran Tufan'ın nedenini ortaya çıkarmaya yardımcı olmak için Oakmont'un önde gelen ailelerinden birinin etkili ve fiziksel olarak çarpıcı başkanı Robert Throgmorton tarafından da vizyonları inceliyor. Reed, bu soruşturmayı ve diğerlerini, görünüşte vizyonlarının bahşettiği duyular dışı gözlem güçlerini kullanarak, yol boyunca Oakmont'un gölgeli tarihini ve köhne göbeğini ortaya çıkarırken sürdürürken, kasabanın karanlığı tarafından aşındığı için akıl sağlığını korumak zorundadır, diğer dünya yaratıkları ölüme çekilir.

Reed'in cevap arayışı, sonunda Büyük Kadimler'in insanlığı temizlemek için bir planını ortaya çıkarır. Johannes van der Berg'in, Cthulhu ve Idh-yaa'nın gizli kızı Cthylla'yı da hapseden Cthygonnaar'ın batık tapınağını açığa çıkarmak için potansiyel Seçilmiş'i Oakmont'a çeken Sarı Kral Hastur tarafından kullanılan bir kılık olduğu ortaya çıkar. Tufan'ın Wylebeast'lerin ve kabusların kaynağı da belli olur. Cthylla serbest bırakıldığında, Cthulhu'nun reenkarnasyonunu doğuracak, bu da Oakmont'un denizde boğulmasına ve dünyanın diğer Büyük Yaşlılar'ın gelişiyle yok olmasına neden olacak.

the sinking city oyun hikayesi

Reed, üç sondan birine yol açan bir seçimle karşı karşıyadır Kıyametin gerçekleşmesini önlemek amacıyla Cthylla'yı uyandırmak için kullanılan eserle Boston'a kaçabilir. Seçilmiş kişi olarak kaderini terk etmek için intihar edebilir ve böylece Cthylla'nın uyanışını birkaç yüzyıl daha geciktirebilir. Kaderini kabul edebilir ve daha sonra onu tüketen ve yüzeye çıkan Cthylla'yı serbest bırakabilir.

Reed'in ya Johannes'in Boston'a gelişine ve onu su basmasına tanık olduğu, halüsinasyon gördüğü ya da Johannes'in Oakmont rıhtımında başka bir olası Seçilmiş ile başka bir tekneyi beklerken görüldüğü gibi, Cthulhu'nun planının meyvesinin önceki iki sonda bile kaçınılmaz olduğu ima edilir.

The Sinking City Yayınları