Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
The Outer Worlds Hikayesi

The Outer Worlds Hikayesi

2355 senesinde Umut, yolculardan birini (Yabancı) güvenli bir şekilde diriltmeyi başaran çılgın bilim adamı Phineas Welles tarafından Halcyon sisteminin eteklerinde sürüklenirken keşfedilir.

Görev Başlıyor

Welles, Yabancı'ya Halcyon kolonisinin, Halcyon'daki yaşamın her yönünü yöneten çeşitli mega şirketlerin (Kurul) kitlesel yetersizlikleri nedeniyle zor zamanlar geçirdiğini bildirir. Uzun süreli soğuk uykunun yan etkileri nedeniyle, Yabancı, sıradan Halcyon sakinlerinin çoğundan önemli ölçüde daha yüksek zihinsel ve fiziksel yeteneklere sahiptir. Welles, Yabancı'ya, Halcyon'un kurtuluşunun anahtarının elinde olduğuna inandığı kalan Umut kolonicilerini canlandırmak için gereken kaynakları sağlama görevini verir.

The Outer Worlds
275,01
den başlayan fiyatlarla

Welles, Yabancı'yı bir kaçış kapsülünde Terra 2'ye fırlatır ve burada kaçakçı Alex Hawthorne adlı bir bağlantının beklediği yer. Ne yazık ki, Yabancı'nın bölmesi Hawthorne'a iner ve Hawthorne'un iniş işaretinden uzaklaşması gerektiğini fark etmemesi nedeniyle onu anında öldürür. Yabancı, Hawthorne'un ADA adlı bir yapay zeka tarafından yönetilen Güvenilmez gemisine komuta eder. Güvenilmez için bir güç dönüştürücü arayışında olan Yabancı, Kurul tarafından desteklenen konserve kasabasının Adelaide McDevitt liderliğindeki kaçaklarla soğuk bir savaşta yakalandığı yakındaki sınır kasabası Edgewater'a girer. Kasaba belediye başkanı Reed Tobson, Yabancı'dan gücü McDevitt'in köyünden Edgewater'a geri yönlendirmesini ve kaçakları Edgewater'a dönmeye zorlamasını ister. Bununla birlikte, McDevitt bunun yerine gücü klanına yönlendirmeyi, konserve fabrikalarını kapatmayı ve kasaba halkını Kurul baskısından kurtarmayı önerir.

the outer world oyun hikayesi

Yabancı'ya bu görevde Edgewater'ın utangaç kasaba mühendisi Parvati Holcomb katılır ve daha sonra ona Güvenilmez'de bir yer teklif eder. Yabancı, daha sonra, esprili paralı asker Ellie Fenhill, geminin eli Felix Millstone, Edgewater papazı Maximillian DeSoto, alkolik canavar avcısı Nyoka ve SAM adlı bir temizlik robotu da dahil olmak üzere mürettebatına başka müttefikler de alabilir. Hikaye ilerledikçe, Yabancı, Welles'in iddia edilen terör eylemleri nedeniyle Kurul tarafından arandığını öğrenir ve Halcyon'u kurtarmak için Welles'in mi yoksa Kurul'un mu tarafında olacağına karar verebilir.

Yabancı, Terra 2'den ayrıldıktan sonra, gaz devi Olympus'un yörüngesinde dönen kolonileştirilmiş bir ay olan Monarch'a gider; burada bir bilgi komisyoncusu, Welles'in Umut'un sömürgecilerini yeniden canlandırması için önemli bir kimyasal olan bir grup dimetil sülfoksitin yerini tutar. Kurul oradaki koloniyi reddettiği için Monarch'a iniş yasak olduğundan, Yabancı önce Kuruldan bağımsız kalan Temel Kırıcıdan bir geçiş anahtarı almalıdır. Geçiş anahtarıyla Yabancı, iki şiddetli gruba bölünmüş koloniyi keşfetmek için Stellar Bay kasabasına iner - Sanjar Nandi liderliğindeki bir şirket grubu olan Monarch Stellar Industries (MSI), sahiplik ilan ettikleri için Kurul'dan sert muhalefetle karşı karşıya kalır. Broker'dan istihbarat aldıktan sonra, Yabancı yakınlarda bir Board savaş gemisi kazasına tanık olur. Hem MSI hem de Iconoclastlar, Yabancı'dan savaş gemisinin silahlarını geri almasını ister; Yabancı, silahları iki tarafa vermeyi veya iki grup arasında barış görüşmesi yapmayı seçebilir.

