Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
The Battle of Polytopia İnceleme

The Battle of Polytopia İnceleme

Oyun dünyasında, bilgisayar ve konsol üzerinden çıkışını gerçekleştiren yapımlar çok rağbet gördükleri zaman, mobil cihazlara uyarlanmaları da oldukça rastlanabilen bir durum haline geldi, günümüzde. Birçok örneğini zamanında görmüştük.

Ama bu sefer tam tersi bir örnek ile karşınızdayız. Şubat 2016’da IOS mobil cihazlar için çıkışını gerçekleştiren ki oyunun o dönemki ismi Super Tribes idi. Bazı yasal sıkıntılar nedeniyle Haziran 2016’da yapımın ismi The Battle Of Polytopia olarak değiştirildi.

Daha sonra yapım hayli ilgi görmüş olacak ki 4 Ağustos 2020 tarihinde Steam oyun platformundaki yerini aldı. Bugünkü içeriğimizde ise; son zamanlarda gözle görülür bir ilgiyle karşılanan The Battle Of The Polytopia’yı, Değerli Okurlarımız için incelemeye karar vermiş bulunmaktayız.

7Çok İyi
  • Eğlence garantili
  • Random oluşturulan haritalar oynanışı özgün kılıyor
  • Strateji öğeleri oyuna iyi bir şekilde yedirilmiş
  • Uygun fiyat
  • Çoklu platform desteği
  • Oyuncu bulma zorluğu çekebilirsiniz
  • Grafik meraklılarını mutlu etmeyebilir

Genel Hatlarıyla Polytopia Nedir?

The Battle Of Polytopia, sıra tabanlı bir strateji oyunu. Yapımcılığı ve yayıncılığı, bir İsveç şirketi olan Midjiwan AB tarafından üstlenilmiş.

battle of polytopia

Oyun Mekanikleri

Bir imparatorluk ve dünya inşa etmek üzerine kurulmuş bir yapım ile karşınızdayız bugün. Çoklu oyuncu desteği sunan yapımı aynı zamanda kendi başınıza, oyun içi botlar aracılığıyla da deneyim edebilirsiniz.

Bilgi
The Battle of The Polytopia Tesla marka arabalarda bile oynanabilir.

16 ayrı kabileden biri olarak oyuna giriş yapıyorsunuz. Bir imparatorluk kurup; onu yükseltme çabanıza ilaveten sizin dışınızda kalan 15 kabile ile de sürekli bir rekabet ve çatışma halinde olacaksınız.

Her oynanışınızda rastgele yaratılmış bir dünya beğeninize sunulduğu için her oyun farklı bir deneyime dönüşmektedir, The Battle Of Polytopia’da.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, bir imparatorluk kurmak ve onu yukarılara taşımak asli görevimiz yapımda. Bu sebeple yeni teknolojileri araştırıp  kullanışlı bir hale getirmek için canla başla çalışmak zorundayız. 

The Battle of Polytopia
The Battle of Polytopia
25,00
den başlayan fiyatlarla

polytopia

Moonrise Sürümü

Ağustos 2020’de Moonrise isimli bir sürümü yayınlandı, The Battle Of Polytopia’nın. Bu sürümde oyunun çıkışı itibari ile kullanılan oyun motoru yerine son dönem en popüler oyun motoru olan Unity kullanıldı. Zamana ayak uydurmak gerekli değil mi?

Görsel Detaylar

Kare şeklindeki düşük poligonlara sahip bir dünya resmedilmiş, The Battle Of Polytopia’da. Sıra tabanlı bir strateji oyunu için yeterli bir görselliği sahip yapım. Çizgi filmi andıran grafikler göze hoş gözüküyor ve kesinlikle hiç sırıtmıyor.

Pamuk Eller Cebe

Yerel Co-Op dediğimiz aynı sistem üzerinden bölünmüş ekranlarda ve tekli oyunlarda hiçbir ek ücret ödemeniz gerekmez iken, çevrim içi deneyimde elinizi cebinize atmanız gerekiyor maalesef.

16 adet seçilebilir karakterin yalnızca 4 tanesi ücretsiz olarak oynanışınıza sunuluyor.

polytopia nedir

Polytopia Oynamaya Değer Mi?

Bir kabileden imparatorluğa olan büyük bir yolculukta, yeni teknolojileri keşfedip isminizi tarihe altın harflerle yazdırmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Strateji oyunlarını özellikle de sıra tabanlı strateji oyunlarını seviyorsanız The Battle Of The Polytopia’ya mutlaka bir şans verin.

The Battle of Polytopia Yayınları