Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
The Sims 4 İnceleme

The Sims 4 İnceleme

Oyun oynamanın asıl amacı gerçek hayatta yapamadığımız ve hayallerimizde vücut bulmuş dünyaları ziyaret ederek keyifli zamanlar geçirip, farklı deneyimler elde etmektir. O yüzden yapımcılar da eserlerini ortaya koyarken gerçeklik dışı konseptlere yönelmektedir. Uçan, kaçan, sihirli gücü olan veya elindeki silahla ortalığı birbirine katan kahramanlardır popüler oyunların baş aktörleri.

Bugünkü içerik konuğumuz ise tamamen gerçek hayatın sanal ekranlarda simüle edildiği bir modern zaman simülasyonu olan The Sims 4. Kendi kulvarındaki en büyük ve rakipsiz seri diyebilriz The Sims için. Gelin birlikte The Sims 4’ün dünyasına bir göz atalım.  

8Çok İyi
  • Kaliteli görsellik
  • Karakter yaratma mekaniği yeterli seviyede detaylı
  • Daha kolay inşa ve tasarım
  • Dekorasyon için kullanılabilecek eşya sayısı inanılmaz
  • Türkçe dil desteği yok
  • Uzun yükleme ekranları

Detaylar

Yapımcı firması Maxis, yayıncısı ise FIFA serileri ile meşhur olan Electronic Arts'ın oyunu TS4, 2014 senesi içinde hayatlarımıza müdahil olmuştur. O günden bugüne hala hatırı sayılır bir oyuncu kitlesi The Sims 4’ün dünyasında bolca vakit geçirmektedir.

Yukarıda da değindiğimiz gibi TS4 tam bir yaşam simülasyon oyunudur. Oyuna girer girmez bir karakter oluşturmanız isteniyor sizden. Daha sonra başlıyorsunuz karakterinizi yaşam macerasını yazmaya.

Bebeklikten başlayarak sırasıyla; çocuk, genç, yetişkin ve yaşlılık dönemleri The Sims ile deneyim edilebilir. 

The Sims 4 İnceleme

Yapım sürekli olarak aldığı güncellemelerle oyunu ve ona olan ilgiyi canlı tutmayı başarabilmiştir. 2016 güncellemesi ile kız erkek olan cinsiyet seçim ekranına cinsiyetsiz ibaresi eklenmiştir. 2017 güncellemesi ile de oyunda olmayan yeni yürümeye başlayan bebek karakter eklenmiştir. 

Daha Detaylı Etkileşimler
Serinin eski oyunlarında olan ilişki ve etkileşim mekaniği daha da geliştirilerek karakterlerin birbiriyle random şekilde muhabbet etmesi sağlanmış ve yapım böylece yaşam simülasyon deneyimini bir üst seviyeye taşımıştır.

2020 güncellemesi ise; karakter özelleştirmelerine ağırlık vermiştir. Ten rengi seçimi daha da detaylandırılarak sıcak ve soğuk renk şeklinde ayrılmıştır. Makyaj seçiminde ise daha dolgun ve şeffaf tonlar kız karakter seçiminde bulunan oyuncular için bir üst seviyede detaylandırılmıştır. 

Tabii ki yaptıklarımız ve yapacaklarımız karakter gelişimiyle sınırlı değil oyunda. Yaşadığımız evi a dan z ye kendi istediğimiz ama bütçemizin yettiğince düzenleyip yaşam alanımızı oluşturabiliriz. Tek bir ev sahibi iken oyunun ilerleyen aşamalarında kendi mahallemizi ve çevremizi oluşturma imkanı da biz oyunculara sunulmuş. 

The Sims 4 İnceleme

“Ev alma komşu al.” atasözünden hareketle komşularımız ve çevremizle de iyi ilişkiler kurmak durumundayız. Oyunda etkileşime girdiğiniz herkes ile olan ilişkilerinizi detaylı olarak bir menüden takip edebilirsiniz. İlişki durumu yaşam tarzınız ve komşularınıza bakış açınıza göre sürekli değişen bir çizgi oluşturmaktadır. 

Bütçe demişken; gerçek hayatta yaşamımızı sürdürmek için nasıl çalışmamız gerekiyorsa The Sims 4’te de oyunda ilerleyip ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek için iş bulup çalışmak ile yükümlüyüz. Oyunu çevresel olarak değerlendirecek olursak birbirinden farklı 2 büyük yaşam alanı mevcut. Bunlar: Willow Creek ve Oasis Springs. Her iki bölgede de beşer adet mahalle bulunuyor. Nerede yaşayacağınızın kararını vermek de tabii ki size kalmış.

The Sims 4

The Sims™ 4
The Sims™ 4
279,99
den başlayan fiyatlarla

Karar

Tamamını sizi oluşturacağınız ve de size özel bir dünyada hayat mücadelesi verirken, aile içindeki ve çevrenizdeki insanlarla olan ilişkilerinizi de dengeli bir şekilde ayarlamaya çalıştığınız The Sims 4, uzun ve zevkli bir oynanış için satım alımlarınızı bekliyor. 

İyi oyunlar. 

The Sims™ 4 Yayınları