Broker'ın istihbaratıyla Welles, Yabancı'yı, Dünya Bakanı Aloysius Clarke'ın bir dimetil sülfoksit sevkiyatını imzaladığı Halcyon'un zengin başkenti Bizans'a yönlendirir. Clarke'ı kasaba evine kadar takip eden Yabancı, Clarke'ın kimyasalların gerçek alıcısı olan Yönetim Kurulu Başkanı Charles Rockwell tarafından ev hapsine alındığını öğrenir. Rockwell'in özel dairesinde, Yabancı, Rockwell'in Yaşam Boyu İstihdam Programını duyurduğu bir video keşfeder; Kurul, görünüşte insanlığı kurtarmak için, ancak gerçekte en zengin vatandaşlar için kalan gıda kaynaklarını istiflemek için, sömürgecilerin çoğunluğunu belirsiz bir soğuk uykuya sokmak için komplo kuruyor. Bu donmuş işçileri depolamak için Umut kolonistleri uzaya fırlatılacak ve Umut büyük bir kriyojenik depoya dönüşecek. Dimetil sülfoksit, işçilerin uzun süreli askıya alınan animasyonlardan tekrar tekrar çıkarılabileceği umuduyla Welles'in formülünü yeniden oluşturmaya çalışmak için insan denekleri üzerinde kullanılıyor. Yabancı, süreçte denekleri öldürerek veya öldürmeden kimyasalları alır.

Welles, Umut'u iç Halcyon sistemine atlamak için ADA ve Güvenilmez'in gücünü kullanmayı, onu yeniden canlandırma sürecine başlayabilmesi için onu Terra 2'nin üzerindeki laboratuvarının yakınına yörüngeye yerleştirmeyi önerir. Kurulun Adjutantı Sophia Akande, bunun yerine Yabancı'nın Umut'u, Kurul'un kötü şöhretli Labirent hapishane kompleksine ev sahipliği yapan bir gezegen olan Tartarus'a atlamasını önerir, böylece Kurul Welles'i yakalayabilir ve sömürgecileri öldürmeye başlayabilir. Yabancı, Umut'a sızar ve talihsiz yolculuk sırasında neler olduğunu öğrenir; Umut'un atlama sürüşü öngörülemeyen bir hata geliştirdi ve planlanan 10 yıllık görevi 60 yıla çıkardı. Yiyecek erzakları tükenirken, mürettebatın bir kısmı isyan çıkarmadan önce hayatta kalmak için donmuş kolonicileri yamyamlaştırmaya yöneldi. Kaptan Umut'un kriyo odalarını mühürledi ve gemiyi Halcyon rotasına kilitleyerek gemideki herkesi açlığa yenik düştü. Yabancı ayrıca Welles'in canlandırmaya çalıştığı ilk sömürgeci olmadıklarını da keşfeder; aslında en az on iki kez denedi ve ilgili kolonistler için ölümcül sonuçlar verdi.

the outer world hikaye

ADA'yı Umut'un kontrol sistemine bağlayan Yabancı, Umut'u ya Terra 2'ye ya da Tartarus'a atlar. Umut'un Halcyon'da nereye ulaştığına bağlı olarak, son farklılık gösterir

Yabancı, ADA'dan bunu yapmasını istemek yerine Umut'u atlamayı seçerse ve oyun düşük zeka ayarlarıyla oynandıysa, oyun burada sona erer. Umut, doğrudan Halcyon'ın Güneş'ine fırlatılacak, gemiyi yok edecek ve gemideki herkesi öldürecek.

Hope, Terra 2'ye atlanırsa, Kurul Welles'i üssünde yakalayacak ve onu Tartarus'taki Labirent'e götürecek. Yabancı ve mürettebatı Tartarus'a iner ve hapishaneden geçmek için savaşırlar, Welles'in Akande veya Rockwell tarafından rehin tutulduğunu öğrenirler. Yabancı, Welles'e ulaşmalı ve onu tutsak eden kişiyle anlaşmalı ve onları onu barışçıl bir şekilde ya da zorla serbest bırakmaya zorlamalıdır.

The Outer Worlds
The Outer Worlds
275,01
den başlayan fiyatlarla

Umut Tartarus'a atlanırsa, öfkeli Welles Tartarus'a gidecek ve Labirent'te bir isyan başlatacak; Umut'a ve sömürgecilerine ulaşmak için Akande'yi rehin alacak. Yabancı ve mürettebatı Tartarus'a iner ve hapishaneden geçmek için savaşırlar. Yabancı, Welles'e ulaşmalı ve onunla yüzleşmeli, onu Akande'yi barışçıl veya zorla serbest bırakmaya zorlamalı.

Sona Doğru

Sonuç ne olursa olsun, Yabancı'ya Dünya ile temasın kesildiği ve ana gezegene giden bir Board birliğinin geçiş sırasında gizemli bir şekilde ortadan kaybolduğu bilgisi verilir. Yabancı'ya Halcyon kolonilerinin liderliği teklif edilir ve uygun gördükleri şekilde insanlığın geleceğini şekillendirmesine izin verilir. Halcyon Dünya'nın etkisinden kurtulduğunda, koloni, Kurulun Yaşam Boyu İstihdam Programı kapsamında veya Kurul'un etkisinin kaybının getirdiği özgürlük kapsamında kendi kaderini şekillendirmekte özgürdür. Yabancı ve ekibi, bireysel kaderleri açıklanırken kendi yollarına giderler ve Güvenilmez'in hikayesi efsaneye dönüşür.

The Outer Worlds Yayınları