Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Tell Me Why Hikayesi

Tell Me Why Hikayesi

Life is Strange serisi ile tanıdığımız ve hikaye anlatmayı çok seven oyun yapım şirketi Dontnod Entertainment’ın son oyunu “Tell Me Why” hikaye içeriğine davetlisiniz. İyi okumalar.

Hikayesi

Yapım, bundan 10 yıl kadar önce küçük bir çocuğun bir polis sorgusunda olduğu bir sekansla açılışını yapıyor. Polis memurunun anlat bakalım çocuk, neler oldu? sorusuna, çocuğun, “Ben katilim, ben annemi öldürdüm” şeklinde verdiği yanıtla hikaye başlıyor. Bu sağlam giriş sahnesi sayesinde “Tell Me Why” daha ilk dakikada oyuncuyu etkilemeyi başarabiliyor.

Alyson ve Tyler adlı ikiz kız kardeşin hikayesidir aslında Tell Me Why. Alkol bağımlısı, sert ve de pek anlayışlı olmayan bir anne ile birlikte büyümelerine rağmen kardeşler birbirlerine bağlılıkları sayesinde mutlu mesut yaşamaktadır ve aralarındaki özel bağ ile konuşmadan iç sesleriyle iletişim kurabilmektedirler. 

Tell me why hikayeli oyun

Mary-Ann bu kötü özelliklerine rağmen çok yetenekli ve de hayal gücü yüksek bir kadındır. Kendi ve çocuklarına içinde huzurla vakit geçirdikleri fantastik bir dünya yaratmıştır. Ayık ve sakin olduğu zamanlarda ailecek güzel ve samimi vakitler de geçirmişlerdir.

İkizlerden Tyler’ın, küçüklüğünden itibaren erkek gibi giyinip erkek gibi hareket etm isteği zaten gergin ve sinirli olan annesini daha da kızgın bir hale sokmaktadır.

Bir gün Alyson’un yardımıyla Tyler saçlarını kısacık keser ve annesine göstermek üzere yanına gider. Annesinin depoda olduğunu farkeden Tyler içeri girdiğinde annesinin elindeki tüfeği görür ve onu öldürmek istediğini düşünüp kaçar. Annesi de elinde tüfek düşer Tyler’ın peşine. Can korkusuyla Tyler kardeşine seslenir ve de annesine onu öldürmemesi için yalvarmaktır. 

Tyler, annesini öldürme suçuyla ıslah evine yatırılırken; Alyson da kasabanın şerifi ve aile dostu Eddy’e emanet edilir. 

Aradan 10 yıl geçmiştir. İkizler tekrar buluşmak üzere hazırlarken görünür kadrajda. Tyler, kendi kimliğine kavuşmuş ve de cinsiyet değiştirip erkek olmuştur. 

Tell me why hikayesi

Kardeşler, uzun yıllar sonra hem birbirlerini görmek hem de annelerinden kalan evi satıp yeni bir sayfa açmak için bir araya gelmişlerdir. Eve gittiklerinde eski ve üzücü anıları gün yüzüne çıkar ve iç sesleriyle konuşmanın yanında belirli nesneler aracılığıyla unuttukları anıları da bir film izler gibi gözlerinde canlandırabildiklerini keşfederler. 

Geri gelen anılar ve zihinlerinde beliren yeni sorular ışığında kardeşler geçmişte yaşananları sorgulayıp yıllardır bulamadıkları cevapları almak üzere bir araştırmaya girişirler.

Tell Me Why
Tell Me Why

Mary-Ann’in en yakın arkadaşı ve geçmişte ikizlerle de çok ilgilenmiş Tessa ile konuşmaya karar verirler. Daha sonra da Alyson’un amca dediği ve onun yasal vasisi olan Şerif Eddy ile görüşürler.

Yeni öğrendikleri bilgiler ışığında ikizler aslında annelerinin o kadar kötü biri olmadığını ve Tyler’ı öldürmek istemediği düşüncesine kapılarak kendilerini suçlu hissetmeye başlar. 

Annelerinin aslında suçlu değil de kurban olduğunu anlayıp düşerler hiç tanımadıkları babalarının peşine. 

Tell me why oyun hikaye

Bu arada anneleri Mary-Ann’i öldüren aslında Tyler değil Alyson’dur. Tyler kardeşini korumak için işlemediği bir suçu üstlenerek gerçek kardeş nasıl olunur dersini biz oyunculara tokat gibi bir cevapla vermiştir. 

Yapımın finalinde hikaye net bir sona erişemiyor maalesef. Kardeşlerin anılarından bir seçim yaparak oyunu sona erdiriyor kahramanlarımız.

İyi oyunlar.