Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
The Outlast Trials İncelemesi

The Outlast Trials İncelemesi

Outlast serisinin dördüncü ve son oyunu olan The Outlast Trials 16 Mayıs 2023 tarihinde çıkış yapan ve korku oyunu hayranlarının ilgisini çeken bir yapımdır. Oyun soğuk savaş döneminde yani 1950’li yıllarda geçmektedir.

Sovyetlere ve komünistlere karşı verilen savaşta bilgi toplamak ve suikast görevlerine atamak için insanların beynini yıkayan bir kuruluşta ana karakterimizle hayatta kalmaya çalışacağız. Eğer The Outlast Trials’ın nasıl bir oyun olduğunu merak ediyorsanız okumaya devam edin!

7Çok İyi
  • Karakter Özelleştirme Ekranı
  • Co-op oynanış imkânı
  • Oyunun Grafikleri ve Atmosfer Tasarımı
  • Oyunun Hikayesi ve Görev Yapısı
  • Oyunun bazı görevleri ve bölümleri co-op oynanış için tasarlanmış

Outlast Trials Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

The Outlast Trials
The Outlast Trials
269,00
den başlayan fiyatlarla

Karakter Özelleştirme Seçenekleri

The Outlast Trials’ı serinin diğer oyunlardan ayıran ilk özelliği bu sefer ana karakterimizin görünüşünü istediğimiz gibi değiştirebiliyor olmamızdır. Ana karakterin görünüşünü üç farklı kategoride değiştirebiliriz. İlk kategori genetik olarak isimlendirilen ve karakterimizin medeniyetini, cinsiyetini ya da ırkını belirleyebildiğimiz sekmedir. Bu sekmeyi kullanarak ana karakterin genel vücut yapısını, boyunu, ten rengini değiştirebilirsiniz. İkinci kategoride karakterin saç yapısını ve yüz şeklini özelleştirebilirsiniz. Üçüncü kategoride ise karakterin ses tonunu ayarlayabilirsiniz. Oyunun ilerleyen kısımlarında tekrar bu menüye dönebilir ve karakterinizin görünüşünü değiştirebilirsiniz.

the outlast trials inceleme

Co-op Oynanış

The Outlast Trials’ı serinin diğer oyunlarından ayıran ikinci özelliği ise onun co-op oynanış mekaniğine sahip olmasıdır. Başlangıç görevini tamamladıktan sonra arkadaşlarınızla ya da rastgele insanlarla takım kurabilir ve seçtiğiniz görevleri tamamlayabilirsiniz. Co-op oynanış için bir lobi oluşturabilir ya da oyunun lobi mekânından diğer insanların karakterleri ile etkileşime girebilirsiniz. Ayrıca bu lobide bilek güreşi gibi mini oyunları deneyimleyebilir ve diğer insanların yarattığı karakterleri inceleyebilirsiniz.

Oynanış Mekanikleri

Önceki Outlast oyunlarından alışkın olduğumuz yavaş tempolu, gerilim dolu ve bol saklanmalı oynanış mekanikleri The Outlast Trial’da da mevcuttur. Oyunda ilerlemek için saklanmanız, koşmanız, eğilmeniz, tırmanmanız ve zıplamanız gerekecektir. Bu mekanikleri bölümlerin bulmacalarını çözmek ve sizi kovalayan düşmanlardan kaçmak için kullanacaksınız. 

Ekranın üst kısmına baktığımızda serinin önceki oyunlarından aşina olduğumuz batarya göstergesini görüyoruz. Karanlık ve ışıksız oynanış sekanslarında etrafı görmek için gözlüğümüzün bataryasına dikkat etmemiz gerekir. Eğer oyunun ilerleyen kısımlarında sıkıntı yaşamak istemiyorsanız, ihtiyacınız olmadığı sürece gece görüşünü açmamanız tavsiye ederiz. 

Oyunda ilerlemek için ekranlarda okuduğunuz görevleri tamamlamanız gerekir. Her görevi tamamlamak için farklı bir mekânı keşfetmeniz ve oradaki jetonları toplamanız gerekir. Eğer uslu bir çocuk olur ve yeterince jeton toplayabilirseniz belki özgürlüğünüze bile kavuşabilirsiniz.

the Outlast Trials oynanır mı

Oyunun Grafikleri

The Outlast Trials Unreal Engine 4 grafik motoru ile tasarlanmış bir oyundur. Oyunun grafik ve animasyon kalitesi yüksek bütçeli oyunlarla kıyaslanabilecek kadar iyidir. Öncelikle özelleştirdiğiniz karakterlerin görünüşünde ve hareket şemalarında gerçek dışı hissettiren hiçbir hata yoktur. 

Oyun, yüksek kaliteli grafiklerini korku ve gerilim dolu atmosferi ile desteklemektedir. Mekân tasarımlarındaki cesetler, yıpranmış duvarlar, eskimiş eşyalar, NPC’ler ve kuklalar sizi korkutmak için zemin oluşturacaktır. Eğer oyunun atmosferi ve mekân tasarımı bu kadar kaliteli olmasaydı The Outlast Trials bu kadar korkutucu bir oyun olmazdı.

The Outlast Trials Oynamaya Değer mi?

Eğer arkadaşlarınızla gerilim dolu sekanslar deneyimleyebileceğiniz bir oyun arıyorsanız The Outlast Trials’ı denemenizi tavsiye ederiz. Her korku oyununda bulunmayan karakter özelleştirme ekranı ve co-op oynanış mekanikleri The Outlast Trials’ı oynamaya değer bir oyun yapmaktadır. 

Eğer The Outlast 3’ün ne kadar olduğunu merak ediyorsanız buraya tıklayarak oyunun en ucuz kopyasını bulabilir ve arkadaşlarınızla birlikte oynamaya hemen başlayabilirsiniz. Ayrıca oyunun fiyatı düşünce haber ver seçeneğini kullanarak The Outlast Trials indirime girdiğinde haberdar olabilirsiniz!

The Outlast Trials yayınları