Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Terraria İnceleme

Terraria İnceleme

Re-Logic tarafından geliştirilip, 505 Games tarafından 16 Mayıs 2011’de yayınlanan 2D görselliğe sahip Terraria adlı yapımı masaya yatırıyoruz bugün. Öncelikli olarak kişisel bilgisayarlarda boy gösteren bu yapım daha sonra da oyun konsollarında çıkışını gerçekleştirerek daha fazla oyuncunun evine misafir olmayı başarabilmiştir.

2020 sene sonu itibariyle elde ettiği satış rakamının 35 Milyonu aştığı düşünülürse yapımcı firmanın gerçekten iyi bir iş çıkardığını rahatlıkla söyleyebiliriz herhalde. Tabii ki en son yorum sizin. 

9Mükemmel
  • Gerçekten dolu ve de büyük bir dünya
  • Crafting sistemi hayli detaylı
  • Sürükleyici ve uzun oynanış deneyimi
  • Uygun ve erişilebilir fiyat
  • Çevrimiçi oyun yeterli derecede detaylandırılmamış

Detaylar

İki boyutlu bir dünyada geçen yapım, içinde birçok farklı oynanış dinamiğini barındırıyor. Bu zengin oynanışta; hayatta kalma, madencilik, işçilik ve keşif yapma adına birçok faaliyette bulunabilirsiniz. Oyun evrenindeki en büyük dostunuz ise envanterinizdeki kazmanız.

Belli algoritmalar kullanılarak oluşturulmuş bir dünyaya sahip Terraria. Dünya üzerinde oluşturulan her detayın arkasında matematiksel ve birbirine bağlı sayısal işlem düzenleri bulunmakta. Birbirinden farklı katmanlar üzerinde oyuncunun kendi dünyasını kurma çabası oyunun ana amacıdır diyebiliriz. 

Yapımda yapacak o kadar çok şey bulunuyor ki. Bu sebeple oyun size bir yardımcı atayarak dünyayı tanıyıp algılayabilmeniz için size rehberlik ediyor. Ama yeterli değil çünkü gerçekten çok büyük ve size özel bir dünyaya ayak basıyorsunuz Terraria’da.

Terraria İnceleme

Düşük bir sağlık seviyesi ile başlıyorsunuz yapıma. Seviye ve gücünüzü arttırmak için bol bol keşif yapıp içinde bulunduğunuz dünyanın detaylarını ve nimetlerini aramaya çıkmalısınız. Örneğin maden cevher bulmak için mağaraları ziyaret etmelisiniz. Burada ve oyun evreninde bulduğunuz kaynaklar gelişiminiz ve hayatta kalmanız için hayati önem taşıyacaktır. 

Belirli nesnelere ulaşmak için haritadan yardım alabileceğiniz gibi rastgele dünyaya yerleştirilmiş sıradan sandıklar ve içinde nadir öğelerin bulunduğu özel kasaları kovalayabilirsiniz. Bazı öldürdüğünüz düşmanlardan da kullanışlı itemler düşebilmektedir.

Terraria
Terraria
18,00
den başlayan fiyatlarla

Düşmanlar ve Silahlar

Birbirinden farklı çok fazla çeşitlilikte düşman bulunuyor oyunda. Bu düşman tiplerinin kimisini normal silahlarla kimisini de mananınızın yettiğince büyü gücünüzle ortadan kaldırabiliyorsunuz. Her savaşın olmazsa olmazı kılıç yay gibi basit silahlarda kullanımınıza sunulmuş. 

Yapımda Boss savaşları da unutulmamış. Bosslar ile girdiğiniz mücadelelerde elde edeceğiniz kazançlar sıradan düşmanlarla olandan daha büyük olacaktır.

Grafikler

Bu ne biçim başlık? Bu oyunda grafik mi var dediğiniz duyar gibiyiz. Evet var. Hem de nostalji kokan, eskileri yad etmeyi seven veya değişiklik arayan genç oyuncular için tatlımı tatlı grafikler var. 

Terraria oyun

Karar

Kullandığı algoritma yöntemi sayesinde sadece size özel yaratılan dünyada, elinizde kazma, içinizde keşif ateşiyle, saatlerinizi belki de günlerinizi bilgisayar başında geçirmeye mahkum bırakılacağınız bu yapımı ya çok sevin ya da uzak durun. Bizden söylemesi. 

İyi oyunlar.

Terraria Yayınları